کارگاه تدوین برنامه جامع زیست بومی تالاب آذینی برگزار شد

کارگاه آموزشی تدوین برنامه جامع زیست بومی تالاب بین المللی آذینی شهرستان سیریک با حضور مدیر کل محیط زیست استان ، کارشناسان ارشد محیط زیست، منابع طبیعی ، شیلات ، گردشگری، بنادر و دریانوردی و جوامع محلی به مدت۲ روز در شهرستان سیریک برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از آذینی ،عبدالله پرتابیان سرپرست فرمانداری شهرستان سیریک افزود: یکی از مهمترین اهداف تشکیل این گارگاه  تغییر رویکرد سنتی به رویکرد زیست بومی ، حفاظت از تالاب و مجموعه جنگل های حرا و چندل و گونه های جانوری و آبزیان تالاب و تصویب و تدوین چشم انداز های حفاظت ، نگهداری و توسعه این تالاب است.

وی اظهار کرد: تالاب آذینی با وسعت ۲۸ هزار هکتار  در سال ۱۹۷۲ در کنوانسیون رامسر به ثبت بین المللی رسیده است و جز تالاب های حفاظت شده کشور محسوب می شود.

نماینده عالی دولت در  شهرستان سیریک ابراز کرد: تالاب آذینی در انتهای دلتای رودخانه‌های حیوه و گز قرار دارد و از زیستگاه‌های مهم آبزیان در خاورمیانه به شمار می رود.

پرتابیان تصریح کرد: با توجه به طرح توسعه سواحل مکران و تاکیدات مقام معظم رهبری بر توسعه سواحل مکران و استفاده از ظرفیت های منطقه ای در قالب طرح های  اقتصاد مقاومتی ،توسعه گردشگری و تقویت زیرساخت های موجود در تالاب ها بین المللی آذینی  یکی از اولویت شهرستان است.

 

انتهای پیام/ق