کاخ سفید در حال تقدیم پیروزی به اسد، ایران و روسیه است/پیشروی‌های ارتش سوریه، قواعد بازی را تغییر داده است
+ پ -
کاخ سفید در حال تقدیم پیروزی به اسد، ایران و روسیه است/پیشروی‌های ارتش سوریه، قواعد بازی را تغییر داده است

تحلیلگر اندیشکده انگلیسی «بنیاد بین‌المللی مطالعات استراتژیک» با هشدار درباره پیش‌روی‌های ارتش سوریه و حامیان آن در استان حلب، مواضع دولت آمریکا درباره سوریه را به باد انتقاد گرفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در ادامه نگرانی‌های غربی‌ها درباره پیروزی‌های ارتش سوریه در استان حلب، «امیل الحکیم» تحلیلگر اندیشکده انگلیسی «بنیاد بین‌المللی مطالعات استراتژیک» در یادداشتی  که با عنوان «خیانت فاجعه‌بار اوباما نسبت به شورشیان سوریه» در پایگاه «فارین پالیسی» منتشر شده، نسبت به بازپس‌گیری شهر حلب توسط ارتش سوریه هشدار داده است.

این تحلیلگر انگلیسی تحولات کنونی (فوریه ۲۰۱۶) را با تحولات میدانی فوریه سال ۲۰۱۵ قیاس کرد و اذعان کرد که اکنون ارتش سوریه با حمایت حملات هوایی روسیه و حمایت‌های ایران توانسته پیشروی‌های خوبی به ویژه در استان حلب بدست آورد.

او دلیل تغییر محسوس تحولات میدانی سوریه را حملات هوایی روسیه و افزایش حمایت‌های ایران از دولت بشار اسد دانست و البته هشدار داد: «کاخ سفید در حال تحویل پیروزی به بشار اسد، روسیه و ایران است».

او با ابراز نگرانی شدید درباره سقوط استان حلب ادامه داد:‌ «اگر شورشیان حاضر در بخش‌هایی از شهر(حلب) در نهایت سقوط کنند، این یک پیروزی شگرف برای اسد خواهد بود.»

از نظر تحلیلگر اندیشکده «بنیاد بین‌المللی مطالعات استراتژیک» حملات و حضور نظامی روسیه در سوریه، سبب شده قوانین و قواعد بازی جدیدی در سوریه ایجاد شود.

وی در بخش دیگری از گزارش خود اذعان می‌کند که نیروهای ارتش سوریه و حامیان آن در همه جبهه‌ها از شمال و جنوب و غرب و شرق علیه مخالفان و «شورشیان» در حال پیشروی و جنب و جوش هستند.

الحکیم همچنین نوشت: «ترکیه و عربستان سعودی که اصلی‌ترین حامیان شورشیان هستند، اکنون در حال از دست دادن گزینه‌هایشان هستند. دیگر شاید انتقال تسلیحات هم نتواند توازن قوا را تغییر دهد».

در بخش دیگری از این یاداشت می‌خوانیم: «ورشکستگی سیاست آمریکا عمیق‌تر از این حرف‌ها است. همین حالا هم آمریکا امتیازات کلیدی درباره آینده اسد داده اما در ازای آن هیچ دریافت نکرده است. در روزهای منتهی به مذاکرات ژنو مشخص شده بود که آمریکا بیشتر از روسیه و اسد، در حال فشار بر اپوزیسیون سوریه است».

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff