کامرون: مطمئن نیستیم که بمب، عامل سقوط هواپیمای روسی در سینا بوده است
+ پ -
کامرون: مطمئن نیستیم که بمب، عامل سقوط هواپیمای روسی در سینا بوده است

نخست وزیر انگلیس بعداز نشست کمیته کبرا گفت که هنوز مطمئن نیستند اما این احتمال بیشتر است که بمب عامل سقوط هواپیمای روسی در سینا بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمزو به نقل از فارس، «دیوید کامرون» نخست وزیر انگلیس روز پنج شنبه (امروز) بعد از برگزاری نشست امنیتی کمیته اضطراری کبرا، گفت با مصر برای اقدامات لازم امنیتی در شرم‌الشیخ همکاری می‌کنیم.

 کامرون خاطر نشان کرد که هنوز مطمئن نیستند که هواپیما در اثر انفجار بمب سقوط کرده است اما احتمال اینکه این هواپیما با بمب سقوط کرده، بیشتر است.

وی افزود «اما اگر معلوم شود که بمبی وجودداشته، لازم است به نشانه‌ها نگاه کنیم. ما نمی‌دانیم که بمب تروریستی وجود داشته یا نه اما باید به نتایج تحقیقات در مصر نگاه کنیم.»

وی گفت سریعا با «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه تماس خواهد گرفت تا پیرامون این شرایط با یکدیگر گفت‌وگو کنند.

نخست وزیر انگلستان افزود دولت مانند ساعت بر روی مساله امنیتی شرم‌الشیخ کار می‌کند تا انگلیسی‌های حاضر در این منطقه را به کشور بازگرداند.

کامرون ادامه داد، تصمیم انگلیس برای توقف پروازهای این کشور به شرم‌الشیخ و به ‌عکس در حال حاضر به دلایل امنیتی تصمیم درستی بوده است.

با وجود آنکه امروز صبح «فیلیپ هاموند» وزیر خارجه انگلیس در گفت‌وگو با اسکای نیوز از احتمال دست داشتن داعش در سقوط هواپیما گفته بود، دیوید کامرون بعد از نشست کبرا، از اظهار نظر درباره احتمال مداخله داعش در این مساله خودداری کرد.

نخست وزیر انگلیس تصریح کرد، انگلیسی‌های حاضر در شرم‌الشیخ در اولین فرصت به این کشور بازگردانده خواهند شد.

در پی انتقاد وزارت خارجه مصر برای عدم مشورت انگلیس با قاهره برای لغو پروازهای انگلیس به شرم‌الشیخ، کامرون گفت «با عصبانیت قاهره از تاثیر لغو پروازها بر صنعت توریسمش، ابراز همدردی می‌کنیم اما این حرکت در این راستا بود که امنیت مردم انگلیس را در اولویت قرار دهیم.»

شنبه گذشته یک فروند هواپیمای مسافربری روسی که بر فراز آسمان سینا در حال پرواز بود، سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند.

تا دقایقی دیگر نخست وزیر انگلیس با «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر در «دانینگ استریت» محل دولت انگلیس در لندن دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff