چشم جهان اسلام و بشریت بسته به تلاش علمی شما دانشجویان است/جشن فارغ از تحصیلان دانشگاه پیام نور حاجی آباد
+ پ -
چشم جهان اسلام و بشریت بسته به تلاش علمی شما دانشجویان است/جشن فارغ از تحصیلان دانشگاه پیام نور حاجی آباد

امام جمعه شهرستان حاجی آباد گفت: شما جوانان قدر فرصتها را بدانید زیرا آینده ی ملت بسته به تلاش علمی شماست و چشم جهان اسلام و جهان بشریت امروز به دست و بازوی شما بزرگواران است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام مختاری در مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشگاه پیام نور حاجی آباد ضمن تبریک عنوان کرد:حضرت محمد (ص) حد ومرزی برای علم نداشتند، پس گستره علم آموزی بی انتها است.
حجت الاسلام مختاری در ادامه افزود: شرایط امروز کشور ما یک شرایط ویژه است، در یک دنیایی که جوامع یا مستکبر یا در اختیار کشورهای استکباری و استعماری هستند یک انقلابی شکل گرفته که در مقابل همه گفتمان های سیاسی حرف اول را میزند یک انقلاب بزرگ که نه تنها مسیر یک کشور را تغییر داده بلکه مسیر حرکت جهان بشیریت را تغییر می دهد شرایط ویژه در حال حاضر این است که شما توفیق درس خواندن را پیدا کردید به تعبیر مقام معظم رهبری که فرمودند: کشور ما دریک پیچ عظیم تاریخی قرار دارد، کیفیت عبور از یک مرجع تاریخی سرنوشت آینده گان چه در کشور خودمان، جامعه اسلامی و چه در جهان بشریت به لطف انقلابی است که رخ داده است.
وی در ادامه بیان داشت: ما در دوران طاغوت نه رشد علمی و صنعت، فناوری وایران در عرصه ی علمی نه با دنیای متمدن شرقی و غربی با کدام کشور منطقه می شد مقایسه کرد,در بعد صنعتی و دانشگاه و فناوری نیز همین طور,اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و اسلام توانسته موقعیت خودش را در تمام دنیا پیدا کند.
مختاری در ادامه یاد آور شد: ایران در رشد علمی نه رتبه ی اول علمی در جهان بلکه رتبه اول رشد علمی در جهان داشته است، چون جوانان ایران اسلامی به خود آمدند و اکنون استعدادهای فراوان جوانان در حال جمع شدن و تراکم کنار یکدیگر است و این یک فصل نویی در کشور ما ایران است.
مختاری در ادامه خاطر نشان کرد: نقش شما برادران و خواهران دانشجو خیلی تعیین کننده است، آینده این انقلاب و جهان اسلام در دست شماست در یک نگاه وسیع تر به افق پیش رو چگونگی نگاه مقدس اسلامی و آینده جهان بشریت از جوانان غیور انقلاب اسلامی در عرصه ی علم وصنعت و فناوری و تکنولوژی,همه اینها به دست شما بزرگواران است.
وی در پایان سخنان خود گفت: شما جوانان قدر فرصتها را بدانید زیرا آینده ی ملت بسته به تلاش علمی شماست و چشم جهان اسلام و جهان بشریت امروز به دست و بازوی شما بزرگواران است.

IMG_0033
رییس دانشگاه پیام نور واحد حاجی آباد در این آیین گفت: امروز درجمع دانشجویانی قرار داریم که جمعی از خانواده دانشگاه پیام نور را تشکیل داده و با فارغ التحصیل شدن ازیکی از مراحل زندگی خود گذر و به مراحل دیگر ورود پیدا می کنند.
دکتر روح الله حسن زاده، انشا الله خداوند به شما دانش آموختگان، همه ی ما و جمع حاضر توفیق بدهد, که مدارج عالیه علمی را طی کنید و در آینده بتوانید وارد بازار کار شوید.
دکتر روح الله حسن زاده ادامه داد: دانش آموختگان عزیزما قدر علم ودانش خود را بدانند ,باید کسب علم ودانش توام با معرفت معنوی باشد.
وی در ادامه افزود: علم باید همراه با اخلاص و کمک به اجتماع و فرهنگ سازی باشد، امیدوارم دانش آموختگان ما بتوانند افراد مفیدی برای جامعه باشند.
حسن زاده افزود: دانشگاه پیام نور براساس آماری که پایگاه استنادی جهان علوم اسلام اعلام کرده ، با کیفیت ترین دانشگاه در زمینه آموزش دربین تمام دانشگاههای کشور است و این مایه خرسندی و خوشحالی است.

IMG_0115
در ادامه مراسم، معاون آموزشی دانشگاه پیام نور استان هرمزگان ضمن تبریک به دانشجویان دانشگاه پیام نور گزارشی از روند کار دانشگاه پیام نور افزو: در برهه کنونی شرایط موجود کشور عزیز ایران دربین تمام کشورهای حوزه آسیا ومنطقه خاورمیانه هم ازنظر توانمندی های محیطی و انسانی جزو کشورهایی است که بدون تردید در رتبه اول قرار دارد.

خانم دکتر دهقانی در ادامه بیان داشت: جشن فارغ التحصیلی پایان یک مرحله از زندگی و شروعی برای دیگر مراحل زندگی است.
وی در ادامه افزود: فارغ التحصیلی آغازی است برای شما که همیشه دانشجو بمانید و بتوانید با پشتکار و تلاش مضاعف به مدارج عالی تر دست یافته و از علم و دانش خود به پیشرفت و توسعه کشور کمک کنید.

IMG_0074
فرماندار حاجی اباد در این مراسم ضمن تبریک و ارزوی پیشرفت روز افزون برای دانشجویان افزود: دولت طرح هایی را برای اشتغال جوانان در حال پیگیری دارد که البته اگر همه توقع داشته باشند که به کارهای خدماتی و اداری مشغول شوند، حتما نیاز های جامعه ما به اندازه فارغ التحصیلان مان نیست.
وی تصریح کرد: ما در حال فراهم کردن زمینه هایی هستیم که سرمایه گذاران بخش خصوصی در زمینه های مختلف در شهرستان وارد شوند.
اصغر جهانگیری بیان داشت: امید که فارغ التحصیلان دانشگاه جذب بازار کار شده و بحث اشتغال آنها هم حل شود و ما نهایت تلاش خود را در این زمینه خواهیم کرد و مهمترین برنامه دولت تدبیر و امید هم همین است، البته دانشجویان ما نباید به فکر پشت میز نشستن باشند و باید خودشان نیز زمینه کارهایی تولیدی را به وجود بیاورند، شهرستان حاجی آباد پتانسیل بسیار خوبی در بخش صنعت و معدن و کشاورزی دارد که شما جوانان باید از این پتانسیل به نحو احسن بهره برداری کنید.
فرماندار شهرستان حاجی آباد گفت: دولت تدبیر و امید با دو شعار اساسی کار خود را آغاز کرده و نخستین آن اشتغال و دومین آن هم مبارزه با تورم و گرانی است.
در این آیین برنامه های متنوعی ازجمله پخش کلیپ اجرای موسیقی زنده قرائت سوگند نامه و در پایان باحضور معاون آموزشی دانشگاه پیام نور استان و فرماندار و امام جمعه شهرستان و جمعی از مسئولین از دانشجویان فارغ التحصیل با اهدای تندیس و لوح تقدیر تجلیل شد.

IMG_0026IMG_0027 - Copy - CopyIMG_0027IMG_0031IMG_0033IMG_0035IMG_0040IMG_0043IMG_0046IMG_0048IMG_0058IMG_0073IMG_0074IMG_0079IMG_0111IMG_0115IMG_0123IMG_0129IMG_0147IMG_0149

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff