کاشت ۶هزارمتر توت فرنگى در کم آب ترین جزیره خلیج فارس
+ پ -
کاشت ۶هزارمتر توت فرنگى در کم آب ترین جزیره خلیج فارس

مدیر جهاد کشاورزى از زیر کشت بیش ۶هزارمترمربع توت فرنگى در جزیره قشم به روش هیدروپونیک ( آبکشت ) خبرداد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، مالک یزدان پناه در گفتگو با خبرنگار قشم آزاد ، گفت: از آبانماه سال جارى با شروع فصل پاییز شرکت بخش خصوصى در سطح بیش از ۶ هزار مترمربع اقدام به کشت توت فرنگى به روش هیدروپونیک واقع در روستاى رمکان و در فضاى باز نموده است .

 

وى اظهار: با توجه به سطح زیر کشت به میزان ۶٠ هزار بوته در ١۵ هزار گلدان در زمینى به مساحت بیش از ۶ هزار متر مربع انتظار مى رود تقریبا ١ تن و ۵٠٠ کیلو گرم توت فرنگى خارج از فصل در بهمن ماه سال جارى برداشت شود .

 

مدیر جهاد کشاورزى شهرستان قشم افزود : توت فرنگى با نام علمى fragaria sp گیاهى است علفى از تیره گل سرخیان که میوه رسیده آن شامل ٩٠ درصد آب و ١٠ درصد مواد جامد محلول و سرشار از ویتامین c مى باشد و گلو کز و فروکتوز ٨٠ درصد از کل قند موجود در میوه و اسید سیتریک ٨٨ درصد از اسید میوه را تشکیل مى دهد .

 

 

یزدان پناه اظهارداشت: این محصول باکیفیت بالا داراى شکل مناسب و براق ، رنگ قرمز روشن تا قرمز نارنجى و سفت مى باشد و معمولا این میوه خوشمزه به صورت تازه و خام میل مى شود و بخشى از آن نیز به تولید مربا ، عصاره و سایر مصارف صنعتى اختصاص مى یابد .

 

 

وى در پایان با اشاره به استفاده از این روش کاشت ، تصریح کرد: روش هیدروپونیک با توجه به شورى آب و خاک و محدودیت منابع آب و خاک در جزیره قشم یکى از اقتصادى ترین روش هاى تولید محصولات کشاورزى در محیط غیر خاکى با روش کاملا بسته ، و کنترل میزان مصرف آب ، کود و مبارزه با آفات و بیمارى هاى آفات گیاهى مى باشد .

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff