تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
سیاسی
کد خبر : 473610
تاریخ انتشار:جمعه ۰۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۴| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
مدیر کانون فرهنگی و هنری علی بن ابیطالب شهر سردشت:

کانون های مساجد برای فعالیت نیازمند کمک های مالی بیشتری هستند

مدیر کانون فرهنگی و هنری علی بن ابیطالب شهر سردشت بابیان اینکه کانون های مساجد برای فعالیت نیازمند کمک های مالی بیشتری هستند گفت: کمبود های این کانون را می توان ملزومات اداری اعم از میز و صندلی و رایانه و …. اشاره کرد همچنین جهت اجرای بهتر برنامه ها به کمک های مالی نیازمند است.

کانون های مساجد برای فعالیت نیازمند کمک های مالی بیشتری هستند

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛رحیم رحیمی، مدیر کانون فرهنگی و هنری علی بن ابیطالب مسجد امام علی (ع) شهر سردشت بشاگرد در گفتگو با خبرنگار فرهنگ کده با اشاره به نقش کانون ها در تحقق شعار سال، اظهار کرد: استفاده کردن وسایل و ملزومات ایرانی در برنامه ها و نیازهای کانون همچنین نخستین کار نیکی که مسجد می‌تواند انجام دهد برداشتن قدمی در رابطه با شعار سال و حمایت از کالای ایرانی است.

مدیر کانون فرهنگی و هنری علی بن ابیطالب مسجد امام علی (ع) شهر سردشت به فعالیت های فرهنگی و هنری علی بن ابیطالب مسجد امام علی (ع) اشاره کرد و گفت: برگزاری تمامی مراسمات ملی و مذهبی با محوریت مسجد اعم از فعالیت های این کانون است.

رحیمی با بیان اینکه هیچ کانونی زیر نظر کانون ما نیست، تصریح کرد: هر مسجد فقط می تواند یک کانون فرهنگی هنری داشته باشد لذا هیچ کانونی زیر نظر کانون ما نیست و تمامی مساجد موجود سطح شهر کانون فرهنگی هنری مستقل دارند که زیر نظر سازمان فرهنگ و ارشاد است.

وی، تبلیغ گسترش‌ و تعمیق‌ فرهنگ‌ روح‌ بخش‌ اسلام‌ و تأکید بر آرمانها و ارزش های‌ معنوی‌ و فرهنگ‌ اسلامی‌، گسترش‌ زمینه‌ مشارکت‌ و مباشرت‌ مردم‌ در امور فرهنگی، هنری، اجتماعی، علمی‌ و غیره‌،همگانی‌ و عمومی‌ نمودن‌ تمامی‌ عرصه‌های‌ فرهنگی‌ و هنری‌ و تحقق‌ آزادی‌ فعالیتهای‌ فرهنگی‌ مردمی‌ از جمله از اهداف تاسیس این کانون ها دانست.

مدیر کانون فرهنگی و هنری علی بن ابیطالب مسجد امام علی (ع) شهر سردشت بیان کرد: زمینه‌سازی‌ برای‌ حضور فعال‌ جوانان‌ و نیروهای‌ متعهد در عرصه‌ فعالیتهای‌ فرهنگی‌ و هنری‌ و شناسایی‌ و تربیت‌ استعدادهای‌ درخشان‌ و استفاده‌ از اوقات‌ فراغت‌ جوانان‌ و حفظ‌ و ترویج‌ فرهنگ‌ بسیجی‌ از دیگر اهداف تاسیس کانون مساجد است.

رحیمی، ارائه‌ و عرضه‌ فعالیتهای‌ فرهنگی، هنری، بر اساس‌ موازین‌ و ضوابط‌ اسلامی‌ و ایجاد جاذبه‌های‌ فرهنگی‌ هنری‌ کانونهای‌ پرتحرک‌ و فعال‌ مذهبی، اجتماعی‌ و مردمی‌ در مقابله‌ با تهاجم‌ فرهنگی‌ مبتذل‌ استکبار و کفر جهانی‌ از دیگر اهداف تاسیس کانون های فرهنگی و هنری مساجد عنوان کرد.

وی به فعالیت های کانون فرهنگی و هنری علی بن ابیطالب شهر سردشت اشاره کرد و افزود: برگزاری کلاس های اوقات فراغت، برگزاری جلسات آموزشی فرهنگی هنری، برگزاری مراسمات ملی و مذهبی از فعالیت های این کانون است.

مدیر کانون فرهنگی و هنری علی بن ابیطالب مسجد امام علی (ع) شهر سردشت به برنامه های آتی این کانون پرداخت و گفت: برنامه های محوری و الزامی که این برنامه ها جزء برنامه های مصوب و الزامی کانون بوده و حتماً باید در تمامی کانون های فرهنگی هنری متناسب با ظرفیت و موقعیت کانون مورد اجرا قرار گیرد.

رحیمی ادامه داد: برنامه های اختیاری که شامل فعالیت ها و برنامه هایی می شود که شورای طرح و برنامه کانون باید با در نظر گرفتن شرایط مسجد و محله اعم از نیروی انسانی، مکان، وضعیت مالی و … نسبت به انتخاب و اجرای آن از عناوین مشخص شده در دستور العمل اقدام کند که بخشی ازاعتبارات آن به صورت حمایتی از ستاد استانی تأمین خواهد شد.

وی در ادامه اضافه کرد: برنامه های ابتکاری که  هر کانون می تواند نسبت به ارائه ایده های مؤثر فرهنگی با در نظر گرفتن ظرفیت های محله، مسجد و پتانسیل های موجود در کانون اعم از نیروی انسانی و امکانات، نسبت به ارائه طرح های ابتکاری اقدام کند.

مدیر کانون فرهنگی و هنری علی بن ابیطالب سردشت در ادامه تصریح کرد: کانون می تواند در این راستا نسبت به تشکیل بانک ایده در جهت جمع آوری طرح ها و ایده های فاخر در زمینه های اعتقادی، فرهنگی، علمی، هنری، ورزشی اقدام کند که اعتبارات این بخش از محل مشارکت های مردمی، حق عضویت، ثبت نام اعضا، کمک های دولتی و خیرین تامین می شود.

رحیمی به برنامه های متمرکز این کانون اشاره کرد و افزود: برنامه های متمرکز فعالیت هایی که به صورت متمرکز از طریق ستاد عالی یا استانی اعالم شود که شامل متمرکز ملی،متمرکز استانی و متمرکز شهرستانی که برنامه های متمرکز ملی از سوی ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور ابلاغ و طی زمان مشخص به کانون ها اعلام می شود مانند جشنواره بزرگ جوانان مساجد کشور و…است.

وی در ادامه بیان کرد: برنامه های متمرکز استانی از برنامه هایی که از سوی ستاد استانی ابالغ و طی زمان مشخص به کانون های فرهنگی هنری اعالم می شود مانند مسابقه چهل حدیث و …و برنامه های متمرکز شهرستانی از برنامه هایی که با محوریت کانون معین و یا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برنامه ریزی شده و با هماهنگی ستاد استانی و مشارکت کانون های فرهنگی هنری شهرستان اجرا می گردد مانند جشن های اعیاد، نیمه شعبان و…است.

مدیر کانون فرهنگی و هنری علی بن ابیطالب شهر سردشت بابیان اینکه این کانون‌ با مشکلات زیادی مواجه است، افزود: کمبود های این کانون را می توان ملزومات اداری اعم از میز و صندلی و رایانه و …. اشاره کرد همچنین جهت اجرای بهتر برنامه ها به کمک های مالی نیازمند است.

رحیمی، ضمن تشکر و قدردانی از نماینده ولی فقیه، امام جمعه شهرستان و همچنین اداره سازمان تبلیغات و شهرداری و شورای اسلامی شهر سردشت، خاطر نشان کرد: این ارگان های مذکور همیشه پشتیبان کانون بوده اند و همچنین تشکر ویژه از هیات امنای مسجد و گروه فرهنگی هنری جوانان شهر که پا به پای ما در برگزاری تمامی مراسمات همکاری لازم را داشته اند و انتظار می رود همچنان توجه بیشتری به کانون شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=473610
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

7,502 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی