کار گروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان سیریک برگزار شد

با حضور اکثر مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان سیریک، کارگروه تخصصی بانوان و خانواده این شهرستان برگزار گردید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ این کارگروه پیش از ظهر امروز چهارشنبه به ریاست احمد جمالدینی فرماندار شهرستان سیریک و دبیری طیبه شاهی با حضور بخشداران سنجری و جهان الدینی، حجت الاسلام ابراهیمی امام جمعه موقت شهرستان، جلالی رئیس صندوق کارآفرینی امید شهرستان ، زرهی رئیس بهزیستی، محبی جانشین جهادکشاورزی ، محمدی رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی شهرستان و نماینده گان بانوان شاغل در دستگاههای اجرایی شهرستان جلسه کارگروه تخصصی بانوان و خانواده شهرستان سیریک برگزار شد.

فرماندار شهرستان سیریک در این جلسه با اشاره به اینکه نقش بانوان در خانواده و اجتماع انکار ناپذیر است اظهار کرد: انقلاب اسلامی زمینه حضور گسترده زنان را به عرصه های اقتصادی و بازار کار با حفظ ارزش های جامعه فراهم کرده و دولت نیز حضور بانوان را در این عرصه ها ارتقا داده است.

جمالدینی با بیان اینکه مشاغل خانگی ظرفیتی مناسب برای اشتغال بانوان می باشد، افزود: مشاغل خانگی علاوه بر رشد و توسعه اقتصادی بانوان و خانوداه آنان، زمینه رشد و توسعه اجتماعی و فرهنگی این قشر را به همراه دارد.

وی به ارزش و جایگاه زنان در جامعه پرداخت و ابراز کرد: همه زنان باید به نقش موثر خود واقف باشند زیرا جایگاه و کرامت انسانی آنها به عنوان یک زن، مادر و همچنین رسالت اجتماعی آنها بسیار ارزشمند است و نقش مهمی در مسئولیت های تربیتی و اجتماعی خانواده ایفا می کند.

فرماندار سیریک تاکید کرد: توانمندسازی و فراهم آوردن شرایط مناسب بانوان باید در دستگاه‌های اجرایی جدی گرفته شود و به همین دلیل زنان باید در عرصه های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی حضور بیشتری داشته باشند که در این زمینه محدودیتی در این شهرستان وجود ندارد.

گفتنی است در ادامه این جلسه تعدادی از نمایندگان بانوان در ادارات و دستگاههای اجرایی ضمن ارائه برنامه های خود سخنانی در اهمیت و جایگاه بانوان در جامعه بیان کردند.

انتهای پیام؛