تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 7358
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۵| تعداد نظرات :۱ دیدگاه
پ

کاندیدای اصلاح طلب: ‌انتخابات ۸۸ ‌بدون تقلب برگزار شد/ برخی‌ سال ۸۸ تسویه حساب شخصی کردند

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست‌ جمهوری ‌‌با تأکید بر اینکه در انتخابات ۸۸ تخلف صورت گرفت‌گفت:‌ من اعتقاد دارم ‌انتخابات ۸۸ ‌بدون تقلب برگزار شد و ‌برخی‌ها در این سال‌ با زیر سئوال بر‌دن انتخابات، تسویه حساب شخصی کردند. محمدرضا عارف در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی که در محل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه […]

کاندیدای اصلاح طلب: ‌انتخابات ۸۸ ‌بدون تقلب برگزار شد/ برخی‌ سال ۸۸ تسویه حساب شخصی کردند

کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست‌ جمهوری ‌‌با تأکید بر اینکه در انتخابات ۸۸ تخلف صورت گرفت‌گفت:‌ من اعتقاد دارم ‌انتخابات ۸۸ ‌بدون تقلب برگزار شد و ‌برخی‌ها در این سال‌ با زیر سئوال بر‌دن انتخابات، تسویه حساب شخصی کردند.

IMG22375881

محمدرضا عارف در جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی که در محل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد، با بیان اینکه جوانان آینده‌سازان کشور هستند و همه باید برای فراهم کردن امکانات لازم در راستای رفاه و آموزش آنها تلاش کنیم، اظهار کرد: امروز کشور در شرایط خاصی قرار دارد و با توجه به نقش و جایگاه مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران، تاکنون بیشترین انتخابات را در میان کشورهای مدعی دموکراسی برگزار کرده‌ایم.

 

انتخابات فرصتی برای تجدیدنظر در رفتارها، کردارها و منش‌ها است

وی افزود: انتخابات در واقع فرصتی برای جریان‌های سیاسی و دانشجویی است تا نقش و سهم خود را در این رویداد بهتر بازی کنند و نقش خود را بشناسند بنابراین در این عرصه محافل دانشجویی و تشکل‌های سیاسی بسیار حائز اهمیت هستند.

معاون اول رئیس‌ جمهور در دولت هشتم خاطر نشان کرد: دانشجو به عنوان یک انسان جوان، اخلاق‌مدار و با انگیزه است که همواره پیشتاز در صحنه علمی و آموزشی بوده و از طرفی در صحنه‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور نیز شاهد بودیم که نقش‌آفرینی داشتند بنابراین برای دانشگاه و دانشجو جایگاه والایی را قائل هستیم.

 

وی تصریح کرد: در فرهنگ حاکم بر انقلاب ما دانشجو فردی سیاسی است و ذات سیاسی دارد بنابراین باید همواره سهم دانشجویان در صحنه‌های اجتماعی و سیاسی پررنگ باشد.

عارف ادامه داد: متأسفانه در چند سال اخیر به جای اینکه دانشجویان در صحنه‌های طبیعی و سیاسی کشور حضور پررنگ داشته باشند به دلایلی نه دانشجو آمادگی ادامه این نقش را پیدا کرد و نه فضای حاکم در کشور اجازه نقش‌آفرینی را به او می‌داد.

 

وی با بیان اینکه در چند سال اخیر دانشجویان حتی مطالبات صنفی خود را دنبال نمی‌کردند، اذعان داشت: شاهدیم که در حال حاضر دانشجویان به دنبال این هستند که نمره قابل قبولی را دریافت و هر چه سریع‌تر از فضای دانشگاه فرار کنند و یا حتی شاهد خروج فارغ‌التحصیلان و دانشجویان از کشور هستیم.

وی با بیان اینکه امروز آفت مدارک‌گرایی دانشجویان کشور را گرفتار کرده در حالی که باید دانشجو به دنبال علم‌اندوزی، پژوهش و تولید ثروت باشد، ادامه داد: در همین راستا امسال با توجه به شعار آن یعنی حماسه سیاسی، ‌حماسه اقتصادی و رویداد مهم انتخابات باید جایگاه واقعی دانشجویان احیا شود.

 

وی با بیان اینکه محیط شادابی برای دانشجویان فراهم نشده است، گفت: دانشجویان همواره در فرهنگ ما به عنوان مرجعیت اجتماعی مطرح بوده‌اند.

اگر نسل سوم وارد صحنه نشوند چه تضمینی برای پاسداری از ارزش‌های امام و انقلاب در آینده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان اینکه باید جوانان حضور جدی در تمام صحنه‌های کشور به ویژه صحنه‌های سیاسی داشته باشند، تأکید کرد: اگر جوانان و به ویژه دانشجویان حضور جدی در صحنه‌های مختلف نداشته باشند چطور می‌خواهند کشور را مدیریت کنند.

 

وی افزود: نسل سوم انقلاب اگر وارد صحنه‌های جدی نشود چه تضمینی است که بتوانند از ارزش‌های امام و انقلاب پاسداری کرده و مسئولیت‌پذیر باشند.

وی ادامه داد: دانشگاه مسئولیت تولید علم و پیشرفت کشوری را برعهده دارد که بنای توسعه آن مبتنی بر علم است و ثروت مورد نیاز کشور نیز باید از طریق علم جستجو شود نه نفت؛ باید از مزیت جوانان علمی و دستاوردهای علمی و همچنین پتانسیل تولید علم استفاده کرد چرا که تکمیل چرخه تولید علم به نوآوری و در نهایت تولید ثروت منجر خواهد شد.

وی با تأکید بر تقویت ارتباط دانشجویان و تشکل‌های سیاسی ـ دانشجویی ادامه داد: امروز متأسفانه تعامل لازم میان تشکل‌ها و دانشجویان وجود ندارد از طرفی یک فضای خموده و بسته بر تشکل‌ها حاکم شده است بنابراین انتخابات فرصتی و بهانه‌ای برای تقویت این پروسه و ارتقای جایگاه دانشجویان و تشکل‌های سیاسی است.

 

۲ نقش کلیدی دانشجویان برای انتخابات ریاست جمهوری

عارف در ادامه با بیان اینکه حوادثی که سال ۸۸ اتفاق افتاد سبب بی‌انگیزه شدن و بی‌تفاوت شدن جوانان در کشور شد، خاطر نشان کرد: متأسفانه انگیزه حضور در مردم و دانشجویان بالا نیست، نمی‌خواهم اذعان کنم که بی‌انگیزه شده‌اند چرا که باید خوشبینانه نگاه کنیم؛ جهت‌گیری‌ها و قانون اساسی تمام مسائل را روشن کرده و اگر اتفاقی افتاده باید از آن درس و پند بگیریم تا دوباره تکرار نشود.

 

وی با تأکید بر اینکه در شرایط کنونی حضور حداکثری در انتخابات در اولویت است، اذعان داشت: مرجعیت اجتماعی برای ترغیب در حضور حداکثری مردم و وظیفه علمی در راستای معرفی فرد اصلح در انتخابات دو نقش کلیدی دانشجویان محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: باید دانشجویان توجه داشته باشند که سوابق اجرایی و پتانسیل اجرایی کاندیداها را بررسی کنند؛ زمان تجربه کردن گذشته است امروز باید مطالبات به حق مردم را دولت پاسخگو باشد چرا که فاصله در اجرا بسیار کم است و از طرفی مطالبات مردم نیز شفاف است.

به گفته معاون اول دولت هشتم باید فرد اصلح را بر اساس توانایی‌ها، برنامه‌های عملیاتی و سوابق اجرایی معرفی کرد.

 

 سال ۸۸ فتنه‌ای در کشور اتفاق افتاد اما به تخلف در انتخابات ۸۸ اذعان دارم

عارف در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فتنه ۸۸ اظهار کرد: همه سوابق آقای موسوی و آقای کروبی را می‌دانیم نقش موسوی در زمان جنگ بر کسی پوشیده نیست و از طرفی آقای کروبی نیز از یاران نزدیک امام بودند حال امروز می‌خواهیم نقش یاران انقلاب را زیر سئوال ببریم؟

 

وی تأکید کرد: به تخلف در انتخابات ۸۸ اذعان دارم چرا که نباید کسی که برگزار کننده انتخابات است به نفع کاندیدایی حمایت کند و یا برای کسب رأی وعده‌های دروغین بدهند.

وی افزود: اینکه در سال ۸۸ فتنه‌ای در کشور اتفاق افتاد درست است ولی اینکه فتنه‌گر کیست و سهم نهادهای مختلف در آن به چه میزان است باید سر فرصت این پرونده را به صورت دقیق بررسی کنیم که در این راستا قانون اساسی مرجع رسیدگی به دعواها را مشخص کرده است.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه برخی می‌گویند امروز مردم از اصلاحات روی گرداندند، تصریح کرد: ان‌شاءالله در انتخابات پیش رو جایگاه اصلاحات را می‌بینید ما اعتقاد به اصل رقابت داریم.

وی اضافه کرد: بارها تأکید کردم که رأی مردم امانت است و باید در امانت‌داری وسواس به خرج دهیم چرا که خیانت در امانت حرام بوده و از طرفی هر کسی که در انتخابات رأی آورد باید به همه تمکین کنیم.

 

وی اظهار کرد: در دهه چهارم و در این هشت سال دیدیم که پرونده فساد ۳ هزار میلیاردی اتفاق افتاد در حالی که جای سئوال باقی است که آیا این نتیجه رأی‌ها در سال ۸۸ بود و آیا این شأن انقلاب و نظام جمهوری اسلامی است.

وی تأکید کرد: باید قطعا به پرونده ۸۸ به صورت جدی و دقیق پرداخته شود؛ البته راه عفو و بخشش باز است و ما نگاه همگرایی داریم از طرفی نباید در این دو ماه به یکدیگر برچسب و تهمت بزنیم بلکه باید سعی در حل مشکلات داشته باشیم.

 

کسی که بازیچه‌ عوامل خارجی شده صلاحیت رئیس‌جمهور شدن ندارد

معاون اول دولت هشتم در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود متذکر شد: قطعا کسی که بازیچه عوامل خارجی شده صلاحیت نه تنها رئیس‌ جمهوری بلکه حتی پست پایین‌تر را هم ندارد.

وی افزود: بنده تأسف می‌خورم از اینکه از فردی مانند بنده که همه در جریان سوابقم هستند می‌خواهید اعلام برائتی نسبت به منافقان و گروه‌های برانداز داشته باشم این انحراف است؛ نباید به خودی بزنیم و از طرفی نباید به خاطر پیروزی موقتی ارزش‌ها را زیر پا بگذاریم.

 

جریان اصلاح طلب جریان اصیل خط امام است / نباید گروه‌های برانداز و سلطنت‌طلب را به جریان اصلاح‌طلب بچسبانیم

وی با بیان اینکه اصلاح‌طلبی تعریف روشنی دارد، افزود: اینکه جریان‌های برانداز و گروهک منافقین خود را وابسته به جریان‌های سیاسی از جمله اصلاح‌طلب معرفی می‌کنند درست نیست چرا که اصلاح‌طلبان همه در کشور هستند؛ باید توجه کنیم که انگیزه اصلی رسانه‌های خارجی امروز شیطنت و تفرقه میان نیروهای نظام است.

عارف با تأکید بر اینکه جریان اصلاح طلب جریان اصیل خط امام است، یادآور شد: رفتار و عملکرد اصلاح طلبان مشخص است و همواره دیدیم که چه منش و رفتاری داشته‌اند؛ نباید اختلاف‌های سیاسی را امروز در این فضا به میان بیاوریم و اینگونه‌ گروه‌های برانداز و سلطنت‌طلب را به جریان اصلاح‌طلب بچسبانیم.

 

هاشمی یا خاتمی کاندیدا شوند کنار می‌کشم

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه آقای هاشمی از ستون‌های انقلاب و دلسوزان انقلاب هستند تأکید کرد: همه نقش وی را در همه مسائل کشور می‌دانیم بنده نیز گاها با ایشان مشورت می‌کنم.

وی افزود: من متعلق به فرهنگی هستم که بزرگ‌تر و همچنین پدر در آن جایگاهی داشته و رابطه پدر با فرزند در آن مشخص است بنابراین موضع بنده نسبت به کاندیداتوری آقای خاتمی و هاشمی با نگاه فرهنگی این است که اگر کاندیدا شوند بلافاصله کنار می‌کشم البته با نگاه اخلاقی نیز اگر خاتمی بیاید باز هم کنار خواهم کشید.

وی تأکید کرد: معتقدم اگر آقای هاشمی یا آقای خاتمی تصمیم به حضور گیرند بسیاری از مشکلات کشور سامان داده می‌شود.

 

  اصلاح‌طلبان به دنبال اجماع هستند، اصولگرایان هم اجماع کنند

عارف با بیان اینکه ستاد‌هایم در حال حاضر با عنوان ستاد خاتمی یا عارف است، اظهار داشت: در حال حاضر به دنبال اجماع هستیم و از طرفی خود بنده نیز مقداری به دنبال اجماع اصولگرایان بوده‌ام و دنبال کرده‌ام ،بهتر است اصولگرایان نیز روی یک یا دو کاندیدا اجماع کنند چرا که اگر به این صورت تکثر کاندیدا را داشته باشیم نتیجه انتخابات نیز رندوم خواهد بود و رأی‌ها شکسته شده و بالاترین رأی ۵ تا ۶ میلیون خواهد بود.

 

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم جریان‌های سیاسی تلاش کنند و به اجماع برسند.

محمدرضا عارف با تأکید بر اینکه تاکنون سعی کردم چهره رسانه‌ای نباشم، اظهار کرد: در عین حال هیچگاه از انجام وظیفه شرعی و اخلاقی در مورد مشکلات و مسائل نظام کوتاهی نکردم.

 

در فتنه ۸۸ سکوت آگاهانه کردم / باید از فضای بدبینی دست برداریم

وی با اشاره به سکوت خود در ارتباط با فتنه ۸۸ گفت: در آن زمان سکوت آگاهانه کردم احساس داشتم اگر موضع‌گیری کنم قطعاً به وضعیت آشفته آن کمک نکرده‌ام.

معاون اول دولت هشتم خاطرنشان کرد: من پیرو امام علی(ع) هستم و اینکه چرا در آن زمان موضع خود را رسانه‌ای نکردم باید بگویم که آیا اصلاً تریبونی در اختیار ما بود؛ در عین حال در حد توانایی وقت گذاشته و به دنبال حل مشکلات بودم.

 

به اجماع رسیدن مهم‌تر از اشخاص است

وی با بیان اینکه باید از فضای بدبینی دست برداریم، تصریح کرد: در حال حاضر ما اصلاح‌طلبان به دنبال اجماع هستیم چرا که تجربه ۸۴ را داریم چون به اجماع نرسیده و شکست خوردیم قطعاً امروز برای ما به اجماع رسیدن مهم‌تر از آن است که به چه کسی برسیم؛ ممکن است خاتمی روی کاندیدای خاصی نظر داشته باشد ولی شرایط کشور ایجاب می‌کند که به سمت اجماع و تفاهم برویم، امروز نیز قطعاً نظر خاتمی و دیگران بر اجماع است اگر چه که دیگر وقتی نداریم.

وی متذکر شد: برخلاف برخی از دوستان اصولگرا که فعالیت‌های انتخاباتی و ستادهای خود را از ماه‌ها و سال‌ها قبل آغاز کرده‌اند اصلاح‌طلبان تاکنون هیچ کاری انجام ندادند به عنوان مثال این دومین سفر استانی بنده محسوب می‌شود که البته تنها در فضای دانشگاه حضور پیدا کردند چرا که برای دانشجویان و دانشگاهیان جایگاه بسیار بالایی را قائل هستم.

 

  جریان انحرافی، فرافکنی اصولگرایان است

عارف در ادامه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جریان انحرافی تأکید کرد: جریان انحرافی را فرافکنی اصولگرایانی می‌دانم که می‌خواهند شانه از زیر بار مسئولیت خالی کنند؛ تمام جریان اصولگرایان پشت این دولت قرار گرفته‌اند بنابراین باید امروز نیز مسئولیت هشت سال اداره کشور را جریان اصولگرایان با شهامت و مردانگی بپذیرند.

وی افزود: برخی از اصولگرایان اذعان می‌کنند که به احمدی‌نژاد رأی نداده‌ام در حالی که رفتارها و کردارها و مصاحبه‌ها و صحبت‌های گذشته برای ما مهم است؛ جریان اصولگرا مسئول عملکرد دولت است.

 

اشکال دولت اصلاحات استفاده نکردن از نیروهای رقیب بود

عارف متذکر شد: یکی از اشکالات دولت اصلاحات این است که از گروه رقیب استفاده نکردیم و این را امروز قبول داریم بنابر این در دولت یازدهم باید از همه نیروها استفاده شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات فعلی در کشور گفت: امروز تورم مشکل‌ترین و مهم‌ترین مسئله در اقتصاد کشور محسوب می‌شود از طرفی در راستای گرانی‌های موجود با پدیده دیگری روبه‌رو هستیم که آن پدید کم‌فروشی است.

وی با اشاره به بالا رفتن غیرمنطقی تقاضا در جامعه اذعان داشت: نگرانی‌ها در زمان گرانی بر این مبنا بود که اگر نخریم اجناس گران‌تر می‌شود بنابراین امروز شاهد پدیده دیگری به نام کم‌فروشی هستیم.

 

 مشکل تورم با تثبیت قیمت‌ها قابل حل است / مخالف وارداتم

وی با بیان اینکه در ابتدا برای حل مشکل تورم با راهبرد کوتاه مدت تثبیت قیمت‌ها وارد می‌شویم ادامه داد: اولین مسئله در راهبرد کوتاه مدت ثبات قیمت‌ها است؛ بنده با واردات مخالفم چرا که واردات اخیر کشاورزان و تولیدکننده‌های ما را بیچاره کرده است.

وی با اشاره به راهبرد بلندمدت برای مهار تورم در کشور اذعان داشت: باید در راستای راهبرد بلندمدت بی‌انضباطی مالی و رشد نقدینگی مهار شود از طرفی باید شورای پول و اعتبار نیز در جایگاه خود قرار گرفته و نباید سیاست‌های مالی خود را به سیاست‌های پولی تحمیل کند.

وی با تأکید بر جذب سرمایه‌های سرگردان در جامعه افزود: باید سرمایه مردم را به چرخه تولید بازگردانیم که یکی از این سرمایه‌های نهفته ایرانیان خارج از کشور هستند؛ برای بیکاری نسل جوان هیچ راهی جز سرمایه‌گذاری نداریم.

 

 قانون اساسی را میثاق ملی می‌دانیم

کاندیدای انتخابات یازدهم ریاست جمهوری در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه قانون اساسی را میثاق ملی می‌دانیم و رئیس جمهور باید در چارچوب قانون اساسی حرکت کند، ادامه داد: دولت حق دارد در هر زمینه‌ای لایحه‌ای به مجلس ارائه داده و مجلس نیز حق رد، تصویب و یا اصلاح لایحه را دارد؛ اصلاح قانون اساسی را نباید هیچ رئیس جمهوری مطرح کند.

منبع: جام نیوز

انتهای پیام/۱۰۳

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=7358
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

One comment on “کاندیدای اصلاح طلب: ‌انتخابات ۸۸ ‌بدون تقلب برگزار شد/ برخی‌ سال ۸۸ تسویه حساب شخصی کردند

  1. یکی بیاد بگه این همه وقت مرتیکه کجا بود، نزدیک انتخابات اومده میگه انتخابات ۸۸ سالم بود.
    برید بابا مردم ایران بیدارند گول شماها رو نمی خورن.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,249 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل