دعوت سه کشور سوئد، فرانسه و ایتالیا از کاروان آیین های سنتی قشم
+ پ -
دعوت سه کشور سوئد، فرانسه و ایتالیا از کاروان آیین های سنتی قشم

به دنبال استقبال پرشور از برگزاری آیین های سنتی جزیر قشم در برج میلاد تهران، نمایندگان سفارتخانه های سه کشور سوئد، فرانسه و ایتالیا با مشاهده رسوم و آیین خاص مردم جزیره، از گروه هنرمندان قشم جهت اجرای آیین های کهن این جزیره در کشورهای خود، دعوت به عمل آوردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از قشم آزاد ؛به دنبال استقبال پرشور از برگزاری آیین های سنتی جزیر قشم در برج میلاد تهران، نمایندگان سفارتخانه های سه کشور سوئد، فرانسه و ایتالیا با مشاهده رسوم و آیین خاص مردم جزیره، از گروه هنرمندان قشم جهت اجرای آیین های کهن این جزیره در کشورهای خود، دعوت به عمل آوردند.

زینت دریایی مسئول اجرایی گروه هنرمندان قشم در گفت و گوی اختصاصی با خبر قشم گفت: آداب و رسوم قدیمی مردم جزیره قشم، هرمز و هنگام برای گردشگران و بازدید کنندگان بسیار جذاب و دیدنی است به طوری که با دیدن این مراسمات و آیین ها، از سوی مدیریت برج میلاد درخواست اجرای ۳ شب دیگر در این برج را داشتیم.

زینت دریایی ضمن تشکر از مهندس مومنی و دکتر اکبری و اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم بابت حمایت های بسیار قاطع از گروه
اعزامی ادامه داد: ما به همراه گروه اعزامی از قشم در واقع سفیران فرهنگ و سنن جزیره نشینان قشم هستیم و سعی کردیم تمامی آداب و رسوم قشم را به مردم ایران معرفی کنیم و به بهترین نحو ممکن نشان دهیم.
پخت انواع نان و غذاهای سنتی، اجرای انواع موسیقی عزوا و زار، مراسم عروسی، حنا بندان همراه با پوشش محلی قشم از جمله کارهایی است توسط گروه هنرمندان قشمی در برج میلاد تهران انجام می شود و بسیار مورد توجه و علاقه بازدیدکنندگان ایرانی و خارجی قرار گرفته است.
انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff