چشم اندازی به بزرگترین رخداد قرآنی در پارسیان
+ پ -
چشم اندازی به بزرگترین رخداد قرآنی در پارسیان

محفل انس با قرآن با حضور قاری مصری «فتحی عبدالرحمن موسی» از کشور مصر عصر امروز با حضور جمعی از مردم و مسئولین در مسجد جامعه اهل سنت پارسیان برگزار شد.

محفل انس با قرآن با حضور قاری مصری «فتحی عبدالرحمن موسی» از کشور مصر عصر امروز با حضور جمعی از مردم و مسئولین در مسجد جامعه اهل سنت پارسیان برگزار شد.

IMG_2628

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  پارسیان خبر ، در این مراسم جمعی از مسئولین به ایراد سخن پرداختند و در پایان قاری مصری با قرائت زیبای خود جمعیت حاضر را بهره‌مند نمود.

IMG_2520

حجت الاسلام و المسلمین هادی میرزایی امام جمعه شهرستان پارسیان ضمن قدردانی از برگزاری محفل انس با قرآن در شهرستان گفت: ما در حال حاضر و برای مقابله با همه هجمه‌های اجتماعی و سیاسی راهی جز پناه بردن به قرآن نداریم.

وی ادامه داد: از پیامبر اسلام روایت داریم که فرمودند: «اذا التبست علیکم الفتن کقطع اللیل المظلم فعلیکم بالقرآن» تنها راه مقابله با فتنه‌ها و هجمه ها آن هم از نوع قطعه های شب تاریک پناه بردن به قرآن کریم است.

امام جمعه پارسیان اضافه کرد: الحمد لله در سایه سار نظام مقدس اسلامی و در پناه ولایت مطلقه فقیه و در پناه قرآن و اسلام نظامی مقتدر داریم که در عالم می‌درخشد و در محدوده جغرافیایی که در اطراف و اکناف آن آکنده از نا امنی‌ها و توحش بنیاد گرایی اسلامی حاکم هست کشور ما در امنیت کامل به سر می‌برد.

حجت الاسلام میرزایی در پایان و به زبان عربی از توجه اداره کل اوقاف و مدیر کل این اداره جناب آقای هاشمی و قاری مصری استاد فتحی عبدالرحمن موسی بابت حضور در شهرستان و نورانی کردن محفل انس با قرآن قدر دانی کرد.

IMG_2560

حجت الاسلام و المسلمین هاشمی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان هرمزگان ضمن تقدیر از حضور مردم پارسیان در این محفل گفت: کسانی که اهل قرآن و عاشق تلاوت قرآن هستند در این محفل حضور دارند اما باید مکانی انتخاب می‌شد که جمعیت دیده شود و امروز با این بزرگی مکان و پراکندگی جمعیت آنچنان که باید عظمت حضور مردم نشان داده نمی‌شود.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه در بخش پایانی سخنان خود از امام جمعه شهرستان و امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان، فرماندار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولین و مردم شهرستان پارسیان بابت مشارکت در برگزاری محفل انس با قرآن قدردانی کرد.

IMG_2552

محمد رادمهر فرماندار پارسیان ضمن تقدیر از اهتمام مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان به شهرستان و حضور هفت مرتبه‌ای ایشان به شهرستان گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه استان نگاه خوبی به شهرستان پارسیان دارد و خدا را شکر در سایه این توجهات برکات خوبی شامل شهرستان شده است که از جمله آنها می‌توان به برگزاری محافل انس با قرآن اشاره کرد.

فرماندار پارسیان اضافه کرد: استکبار جهانی تمام قد برای ایجاد اختلاف و انشقاق در صفوف مسلمانان برنامه ریزی می‌کند لذا جهان اسلام به وحدت حول قرآن نیاز دارد که این گردهمایی شیعه و سنی نوید بر هم خوردن توطئه‌های دشمنان برای رخنه بین آنان دارد.

IMG_2449

شیخ حسین حمومی خطیب نماز جمعه اهل سنت شهر پارسیان نیز در این جلسه ضمن ابلاغ سلام امام جمعه اهل سنت شهر پارسیان به حاضرین در محفل خیر مقدم گفت.

حمودی طی متنی عربی توجه به قرآن را یکی از خصوصیات مردم پارسیان دانست و از اهتمام مدیر کل اوقاف و امور خیریه به دلیل دعوت از قاری بین المللی قرآن از کشور مصر قدردانی کرد و به میهمان ویژه این مجلس استاد «فتحی عبدالرحمن موسی» خیر مقدم گفت.

IMG_2445

محمود اسدی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارسیان در این جلسه ضمن تقدیر ویژه از مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: امدلی مردم و مسئولین این اتفاق بزرگ را در شهرستان رقم زد و توجه مدیر کل اوقاف استان به شهرستان پارسیان با هفت دور سفر در طول یکسال نشان از اهتمان ایشان به شهرستان پارسیان دارد.

وی افزود: قرآن شفای دل‌های بیمار است و دل را صیقل می‌دهند لذا برگزاری محافلی که باعث این پاکیزگی دل شود از ضرورت بالایی برخوردار است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارسیان در پایان و به زبان عربی ضمن خیر مقدم به قاری مصری برای ایشان به نیابت از مردم نیز به ایشان خوش آمد گفت که مورد توجه فتحی عبدالرحمن موسی قرار گرفت.

یادآور می‌شود؛ محفل انس با قرآن به همت اداره اوقاف و امور خیریه و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با مشارکت جمعی از ادارات و مردم عصر امروز در مسجد جامع اهل سنت شهر پارسیان برگزار شد و در پایان پس از اقامه نماز با افطار و صرف شام از حاضرین میزبانی شد.

IMG_2536

IMG_2736

IMG_2681

IMG_2715

 

انتهای  پیام /س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff