تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 348938
تاریخ انتشار:شنبه ۰۶ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۸| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
فرماندار ابوموسی:

کاهش ظرفیت ترابری و تردد هوایی مهم ترین معضل شهرستان ابوموسی است

فرماندار شهرستان ابوموسی یکی از معضلات شهرستان را کاهش ظرفیت ترابری و تردد هوایی دانست و گفت: با پیگیریهای انجام شده تا حدودی این مشکل رفع شد و پیگیر راه اندازی خط کشتی مسافربری با ظرفیت بسیار خوب مسافر و بار نیز می باشیم.

کاهش ظرفیت ترابری و تردد هوایی مهم ترین معضل شهرستان ابوموسی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از نافذ آنلاین، محمد سعیدی فرماندار ابوموسی که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت ضمن تبریک هفته دولت و گرامی داشتن یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، گفت: خداوند را شاکریم که حیات ما را در برهه ای از زمان قرار داد که در نظام مقدس جمهوری اسلامی نفس می کشیم. نظامی که اگر در تاریخ و تقویم آن نگاهی بیندازیم شاهد بروز حواث تلخ و شیرینی در هر روز این کشور بوده ایم.
وی اظهار داشت: رمز بقای انقلاب اسلامی خونهای پاک شهیدانی است که جان خود را در این راه تقدیم کردند. شهیدانی که از همه اقشار جامعه از رئیس جمهور ، نخست وزیر، وزیر، نماینده مجلس، پاسدار، ارتشی، دانش آموز و دانشجو و … در بین آنها حضور داشتند و با نثار خون خود از اسلام و انقلاب دفاع کردند.
سعیدی افزود: استکبار و استعمار و همه کشورهای غربی از همان روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری امام راحل که هر چه داریم از ایشان است و ما را از تاریکی نجات داد، یک لحظه از فکر سرنگونی و ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی دریغ نکردند.
نماینده عالی دولت در ابوموسی تصریح کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب و قبل از آغاز جنگ تحمیلی استکبار جهانی از طریق گروهک های تروریستی همانند منافقین و حزب توده در کردستان در اهواز و در اقصی نقاط کشور سعی در نا امن کردن و ساقط کردن نظام نوپای انقلاب اسلامی را داشتند.
رئیس شورای اداری ابوموسی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی در طول این سالها از هر حربه ای که می توانستند علیه نظام اسلامی استفاده کردند. از جنگ مستقیم، تحریم، صدور ۷ قطعنامه علیه کشور و قرار دادن ایران ذیل فصل هفت شورای امنیت، اما با ایستادگی و دلاورمردی و از خود گذشتگی نیروهای مسلح و مردم ما نتوانستند موفق شوند و همین عامل موفقیت نظام در طول این سالها بوده است.
فرماندار ابوموسی تاکید کرد: استکبار پس از سالها دشمنی و خصومت با ایران اسلامی به این نتیجه رسید که با جمهوری اسلامی ایران پای میز مذاکره بنشیند تا شاید بتواند اهدافی را که از طریق جنگ و تحریم نتوانسته بود به آن دست پیدا کند در پای میز مذاکره به اهداف خود برسد که بحمدلله با هوشیاری مقام معظم رهبری و ایستادگی مردم در این راه نیز به اهداف خود نخواهد رسید.
وی با اشاره به حمایت دنیای استکبار از گروههای تروریستی همانند منافقین و کومله و … در ایران و بوجود آوردن گروههای تروریستی مانند داعش و القاعده و راه انداختن جنگ و خونریزی در کشورهای اسلامی، تصریح کرد: اما امروز شاهد آن هستیم که همین گروههای تروریستی علیه خود غربی ها دست به اقدام تروریستی می زنند.
سعیدی گفت: با توجه به شرایط ویژه و حساس ایران از نظر جغرافیایی و داشتن مرز مشترک با ۱۵ کشور و درگیری اکثر همسایگان ما با تروریست ها و ناامن بودن این کشورها، اما به برکت وجود نیروهای مسلح و دستگاههای اطلاعاتی و امنیتی پرقدرت، مومن و تیزبین، کشور ما در امنیت کامل بسر می برد.
فرماندار ابوموسی اظهار داشت: محور اصلی توسعه کشورها امنیت پایدار است  و بدون وجود امنیت هیچ گونه توسعه و پیشرفتی در هیچ جای دنیا شکل نخواهد گرفت.
نماینده عالی دولت در ابوموسی گفت: خدا را شاکر باشیم بخاطر وجود نیروهای مسلح و امنیتی پرقدرت که علاوه بر تامین امنیت در داخل کشور کیلومترها دورتر از مرزهای کشور نیز در حال دفاع از حقانیت اسلام و قرآن می باشند.
وی با اشاره به اینکه زیرساخت های هر شهرستان شامل آب، برق، فرودگاه، مخابرات، ترابری، ورزش و … می باشد؛ به تشریح دستاوردها و آخرین وضعیت شهرستان ابوموسی در این بخشها پرداخت.
سعیدی تاکید کرد: اگر کاری در شهرستان انجام شده است همه اقشار جامعه از نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی، مدیران شهرستان، شهروندان در آن سهیم بوده اند و همه در توسعه و پیشرفت ابوموسی نقش داشته اند.
وی با اشاره به وضعیت نامناسب برق شهرستان در چند سال گذشته، گفت: امروز بحمدلله با همکاری مسئولان شهرستان و صبر و استقامت مردم سه برابر مصرف برق شهرستان ظرفیت تولید ایجاد کرده ایم و پروژه زمینی کردن برق نیز با اعتبار بسیار خوبی در حال انجام می باشد.
سعیدی افزود: در بخش آب نیز در چند سال گذشته با کمبود تولید آب مواجه بودیم که باعث ایجاد مشکلاتی برای شهروندان شده بود اما امروز هم در بخش تولید هم در زمینه ذخیره سازی آب و هم در توزیع آب وضعیت بسیار خوبی داریم.
رئیس شورای اداری ابوموسی گفت: در بخش بهداشت و درمان بیمارستان شهرستان دارای بهترین تجهیزات پزشکی می باشد اما در زمینه تامین نیروی انسانی متخصص و پزشکان متخصص با کمبودهایی مواجه هستیم که به جد پیگیر رفع آن می باشیم.
فرماندار ابوموسی اظهار داشت: در زمینه آموزش و پرورش و در بحث زیرساخت و فضای آموزشی هیچ گونه کمبودی نداریم و بهترین فضای آموزشی را در شهرستان داریم و در بخش آموزش عالی نیز ظرفیت بسیار خوبی ایجاد شده است و پیگیر اختصاص مقطع دکتری به دانشگاه شهرستان نیز می باشیم تا بیش از پیش شاهد رونق و شکوفایی دانشگاه باشیم.
وی در خصوص شیلات شهرستان گفت: در بخش شیلات ظرفیت بالقوه و تاسیسات بسیار خوبی مستقر شده است و مجوزهای زیادی نیز برای صید و صیادی صادر شده است و پیگیر اخذ مجوزهای بیشتری برای ایجاد اشتغال در این بخش نیز می باشیم.
نماینده عالی دولت در ابوموسی یکی از معضلات شهرستان را کاهش ظرفیت ترابری و تردد هوایی دانست که در یک مقطع حساس از سال باعث ایجاد مشکلاتی برای شهروندان شد اما با پیگیریهای زیادی که داشتیم تا حدودی این مشکل رفع شد و پیگیر اختصاص ۴ سورتی پرواز در هفته و همچنین پیگیر راه اندازی خط کشتی مسافربری با ظرفیت بسیار خوب مسافر و بار نیز می باشیم.
وی گفت: در بحث فرهنگی وظیفه ما ایجاد زیرساختها می باشد که در این زمینه سنگ تمام گذاشته ایم و پروژه های بسیار خوبی همانند دارالقرآن، کتابخانه، مهد کودک، سینما کودک، مجتمع فرهنگی هنری ابوموسی و تنب بزرگ را اجرا کرده ایم و ظرفیتهای بسیار خوبی جهت رونق فعالیتهای فرهنگی هنری در شهرستان ایجاد شده است.
فرماندار ابوموسی تاکید کرد: سرانه ورزشی در کشور زیر یک متر مربع می باشد اما این سرانه در شهرستان ابوموسی بالای ۱۰ متر مربع می باشد و پنج سالن ورزشی تا کنون در شهرستان ساخته شده است و در آینده نیز سالن های دیگری ایجاد خواهد شد.
نماینده عالی دولت در ابوموسی اظهار داشت: در سند توسعه ابوموسی وظایف و تکالیف هر وزارتخانه و دستگاهی مشخص شده است و وظیفه مدیران شهرستان می باشد که پیگیر انجام وظایف دستگاه متبوع خود در شهرستان باشند.
فرماندار ابوموسی ورود بخش خصوصی به ابوموسی جهت سرمایه گذاری را بسیار مهم دانست و گفت: همه دستگاهها بخصوص نیروهای نظامی و امنیتی همکاری بسیار خوبی در این زمینه داشته و دارند و نقش شهروندان را در این زمینه بسیار حیاتی دانست و خواهان مشارکت همه شهروندان در توسعه شهرستان شد.
وی تصریح کرد: فضای مجازی با همه جذابیتها و فواید آن اما یکی از سیاستهای استکبار جهانی است تا جوانان ما را سرگرم کارهای پوچ و بیهوده کند و خانواده های ما را متلاشی کند و شایسته است که والدین و خانواده ها در این زمینه با حساسیت کامل برخورد کنند و استفاده درست و صحیح از این ظرفیت داشته باشند.
وی با اشاره به اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن در مهرماه در سراسر کشور به دو روش اینترنتی و حضوری، تاکید کرد: مشارکت همه شهروندان در سرشماری لازمه پیشرفت کشور است و آمار و اطلاعات صحیح را زیربنای برنامه ریزی و توسعه آینده شهرستان دانست و بر همکاری همه مردم، مسئولان و دستگاههای اجرایی در اجرای این امر مهم تاکید کرد.

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=348938
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,567 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی