تبلیغات تبلیغات تولید ایرانی تبلیغات تبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز
کد خبر : 278809
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۳| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
استاندار هرمزگان عنوان کرد:

کارفرمایان نقش موثری در توسعه فرهنگ بیمه ای دارند/ تامین اجتماعی هرمزگان ۶۴۰میلیارد مطالبه معوقه دارد

استاندار هرمزگان کارفرمایان را به عنوان اصلی ترین تامین کننده منابع سازمان تامین اجتماعی دانست و گفت: آنها نقش گسترده و اثرگذاری در توسعه فرهنگ بیمه ای در کشور ایفا می کنند.

کارفرمایان نقش موثری در توسعه فرهنگ بیمه ای دارند/  تامین اجتماعی هرمزگان ۶۴۰میلیارد مطالبه معوقه دارد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ جاسم جادری، استاندار هرمزگان در پنجمین همایش تکریم از کارفرمایان نمونه تامین اجتماعی استان هرمزگان با اشاره به  تامین اجتماعی سازمانی گسترده است، گفت: اصلی ترین نهاد کشور در عرصه بیمه های اجتماعی محسوب می شود.

وی افزود: کارفرمایان بیشترین سهم را در فرآیند و شکل گیری بیمه های اجتماعی بر عهده دارند که موجب آرامش و امنیت شغلی کارگران می شود و تعامل تامین اجتماعی با کارفرمایان در تقویت روابط کارگر و کارفرما نقش اصلی را بر عهده دارد.

استاندار اظهار کرد: کارفرمایان به عنوان اصلی ترین منبع تامین کننده منابع مالی سازمان تامین اجتماعی تعریف می شوند و نقش گسترده و اثرگذاری در فرهنگ بیمه ای در کشور ایفا می کنند و کارفرمایان شریک اصلی سازمان تامین اجتماعی محسوب می شوند.

وی افزود: با بیان اینکه اگر همبستگی اجتماعی بین کارگران و کارفرمایان به وجود آید، تعامل بیشتر میان آنها با دولت هم ایجاد خواهد شد، برای این کار رعایت قانون اصل است و همچنین فرهنگ بیمه های تامین اجتماعی هم در جامعه باید ارتقا یابد و سازمان تامین اجتماعی باید در این راستا آموزش های لازم را ارائه کند.

جادری تصریح کرد:ظلم و نادیده گرفتن حقوق کارگر را مغایر سیاست نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و اگر به بخش کارگری و تامین اجتماعی توجه شود هم بیکاری مهار خواهد شد و هم معضلات اجتماعی کاهش خواهد یافت.

وی افزود: متاسفانه در چند سال گذشته  با عدم مدیریت صحیح در اداره سازمان تامین اجتماعی ضربات زیادی به این سازمان وارد آمد و بیشترین پرونده های حقوقی و شکایت ها در دادگاه ها نیز مربوط به همان مقطع بوده است.

استاندار تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر ماهانه بیش از چهار هزار و ۲۰۰میلیارد تومان بابت حقوق  مستمری بگیران و بخش درمان پرداخت می کند که بیش از یک هزار میلیارد تومان آن به حوزه درمان اختصاص دارد.

وی افزود: با بیان اینکه عملکرد سازمان تامین اجتماعی در هرمزگان ابراز رضایت کرد و مدیریت این مجموعه بدون سروصدا و بی حاشیه توانسته در زمینه توسعه خدمات بیمه ای در هرمزگان فعالیت کند و دهه مبارک فجر فرصت مناسب برای تجلیل از تلاش های چنین مدیران زحمتکشی است.

جادری از اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای راه اندازی بخش جراحی قلب و خرید تجهیزات آنژیوگرافی و آنژیوپلاسی برای بیمارستان تامین اجتماعی خلیج فارس بندرعباس سخن به میان آورد و افزود: با درخواستی که از به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه شد، دکتر ربیعی با اختصاص ۱۰ میلیارد تومان برای راه اندازی این بخش ها در بیمارستان خلیج فارس موافقت کرد.

 

مطالبات معوقه تامین اجتماعی استان به مرز ۶۴۰میلیارد تومان رسید

 

سید فاضل حیدری بلوکی، مدیرکل تامین اجتماعی هرمزگان  با اشاره به میزان برخورداری افراد جامعه از خدمات تامین اجتماعی به عنوان شاخص توسعه یافتگی محسوب می شود.

وی افزود: حدود ۵۶ درصد از جمعیت یک میلیون و پانصد هزار نفری هرمزگان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

مدیرکل تامین اجتماعی تصریح کرد:ارائه خدمات غیرحضوری را از جمله اقدامات مهم این سازمان عنوان کرد و نهضت ارایه خدمات غیرحضوری به مخاطبان از سال گذشته آغاز شده و با اجرای این طرح، تاکنون حدود ۴۰ هزار بار مراجعه به شعب  تامین اجتماعی کاهش یافته است.

وی افزود:حرکت سازمان تامین اجتماعی طی دوره دوساله دولت تدبیر و امید را در راستای تحقق چهار شعار کلیدی قانونمداری، برنامه محوری، پاسخگویی و پاکدستی دانست و این سازمان با کاهش بیش از شش هزار شکایت در دیوان عدالت اداری توانسته رتبه اول کشور را به نام خود ثبت کند.

حیدری بلوکی با بیان اینکه حتی یک روز تاخیر در پرداخت های مستمری و تعهدات سازمان تامین اجتماعی نداشته ایم، اظهارکرد: در سطح استان هرمزگان ۱۶ شعبه اصلی، هشت شعبه اقماری و دو کارگزاری تامین اجتماعی فعال است و پیگیر افزایش شعب اقماری و کارگزاری ها با اخذ مجوز از هیات مدیره سازمان هستیم.

وی افزود: از فعالیت سه شعبه در مرکز استان سخن به میان آورد و شعبه ۴ تامین اجتماعی نیز با محوریت بندر شهید رجایی طی سال ۹۵ راه اندازی خواهد شد.

مدیرکل تامین اجتماعی تاکید کرد:با اعلام این مطلب که طی ۹ ماه نخست سال جاری بالغ بر ۲۴۵ میلیارد تومان در قالب تعهدات بلندمدت و کوتاه مدت با رشد ۲۷ درصدی نسبت به سال گذشته در استان پرداخت شده است، به طور میانگین ماهانه ۲۷میلیارد تومان به مستمری بگیران و مقرری بگیران تامین اجتماعی در هرمزگان پرداخت شد.

حیدر بلوکی خاطر نشان کرد:مطالبات سازمان تامین اجتماعی در سطح استان هرمزگان بالغ بر ۶۴۸ میلیارد تومان است که تحقق این مطالبات  و بازگرداندن این حقوق به صاحبان اصلی آن نیازمند عزم جدی مسولان است.

 

کارفرمایان در استقلال اقتصادی کشور نقش مهمی دارند

 

عادل اعلایی مدیرکل فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی ضمن اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی گفت: کارفرمایان و فعالان بخش خصوصی داخلی در دوران تحریم  و رکود اقتصادی، شرایط سختی را سپری کردند که لازم است در دوره پسابرجام هم که شرکت های خارجی هم در ایران امکان حضور می یابند، مورد توجه قرار گیرند و حمایت شوند.

وی افزود: با بیان اینکه کار بخش خصوصی باید به خود آنها واگذار شود، تحقق مطالبات کارفرمایان از وزارتخانه ها خواسته بحقی است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی اظهار کرد:احساس عدالت اجتماعی را یکی از مطالبات مردم از حاکمیت عنوان کرد و اگر طرح هدفمندی یارانه ها به درستی مدیریت می شد و در زمینه های زیرساختی چرخه اقتصادی کشور سرمایه گذاری صورت می گرفت، مشکل فقر هم در جامعه ریشه کن می شد.

وی افزود: ضرورت تحقق مطالبات معوقه این سازمان بیمه گر از دولت تاکید کرد و گفت: بودجه تامین اجتماعی معادل یک سوم کل بودجه کشور است که منابع آن باید از محل حق بیمه ها و سهم دولت تامین شود.

اعلایی خاطر نشان کرد:  تعامل با شرکای اجتماعی همچون کارفرمایان را از جمله راهبردهای اصلی سازمان تامین اجتماعی دانست و گفت: این سازمان بیمه گر پس از انقلاب اسلامی در بعد حمایت اجتماعی دستاوردهای بسیار چشمگیری داشته است.

 

انتهای پیام/م

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=278809
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها
نظرات بینندگان
تعداد نظرات: بدون نظر
ارسال نظر

  • نظراتی را که حاوی توهین است منتشر نمی کند.
  • لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگیلیش) خودداری نمايید.
  • توصیه می شود به جای ارسال نظرات مشابه با نظرات منتشر شده، از مثبت یا منفی استفاده فرمایید.
  • با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابهی دارند، انتشار نمی یابد.

یادداشت

گفتگو

بین الملل