تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 89704
تاریخ انتشار:یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

کارفرمایانی که نکات ایمنی در کارگاهها را رعایت نکنند با آنها برخورد می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: با کارفرمایانی که نکات ایمنی در کارگاهها را رعایت نکنند و با این اقدام خود سبب به خطر افتادن جان کارگران شوند، با همکاری دستگاه قضایی برخورد خواهد شد.   به گزارش پایگاه خبری هرمز به نقل از اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، ” بهروز […]

کارفرمایانی که نکات ایمنی در کارگاهها را رعایت نکنند با آنها برخورد می شود

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: با کارفرمایانی که نکات ایمنی در کارگاهها را رعایت نکنند و با این اقدام خود سبب به خطر افتادن جان کارگران شوند، با همکاری دستگاه قضایی برخورد خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز به نقل از اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان، ” بهروز اکرمی” اظهار کرد: از انجام بیش از ۶هزار مورد بازرسی از کارگاههای مشمول قانون کار استان، توسط بازرسان کار این اداره کل در یازده ماهه امسال خبر داد.

 

وی افزود: این واحد علاوه بر اقدام به تشدید بازرسی های دوره ای و موردی خود از کارگاه ها و محیط های کارگری مشمول، ضمن اعلام موارد نقص به کارفرمایان ومتصدیان کارگاهها، تا زمان رفع نواقص ابلاغ شده و در زمانهای تعیین شده مراتب را به صورت جدی مورد پیگیری قرار می دهد.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان گفت: دراین بازرسی ها، نکات مهم ایمنی، حفاظتی وبهداشتی و همچنین مواردی از اجرای مواد قانونی کار به کارفرمایان ابلاغ می شود.

 

اکرمی، یکی از راههای تحقق صیانت از نیروی کار و ایمن سازی محیط کاری کارگران را استفاده از توان کمیته‌های حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاهها عنوان کرد و افزود: کارگاههای بالای ۲۵ نفر موظف به تشکیل این کمیته ها می باشند که در حال حاضر ۳۹۱ کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در کارگاههای استان فعالیت می‌کنند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان در ادامه به حوادث کار استان اشاره و بیان کرد: بررسی و تجزیه و تحلیل ها نشان دهنده وقوع حوادث ناگواری است که در نتیجه عدم رعایت مقررات ایمنی بخصوص در بخش فعالیت های ساختمانی رخ می دهد.

 

وی تصریح کرد: عدم آگاهی و آموزش ایمنی را عامل مهمی در بروز این حوادث عنوان و اضافه کرد: آموزش‌های ایمنی، بهداشت کار و ارتقاء فرهنگ کار نقش مهمی در پیشگیری از وقوع حوادث کارگاهی و نجات جان کارگران دارد که این موضوع در اولویت برنامه‌های بازرسان کار استان قرار گرفته است تا شاهد کاهش حوادث ناشی از کار در محیط کاری باشیم.

 

اکرمی گفت: بسیاری از حوادث، ناشی از خطاهای انسانی است که می توان با آموزش، الزامات قانونی و  رعایت موارد ایمنی را از سوی عوامل اجرایی متذکر شد تا شاهد کاهش حوادث در محیط کار باشیم.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان خاطرنشان کرد: یکی از اصول صیانت از نیروی کار، توسعه فرهنگ ایمنی و حفاظت فنی و بهداشت کار در واحدهای کارگری است.

 

وی ادامه داد: کارفرمایان مکلف اند پیش از بکارگیری کارگران و کارآموزان نسبت به آموزش‌های ایمنی متناسب با نوع کار به آنان از طریق مراجع مربوطه اقدام کنند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان تایکد کرد: تمام کارفرمایان باید امکانات وتجهیزات لازم در راستای ایمن‌سازی و بهداشت را در محیط کار برای کارگران و جلوگیری از آسیب‌دیدگی آنها  فراهم کنند.

 

اکرمی با بیان اینکهیکی از مهمترین وظایف و مسئولیت های بازرسان کار، صیانت از نیروی کار و بررسی علمی و فنی حوادث ناشی از کار است، اضافه کرد: با کارفرمایانی که نکات ایمنی در کارگاهها را رعایت نکنند و با این اقدام خود سبب به خطر افتادن جان کارگران شوند، با همکاری دستگاه قضایی برخورد خواهد شد.

 

به گفته وی؛در یازده ماهه سالجاری، ۶۸ مورد حوادث کارگاهی در هرمزگان اتفاق افتاده که از این تعداد، ۳۹ مورد معادل ۷۴ درصد مربوط به بخش ساختمان می باشد.

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=89704
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,555 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

اقتصادی