کاندیدایی که اعتنایی به داخل کشور و اقتصاد مقاومتی ندارد به درد مجلس نمی خورد/تردید در سلامت انتخابات هدف اصلی دشمن است
+ پ -
کاندیدایی که اعتنایی به داخل کشور و اقتصاد مقاومتی ندارد به درد مجلس نمی خورد/تردید در سلامت انتخابات هدف اصلی دشمن است

امام جمعه رودان افزود: رهبر انقلاب می فرمایند، اصل انتخابات یک تکلیف الهی است و انتخاب اصلح هم یک تکلیف الهی است، و مجلس به کسی که به درد مردم آشنا است نیاز دارد، به عزت و استقلال مملکت توجه داشته باشد ودر مقابل دشمنان بایستد، و آن کسی که نگاهش به غرب است و هیچ اعتنایی به داخل کشور و اقتصاد مقاومتی ندارد به درد مجلس نمی خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛حجت الاسلام سیدمهدی تاج زاد امام جمعه رودان در خطبه های عبادی سیاسی امروز شهرستان، گفت: حساب و برنامه ریزی خودمان را در عدالت و تقوا تنظیم کنیم و تقوا پیشه کنیم و خداوند متعال هم در قرآن امر به عدل و عدالت کرده است.

 

وی با اشاره به انتخابات و حق مردم در تعیین سرنوشت مملکت، اظهار کرد: در نظام سیاسی اسلام، مشارکت سیاسی به عنوان حق و تکلیف مردم تعیین شده، و انتخاب کردن و رأی دادن، حق و تکلیف شرعی است و چه بسا بالاتر از تکالیف شرعی دیگر.

 

تاج زاد افزود: به کسانی که متدین، انقلابی، مومن، ولایتمدار هستند رأی بدهیم و سرنوش کشور را به دست کسی بدهیم که متخصص، متدین و دیندار باشد بدهیم.

 

وی در خصوص اینکه بدون حضور مردم در نظام سیاسی اسلام معنا ندارد، ادامه داد: حفظ و تقویت نظام با حضور مردم پایدار می ماند و مرحوم امام خمینی(ره) در این باره می فرمایند: حفظ نظام اسلامی از اهم واجبات است.

 

امام جمعه رودان با اشاره به اینکه تکلیف یک اصول و قواعدی دارد، گفت: تکلیف یعنی اینکه اصول و قواعد را رعایت کنیم، شایسته سالاری و کاندیدای اصلح را انتخاب کنیم، و این غلط است که هر کس که به ما پول داد و یا اینکه قوم و خویش ما بود به او رأی بدهیم.

 

وی همچنین افزود: رهبر انقلاب می فرمایند، اصل انتخابات یک تکلیف الهی است و انتخاب اصلح هم یک تکلیف الهی است، و مجلس به کسی که به درد مردم آشنا است نیاز دارد، به عزت و استقلال مملکت توجه داشته باشد ودر مقابل دشمنان بایستد، و آن کسی که نگاهش به غرب است و هیچ اعتنایی به داخل کشور و اقتصاد مقاومتی ندارد به درد مجلس نمی خورد.

 

حجت الاسلام تاج زاد ادامه داد: کاندیدی که با عکس گرفتن کنار بازیگر و فوتبالیست، خودشو به مردم معرفی می کند، در واقع به فهم و شعور مردم اهانت کرده است، مردم با درنظر گرفتن معیارهای انقلابی، اصلح را انتخاب می کنند.

 

وی با اشاره به اینکه بعضی از افراد، وکلای مجلس را با وکلای محلی اشتباه می گیرند، اضافه کرد: این دسته از افراد، انتظار دارند کسی که به مجلس راه یافت، دائم به فکر رفاه حوزه انتخابی خود باشد، در حالیکه وظیفه اصلی نماینده مجلس، قانون گذاری و نظارت بر حسن اجرای قانون است، و مجلس هم وظیفه ای تمام وقت در جهت مسائل اصلی، کلی و خط و مشق عموم مردم را دارد.

 

امام جمعه رودان با اشاره به شرایط بعد ار انتخابات و اینکه گروهی سعی می کنند نفاق و دودستگی را در جامعه ایجاد کنند، گفت: افرادی هستند که سلامت انتخابات را زیر سوال می برند، تردید در بین مردم بوجود آورند، هویت مجلس را زیر سوال ببرند، متأسفانه این کار قبل از انتخابات برنامه ریزی شده و باید مواظب باشیم که نقشه و توطئه دشمن است.

 

وی در پایان خطاب به ناظرین انتخاباتی، تأکید کرد: مبادا اصل انتخابات زیر سوال برود و نباید کدورت و جدایی بین مردم ایجاد شود که از اهداف اصلی دشمن است.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff