کاربران دنیای مجازی فعالیت‌های خود را رنگ و بوی خدایی دهند

+ پ -
کاربران دنیای مجازی فعالیت‌های خود را رنگ و بوی خدایی دهند

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک گفت:کاربران دنیای مجازی با قرادادن تقوای مجازی، به فعالیت‌های خود در فضای مجازی رنگ و بوی خدایی بدهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از مکران نیوز ؛حجت الاسلام حمید غلام پور سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک،در نشست گفتمان دینی فضای مجازی، بایدها و نبایدها به حدود شرعی ارتباط با نامحرم در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: رعایت و دانستن حدود شرعی در فضای مجازی امروزه یکی از مهم‌ترین موضوعات است، چرا که هر فرد با هر جنسیتی باید حریم مورد نظر را حفظ کند.

وی تاکید کرد:با توجه به مزیت‌ و استفاده‌های فراوانی که فضای مجازی دارد اما آسیب و زیان‌های بسیاری نیز دارد، بنابراین مزیت‌ها و قابلیت‌های این فضا نباید هرگز ما را از آسیب‌های جدی آن غافل کند.

غلام پور اذعان داشت: زمان‌بندی نادرست در بهره‌گیری از فضای مجازی و برقرار کردن تماس و ارتباط خارج از عرف و شرع با نامحرمان از اساسی‌ترین آسیب و زیان‌های ناشی از فضای مجازی است.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک اظهار کرد: عدم توانای فرد در مدیریت کردن خود هنگام استفاده از این فضا، تأثیرات مخرب و غیر قابل جبرانی بر فکر و شخصیت وی دارد و در تمام دوران زندگی گریبان‌گیر وی خواهد بود.

وی با توجه به گستردگی حوزه فضای مجازی تقوا را عامل بازدارنده برای ورود به فضای غیراخلاقی دانست و عنوان کرد: همان‌گونه که همه ما در فضای حقیقی، خداوند بزرگ را شاهد و ناظر اعمال خود دانسته و به بیان واضح‌تر تقوا را معیار تنظیم روابط فردی و اجتماعی قرار داده‌ایم، در فضای مجازی نیز نیاز به باز تعریف مفهوم مهمی ‌‌با نام تقوای مجازی داریم تا تابلوی راهنمای فعالیت‌های‌مان در این حوزه باشد.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی جاسک در پایان تصریح کرد: کاربران دنیای مجازی باید همچون فضای حقیقی، خداوند بزرگ را شاهد و ناظر اعمال خود بدانند و با مدنظر قرادادن تقوای مجازی، به فعالیت‌های خود در فضای مجازی نیزرنگ و بوی خدایی بدهند.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff