کارگاه ساخت درب های حرمین عسکریین در کیش افتتاح شد
+ پ -
کارگاه ساخت درب های حرمین عسکریین در کیش افتتاح شد

کارگاه ساخت درب های حرمین عسکریین (ع) با حضور مسئولان در ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از کیش پرس، در مراسم افتتاح کارگاه ساخت درب های حرمین عسکریین حجت الاسلام علیدادی امام جمعه کیش با اشاره به اینکه کیش به عنوان یکی از بخش های ایران اسلامی است امید است با این کار یک حرکت معنوی در کیش هدایت شده و رقم بخورد.

 

وی افزود: در این حرکت معنوی توجه به چند نکته مهم است و یکی از آن ها این است که این کار یک حرکت معنوی است و در تاریخ ایران اسلامی بازسازی عتبات عالیات سابقه دیرینه دارد و پیش آمده که بارها مردم ولایت محور ایران اسلامی در این بازسازی های معنوی شرکت کرده اند.

 

امام جمعه کیش با بیان اینکه جزیره کیش نیز بخشی از ایران اسلامی است اظهار کرد: این حرکت با حضور و کمک تجار و بازاریان و مردم باید ساخته شود و حرکتی همگانی است و باید همه در آن مشارکت کنیم تا یک واقعه تاریخی برای جزیره مرجانی کیش رقم بخورد.

 

وی به بخش های اجرایی و مسئولان ساخت درب های حرم نیز اشاره و تاکید کرد: امید است با مدیریت صحیح، دقت و سرعت لازم در کار ساخت درب های حرمین عسگریین صورت پذیرد تا در زمان تعیین شده درب ها آماده شود تا با همت مسئولان بستر های لازم جهت انتقال درب ها فراهم شده و توسط سازندگان و مدیران جزیره کیش به محل حرم ائمه معصومین (ع) برده و نصب شود.

 

حجت الاسلام علیدادی با تاکید بر مشارکت همگانی خاطرنشان کرد: همکاری و مشارکت اگر توسط همه مردم صورت گیرد علاوه بر اینکه پس از پایان کار برای شرکت نکردن در این امر خداپسندانه غبطه نخواهند خورد بلکه کارها به سرعت و با آسانی بیشتری انجام خواهد گرفت.

 

عبدالرضا مرادی مسئول عتبات عالیات جزیره کیش نیز در حاشیه این مراسم گفت: برای سومین بار است که عتبات عالیات در کیش تلاش کرده است تا در ساخت و مرمت حرم ائمه (ع) مشارکت داشته باشد که دفعات قبل قسمت نشد اما این بار با ساخت دو درب از درب های حرمین عسگریین در جزیره کیش موافقت شده است.

 

وی هزینه اجرای این طرح را یک میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: هزینه ساخت درب ها توسط مشارکت های مردم و نذورات مردمی پرداخت می شود.

 

به گفته مرادی قرار داد ساخت درب ها از تاریخ اول اسفند ۹۴ بسته شده و درب های ساخته شده باید اول اسفند ۹۵ آماده تحویل باشد.

 

مرادی همچنین  از سرهنگ حسن صنعتکاران فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش به واسطه مشارکت در طرح با در اختیار قرار دادن محل کارگاه ساخت درب های حرمین مطهر امامین عسکریین قدردانی کرد.

 

مراسم افتتاح کارگاه ساخت درب های حرمین عسکریین در محل قرارگاه سپاه کیش با حضور امام جمعه کیش، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کیش، جمعی از روحانیون، مدیران و مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش، مسئولان ادارات و نهادهای مستقر در جزیره و جمعی از بسیجیان برگزار شد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff