کار خبری یکی از سخت ترین مشاغل است/خبرنگاری آیینه تمام نمای افکار عمومی است/بدترین خبرم نوشتن خبر «مرگ پنج معلم مینابی» بود
+ پ -
کار خبری یکی از سخت ترین مشاغل است/خبرنگاری آیینه تمام نمای افکار عمومی است/بدترین خبرم نوشتن خبر «مرگ پنج معلم مینابی» بود

خبرنگار فعال مهر به رسالت عرصه رسانه اشاره کرد و گفت: بی شک رسالت خطیر اطلاع‎رسانی و کار در حوزه خبر یکی از مهمترین فعالیت های اجتماعی است و خبرنگاری حرفه ای است که در یک هفته نمی توان همه ابعاد آن را که بیشتر بیانگر سختی در این مسیر است به آحاد مردم جامعه بازگو کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی ذاکری، خبرنگار فعال مهر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده با بیان اینکه از سال ۸۳ با خبرگزاری شبستان پابه عرصه رسانه گذاشتم ؛ اظهار کرد: با هدف صرف علاقه ای که از کودکی به نوشتن داشتم و همچنین به دلیل انگیزه رفع مشکلی از مشکلات زادگاهم میناب وارد این عرصه شدم.

وی به مشوق خود در عرصه رسانه اشاره کرد و افزود: مشوق اصلی من در حرفه خبرنگاری مرحوم حجت الاسلام مقیسه مسئول وقت خبرگزاری شبستان در هرمزگان و استاد عزیزم مصیب رجایی از خبرنگاران خوب استان بودند ولی جرقه کار خبرنگاری در زمان سوم ابتدایی زده شد و به واسطه کتابی که مرحوم پدرم برای خرید و هنوز آن را دارم.
خبرنگار فعال میناب بیان کرد: خبرنگاری شغل اصلی من نیست و من در کنار شغلم حرفه خبرنگاری را دنبال می کنم.
وی در پاسخ به سوال مبنی بر اینکه آیا تاکنون در حرفه خبرنگاری از سوی افراد و نهاد خاصی مورد تهدید یا شکایت واقع شده‌اید گفت: یکبار توسط یکی از دستگاه ها علیه من به دادگاه شکایت شد که با تدبیر بازپرس وقت قضیه خاتمه پیدا کرد.
ذاکری با اشاره به بخشی از خاطرات خود در عرصه رسانه و خبرنگاری؛ تصریح کرد: بدترین خبرم نوشتن خبر «مرگ پنج معلم مینابی» بود که من اولین نفری بودم که بلافاصله بعد از دقایقی از حادثه آن را نشر دادم.
این خبرنگار فعال هرمزگانی ادغان کرد: چندسالی است که همزمان با فرا رسیدن هفته گرامیداشت مقام خبرنگار و به پاسداشت قلم فرسایی این قشر پرتلاش برنامه های مختلفی از سوی برخی دستگاه ها ترسیم و عملی می شود.
وی با بیان اینکه همه مشاغل در جامعه دارای یک منشور ویژه هستند که فعالان آن می بایست آن را سرلوحه کار قرار دهند؛ افزود: کارخبری نیز پایه و اساس آن بر شفافیت، آگاهانه و با رعایت اصول حرفه ای و در چارچوب قانون باشد.
خبرنگار باسابقه مینابی به رسالت عرصه رسانه اشاره کرد و گفت: بی شک رسالت خطیر اطلاع‎رسانی و کار در حوزه خبر یکی از مهمترین فعالیت های اجتماعی است و خبرنگاری حرفه ای است که در یک هفته نمی توان همه ابعاد آن را که بیشتر بیانگر سختی در این مسیر است به آحاد مردم جامعه بازگو کرد.
وی به سختی های این عرصه خبری پرداخت و خاطر نشان کرد: در زمینه اهمیت حرفه خبرنگاری همین قدر بس که همانطور که یک خبرنگار در امید بخشی به افراد جامعه بسیار نقش دارد، کمترین خطا در خبر نیز غیرقابل جبران است و می تواند موج منفی و فضایی کاذب در جامعه ایجاد کند و حتی برخی اوقات فضای جامعه را نیز متشنج کند از این رو کار و تلاش در حوزه رسانه یکی از سخت ترین مشاغل به شمار می رود.
ذاکری اضافه کرد: پر واضح است که خبر یکی از ابزار مهم در بخش های مختلف هر جامعه و خبرنگاری یکی از حساس ترین حرفه ها است که رعایت اخلاق در کنار دیگر مشخصه ها باید سرلوحه کار باشد.
خبرنگار مهر با اشاره به اینکه یکی از مسائلی  که باید کنار افزایش روز افزون قشر رسانه ای، تنوع نشریات و خط و مشی و مرام، در استان مورد توجه همه دلسوزان این عرصه باشد حفظ اتحاد و یکپارچگی است افزود: هدف همه یکی و آن هم رشد و تعالی منطقه و کشور است و از آنجایی که اعتقاد دارم خبرنگار باید آیینه تمام نمای افکار عمومی باشد، تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گیریم.
خبرنگار باسابقه مینابی با بیان اینکه میناب شهرستان مهمی است ولی به آن اندازه که مهم است به آن توجه نمی شود ؛ خاطر نشان کرد:سوء مدیریت در استفاده از منابع آبی و انتقال بین حوضه ای آب از میناب به خارج از این شهرستان از چالش های اساسی میناب محسوب می شود که بنده و همکارانم طی این سال ها تلاش کردیم با نقد منصفانه، از تداوم خسارت های جبران ناپذیر آن بر پیکره میناب جلوگیری شود.
انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff