کاهش سوء تغذیه و افزایش توان فیزیکی دانش آموزان
+ پ -
کاهش سوء تغذیه و افزایش توان فیزیکی دانش آموزان
توزیع شیر رایگان بین دانش‌آموزان حاجی‌آبادی با هدف:

کاهش سوء تغذیه و افزایش توان فیزیکی دانش آموزان

مدیر آموزش و پرورش شهرستان حاجی آباد گفت: توزیع شیر از نیمه آبان سال جاری آغاز شده و تا اردیبهشت سال آینده در مدارس انجام خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم شهرستان حاجی اباد مهدی سالاری تصریح کرد: برای داشتن جامعه سالم باید شهروندانی سالم داشته باشیم و تغذیه سالم رکن اساسی رسیدن به این الگو است که با استمرار همکاری های بین بخشی دستگاه‌های مربوط با آموزش و پرورش می توان این فرهنگ را ترویج کرد.

این مقام مسئول با اشاره به این که برنامه توزیع رایگان شیر در مدارس با اهداف کاهش سوء تغذیه و فقر، افزایش توان فیزیکی و فکری دانش آموزان، افزایش بهداشت و کاهش هزینه های درمان، اصلاح الگوی مصرف و افزایش مصرف شیر و لبنیات اجرا می شود، گفت: تغذیه خوب، محیط مناسب و مراقبت های بهداشتی از جمله حقوق کودکان در جامعه است.

وی تصریح کرد: اکثر کشورها نسبت به بهبود تغذیه کودکان، اقدامات موثری را انجام می دهند که اجرای برنامه شیر مدارس با توجه به نقش غیر قابل انکار آن در بهبود سلامت دانش آموزان، مورد توجه همه کشورهای جهان قرار گرفته است.

سالاری تأکید کرد: اجرای موفق برنامه شیر مدارس نیازمند توزیع منظم و پایدار شیر و استفاده از بسته های شیر با کیفیت و ایمنی بالا از نظر بهداشتی است.

انتهای پیام/ش

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff