کاهش آسیب‌های اجتماعی به طور جد در دستور کار قرار گیرد

حجت‌الاسلام انصاری راد با تاکید بر اینکه کاهش آسیب های اجتماعی باید به طور جد در دستور کار قرار گیرد، گفت: نباید با متمرکز شدن بر روی یک آسیب اجتماعی، از سایر آسیب ها غافل شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام علی اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در حاشیه هفتمین نشست بررسی میزان پیشرفت طرح های فرهنگی ، آموزشی و قرآنی این اداره کل در گفتگو با خبرنگار هرمز اظهار کرد: مناطق آسیب پذیر باید در اولویت تمامی برنامه های حوزه فرهنگی ، آموزشی و قرآنی قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه کاهش آسیب های اجتماعی باید به طور جد در دستور کار قرار گیرد، افزود: آسیب های اجتماعی در استان هرمزگان بیشتر در زمینه اعتیاد، طلاق و مفاسد اخلاقی است. نباید با متمرکز شدن بر روی یک آسیب اجتماعی، از سایر آسیب ها غافل شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی اعتیاد از مهم‌ترین مشکلات در تمامی جوامع علی‌الخصوص جامعه ما به حساب می‌آید، گفت: اعتیاد به دلیل ویژگی‌های ذاتی خود، عموما با سایر آسیب ‌های اجتماعی همراه می‌شود و باعث به هدر رفتن نیروهای ثمربخش هر جامعه‌ای می‌شود.

حجت‌الاسلام انصاری راد ادامه داد: علل گرایش به اعتیاد از مسایل روانی و فردی تا مسایل اجتماعی، اقتصادی و سیاسی گسترده است. بنابراین در نهایت باید گفت که دایره‌ آسیب‌های اجتماعی بسیار وسیع بوده و هرکدام از این آسیب ها نیز به خودی خود از اهمیت ویژه‌ای برخوردارند چرا که حتی مسائلی که شاید آسیب جدی‌ای نیز به شمار نروند چنان در بافت جامعه اثر می‌گذارند که ما پس از گذشت چندین سال شاهد تغییرات منفی زیادی در جامعه خواهیم بود.

وی، تشکیل اتاق وضعیت فرهنگی در استان‌ برای حل مسائل و چالش‌های مختلف فرهنگی ضروری دانست و بر تشکیل و آماده سازی هرچه سریع تر این اتاق در اداره کل تاکید کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان اضافه کرد: با تشکیل اتاق وضعیت فرهنگی استان، باید اطلاعات دقیق تمامی زیرمجموعه های اداره کل تبلیغات اسلامی استان هرمزگان آماده و قابل ارایه باشد.

انتهای پیام/