چه کسانی تاکنون برای نامزدی مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرده‌اند+جدول
+ پ -
چه کسانی تاکنون برای نامزدی مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کرده‌اند+جدول

جدول اسامی افرادی که تاکنون برای نامزدی در مجلس شورای اسلامی به وزارت کشور و فرمانداری‌ها مراجعه و ثبت‌نام کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، در این بسته خبری به طور روزانه از اسامی نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به تفکیک استان، حوزه انتخابیه، گرایش و اقلیت‌های مذهبی مطلع خواهید شد.

برای دستری سریع‌ به جدول تفکیکی هر حوزه انتخابیه بر روی نام استان مورد نظر کلیک کنید.

همچنین در این بسته خبری شما می‌توانید به جدول کلیات برنامه زمان‌بندی برگزاری انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تا روز اخذ رای دسترسی داشته باشید.

گفتنی است داوطلبان نمایندگی مجلس خبرگان رهبری شخصاً یا بوسیله نماینده خود که کتباً معرفی شده باشد می‌توانند تا پایان وقت اداری ۱۶:۳۰روز چهارشنبه مورخ ۲ /۱۰/ ۹۴ جمعاً به مدت ۷ روز به فرمانداری مرکز حوزه انتخابیه یا وزارت کشور مراجعه و با ارائه اصل شناسنامه عکس دار، چهارنسخه تصویر کلیه صفحات شناسنامه و دوازده قطعه عکس ۴×۶ ، ضمن تکمیل پرسشنامه اعلام داوطلبی نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

اشتهار به دیانت و وثوق و شایستگی اخلاقی ، اجتهاد درحدی که قدرت استنباط بعض مسایل فقهی را داشته باشد و بتواند ولی فقیه واجد شرایط رهبری را تشخیص دهد، بینش سیاسی، اجتماعی و آشنایی با مسایل روز، معتقد بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران و نداشتن سوابق سوء سیاسی و اجتماعی از جمله شرایط داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان رهبری به موجب ماده ۳ قانون انتخابات مجلس خبرگان است.

طبق قانون، کسانی که داوطلب انتخابات مجلس خبرگان هستند ضرورت ندارد که ساکن یا متولد حوزه انتخابیه خود باشند. همچنین مرجع تشخیص دارابودن شرایط، فقهای شورای نگهبان قانون اساسی هستند اما کسانی که رهبر معظم انقلاب صریحاً یا ضمناً اجتهاد آنان را تأیید کرده باشند، از نظر علمی نیاز به تشخیص فقهای شورای نگهبان نخواهند داشت.

همچنین ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی از ۲۸ آذر آغاز و تا ۴ دی ادامه خواهد داشت.

فعالیت هیات‌های اجرایی انتخابات مجلس خبرگان رهبری از ۲۱ آذر آغاز شده و فعالیت هیأت‌های اجرایی انتخابات مجلس از ۲۸ آذر آغاز می‌شود، هیات‌های اجرایی پس از پایان مهلت ثبت‌نام ظرف یک دوره زمانی ۱۰ روزه صلاحیت داوطلبان را بر اساس استعلامات مراجع چهارگانه مجلس در قانون انجام می‌دهند.

پس از بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های اجرایی، بررسی صلاحیت داوطلبان در هیات‌های نظارت و پس از آن در شورای نگهبان انجام خواهد شد که این روند تا ۵ اسفند ادامه خواهد یافت.

تعداد نمایندگان مجلس خبرگان ۸۸ نفر و تعداد نمایندگان مجلس ۲۹۰ نفر است.

گفتنی است انتخابات پنجمین دوره خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان در هفتم اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.

برای دستری سریع‌ به جدول تفکیکی هر حوزه انتخابیه بر روی نام استان مورد نظر کلیک کنید.

آذربایجان شرقی فارس
آذربایجان غربی قزوین
اردبیل قم
اصفهان کردستان
البرز کرمان
ایلام کرمانشاه
بوشهر کهگیلویه‌و بویراحمد
تهران گلستان
چهارمحال و بختیاری گیلان
خراسان جنوبی لرستان
خراسان رضوی مازندران
خراسان شمالی مرکزی
خوزستان هرمزگان
زنجان همدان
سمنان یزد
سیستان و بلوچستان اقلیت‌های مذهبی

آذربایجان شرقی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
ورزقان
ملکان
هشترود و چاراویماق
تبریز، اسکو و آذرشهر علیرضا منادی *
سران و مهربان
بناب
بستان‌آباد
مرند و جلفا
مراغه و عجب شیر
میانه
کلیبر و هوراند ارسلان‌فتحی‌پور
اهر و هریس
شبستر

آذربایجان غربی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
بوکان
مهاباد
خوی
ماکو و چالداران
نقده و اشنویه
میاندوآب، تکاب و شاهین دژ
سرشت و پیرانشهر
ارومیه

اردبیل

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
پارس آباد و بیله سوار علی قاسم‌زاده‌ اجیرلو
مهرداد گیگلو
عباس شریفی‌نیای‌گیگلو
شکور پورحسین شقلان
خلخال و کوثر عدالت‌ امیرزاده
بشیر خالقی
کورش رهبری
سید غنی نظری
کورش افشاری
مشکین شهر
گرمی، مغان ولی‌اسماعیلی اصولگرا
ناصر سیدی
نادر بهادری
اردبیل، نمین، سرعین و نیر رضاکریمی
علی‌محمد غریبانی
اکبر نیکزاد
فخرالدین محمدی
محمدرضا رهبر
احمد بیوته مستقل
ولی آذرنوش اصلاح‌طلب
ولی اسماعیلی ۸

اصفهان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
کاشان، آران و بیدگل
اصفهان
خوانسار و گلپایگان
قمصر و نطنز
شاهین شهر، برخوار و میمه
نجف‌آباد، تیران و کرون
نائین
اردستان
شهرضا
فلاورجان
مبارکه
چادگان، فریدون‌شهر و فریدن
لنجان
سمیرم
خمینی‌شهر

البرز

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
ساوجبلاغ
کرج مسلم عزیزی
صادق رزاقی
سیدمحمدحسین‌میرحسینی‌نیری
عادل جنود

ایلام

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
دهلران،آبدانان و دره‌شهر
ایلام، شیروان، چرداول، ایوان و مهران

بوشهر

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
دشتستان سیدمهدی‌موسوی‌نژاد
کنگان، دیر و جم
دشتی و تنگستان
بوشهر، گناوه و دیلم

تهران

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
دماوند و فیروزکوه
ورامین و پیشوا
رباط کریم
شهریار
پاکدشت
تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس خلیل بسطامی
سهراب‌اشرفی
حسن رنجبر
محمدعلی وکیلی
سیده‌لیلا مددی
ژیلاموحدشریعت‌پناهی مستقل
ابوالفضل‌قراخانی
آمنه رضایی اصلاح‌طلب
سیدجلال ساداتیان
عزت‌الله تقوائیان
پژمان شمس
امجد مردوخی‌تودار مستقل
لیلا صالح آبادی مستقل
فرزاد اسمعیلی مستقل
شهرام لرستانی مستقل
پیمان رستمیان مستقل
مختار کلانتری مستقل
سحر جعفری‌مقدم مستقل
علی تشکری مستقل
رعنا احمدی مستقل
سید مهرداد سرمدراد مستقل
مسعودکفایت‌مند‌ غیور مستقل
محمد غرضی
جواد اطاعت
الیاس حضرتی
هادی غفاری
پرویز طلاچیان
محمدحسین ساعی
شاهین صحرایی
فاطمه واعظ جوادی
وحید خانی
معصومه پایی‌نژاد
حسن صفاری
حمیدرضا کریمی
سیدآرش‌حسینی میلانی
جلال سهرابی
امیر لطفی
فرهاد ‌آقابیک
محمدرضا جعفری نائینی
محمود دهقان
احمداحمدپور مستقل

چهارمحال و بختیاری

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
شهرکرد
اردل، فارسان، کوهرنگ و کیار
بروجن
لردگان

خراسان جنوبی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
بیرجند و درمیان محمدرضا مجیدی اصولگرا
علی‌ رضایی
شکر‌الله بیگی
قائنات جواد هروی
سید محسن علوی
نهبندان و سربیشه مهدی مومنی
مراد هاشم‌زهی
فردوس، طبس، سرایان و بشرویه طاهر نجفیان
هادی خسروی
هاشم طبسی

خراسان رضوی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
چناران و طرقبه
مشهد و کلات
گناباد
تربت حیدریه
درگز
کاشمر، بردسکن و خلیل آباد
نیشابور
خواف و رشتخوار
فریمان و سرخس
سبزوار، جغتای، جوین و خوشاب
قوچان و فاروج
تربت جام و تایباد

خراسان شمالی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
بجنورد علی علی اکبری
علی قربانی
رمضان‌علی وحیدی
سیدمحمدلنگری
عباس مظفر
شیروان
اسفراین

خوزستان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
اهواز علیرضا دهقان مستقل
ماهشهر، امیدیه و هندیجان
شوش
اندیمشک
شوشتر سیدمحمدسادات‌ابراهیمی
مسجد سلیمان
دزفول
رامهرمز
خرمشهر
شادگان
دشت‌آزادگان
آبادان
ایذه و باغملک هوشنگ احمدی صحرا
بهبهان

زنجان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
زنجان و طارم
ابهر و خرمدره
خدابنده
ماهشان، انگوران و ایجرود

سمنان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
سمنان و مهدیشهر
شاهرود
دامغان
گرمسار و آرادان

سیستان و بلوچستان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نمانیده فعلی گرایش
زاهدان یعقوب‌براهویی‌یاکزی
خاش، نصرت‌آباد، میرجاوه و کورین حمیدرضا پشنگ *
سراوان
زابل
چابهار، نیکشهر و کنارک
ایرانشهر و سرباز

فارس

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
نیریز و استهبان
شیراز
لامرد و مهر
داراب و زرین دشت
خرامه، سروستان و کوار
پاسارگاد، ارسنجان و مرودشت
آباده، بوانات و خرم‌بید
لارستان، خنج و گراش
جهرم
اقلید
سپیدان
رستم و ممسنی
کازرون
فسا
فیروزآباد، قیر، کارزین و فراشبند

قزوین

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
قزوین و آبیک
تاکستان
بوئین‌زهرا

قم

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
قم

کردستان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
بیجار
مریوان و سروآباد
سقز و بانه
قروه و دهگلان
سنندج، دیوان دره و کامیاران

کرمان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
کرمان و راور محمدتاج‌الدینی
علی‌زادسر جیرفتی
اسحاق توانایی
علی اسلامی‌پناه
یحیی کمال‌پور
راضیه دانشی
بم، ریگان، فهرج و نرماشیر
کهنوج، منوجان، روداب، فاریاب، قلعه‌گنج
جیرفت و عنبرآباد
بافت، رابر، ارزوئیه
سیرجان و بردسیر
شهربابک
رفسنجان و انار
زرند و کوهبنان

کرمانشاه

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
اسلام‌آباد غرب
کنگاور و بیستون
سنقر و کلیایی
قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب
پاوه
کرمانشاه

کهگیلویه و بویراحمد

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
بویراحمد و دنا
کهگیلویه و بهمئی
گچساران غلامرضاتاجگردون

گلستان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نمانیده فعلی گرایش
علی‌آباد کتول
گنبد کاووس
رامیان و آزادشهر
کردکوی، بندرترکمن و بندرگز
مینودشت و کلاله
گرگان و آق‌قلا

گیلان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
آستارا
فومن
لنگرود
تالش، رضوانشهر و ماسال
لاهیجان و سیاهکل
صومعه‌سرا کاظم دلخوش
انزلی
رودسر و املش
آستانه اشرفیه
رودبار
رشت

لرستان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
خرم‌آباد
سلسله و دلفان
کوهدشت
الیگودرز
درود و ازنا
پلدختر
بروجرد هادی مقدسی اصولگرا

مازندران

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
بابل
ساری
نوشهر و چالوس
نکا، بهشهر و گلوگاه احمدعلی‌مقیمی *
آمل و لاهیجان
بابلسر و فریدونکنار
نور و محمود‌آباد
قائمشهر، سوادکوه و جویبار
رامسر، تنکابن، عباس‌آباد

مرکزی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
اراک، کمیجان و خنداب حسین مرادی
شازند
دلیجان و محلات
ساوه و زرندیه
خمین
تفرش، آشتیان و فراهان

هرمزگان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
میناب، جاسک و سیریک
بندرعباس، هرمز، قشم، ابوموسی
بندر لنگه، بستک، پارسیان

همدان

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
رزن
اسدآباد
نهاوند
بهار و کبودرآهنگ
تویسرکان
ملایر
همدان

یزد

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
یزد و صدوق
اردکان
مهریز، بافق، ابرکوه و خاتم
تفت و میبد
طبس

اقلیت‌های مذهبی

حوزه انتخابیه نام‌نام‌خانوادگی نماینده فعلی گرایش
زرتشتیان اسفندیار اختیاری
کلیمیان‌
ارامنه شمال کارن خانلری *
آشوری کلدانی یوناتن بت کلیا
ارامنه جنوب

جدول کامل زمان بندی انتخابات خبرگان در سال ۹۴ به شرح زیر است:

ردیف موضوع برنامه مهلت اجرا به روز تاریخ اجرای برنامه
۱ اعلام رسمی تاریخ ثبت‌نام از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از طریق رسانه‌های گروهی توسط وزارت کشور (به استناد تبصره ۶ ماده ۲۹ قانون انتخابات) هفت ماه قبل از ثبت‌نام از داوطلبان ۹۴/۲/۲۸
۲ مهلت قبول استعفای داوطلبان مشمول ماده ۲۹ قانون انتخابات (حداقل شش ماه قبل از ثبت‌نام) شش ماه قبل از ثبت‌نام ۹۴/۳/۲۸ تا ۹۴/۴/۳
۳ دستور شروع انتخابات و ثبت‌نام از داوطلبان به استناد ماده ۴۵ قانون ۷ ۹۴/۹/۲۸ تا ۹۴/۱۰/۴
۴ تشکیل هیأتهای اجرایی (این مهلت جداگانه محسوب نمی‌شود بلکه به موازات شروع ثبت‌نام از داوطلبان است) به استناد ماده ۳۱ قانون ۶ ۹۴/۹/۲۸ تا ۹۴/۱۰/۳
۵ بررسی سوابق داوطلبان در مراجع چهارگانه (این مهلت جداگانه محسوب نمی‌شود بلکه به موازات شروع ثبت‌نام از داوطلبان، تشکیل هیأت اجرایی و تا پنجمین روز از مهلت رسیدگی به صلاحیت داوطلبان ادامه خواهد داشت و مهلت پاسخگویی ۵ روز پس از هر استعلام است) به استناد ماده ۴۸ قانون ظرف ۵ روز (از هر استعلام) ۹۴/۹/۲۹ تا ۹۴/۱۰/۹
۶ بررسی صلاحیت داوطلبان در هیأت اجرایی پس از پایان مهلت ثبت‌نام با استناد به ماده ۵۰ قانون ۱۰ ۹۴/۱۰/۵ تا ۹۴/۱۰/۱۴
۷ ابلاغ مراتب رد صلاحیت به داوطلبان و اطلاع با هیأت نظارت استان توسط فرماندار مرکز حوزه انتخابیه با استناد به ماده ۵۱ قانون ۱ ۹۴/۱۰/۱۵
۸ شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده به هیأت نظارت استان با استناد به ماده ۵۱ قانون ۴ ۹۴/۱۰/۱۶ تا ۹۴/۱۰/۱۹
۹ رسیدگی به شکایت داوطلبان رد صلاحیت شده توسط هیأت نظارت استان و اظهارنظر در خصوص صلاحیت کلیه داوطلبان پس از کسب دفتر هیأت مرکزی نظارت و اعلام آن به فرماندار مربوطه با استناد به ماده ۵۲ قانون و تبصره‌های ذیل آن ۷ ۹۴/۱۰/۲۰ تا ۹۴/۱۰/۱۶
۱۰ دریافت شکایت از داوطلبین رد صلاحیت شده و اظهارنظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص کلیه داوطلبان و اعلام آن به وزارت کشور به استناد تبصره ۳ ماده ۵۲ قانون ۲۰ ۹۴/۱۰/۲۷ تا ۹۴/۱۱/۱۶
۱۱ دریافت شکایت داوطلبانی که در سیر مراحل قبلی تأیید شده‌اند لکن شورای نگهبان نظر به رد صلاحیت آنان دارد (بر اساس تبصره ۳ از بند ۲ ماده واحده مصوبه ۷۸/۸/۲۲ مجمع تشخیص مصلحت نظام در خصوص لزوم رسیدگی دقیق به شکایات داوطلبان) ۳ ۹۴/۱۱/۱۷ تا ۹۴/۱۱/۱۶
۱۲ رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط شورای نگهبان و اعلام آن به وزارت کشور (بر اساس تبصره ۳ ماده واحده مصوبه ۷۸/۸/۲۲ مجمع تشخیص مصلحت نظام) ۷ ۹۴/۱۱/۲۰ تا ۹۴/۱۱/۲۶
۱۳ اعلام قطعی اسامی نامزدها به مراکز حوزه‌های انتخابیه توسط وزارت کشور با استناد به تبصره ۳ ماده ۳۵ آیین‌نامه اجرایی ۱ ۹۴/۱۱/۲۷
۱۴ جمع‌بندی و تهیه و تنظیم و انتشار آگهی اسامی نامزدها توسط فرمانداران مراکز حوزه‌های انتخابیه با استناد به ماده ۳۶ آیین‌نامه اجرایی ۱ ۹۴/۱۱/۲۸
۱۵ تبلیغات انتخاباتی نامزدها و طرفداران آنان با استناد به ماده ۵۶ قانون ۷ ۹۴/۱۱/۲۹ تا ۹۴/۱۲/۵
۱۶ ممنوعیت تبلیغات انتخاباتی نامزدها و طرفداران آنان با استناد به ماده ۵۶ قانون ۱ ۹۴/۱۲/۶
۱۷ اخذ رأی از واجدین شرایط به استناد تبصره‌های ۳ و ۵ ماده ۱۰ قانون ۱ ۹۴/۱۲/۷
۱۸ ادامه سایر برنامه‌های انتخابات مطابق قانون و آیین‌نامه اجرایی

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff