چشمه چاه احمد یکی از مهمترین چشمه های آب معدنی هرمزگان
+ پ -
چشمه چاه احمد یکی از مهمترین چشمه های آب معدنی هرمزگان

چشمه چاه احمد یکی از مهمترین چشمه های آب معدنی استان هرمزگان است که در مسیر جاده بندر خمیر به بندر لنگه می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، بندر لنگه یکی از بنادر مهم جنوب ایران، در استان هرمزگان، که در ۱۹۲ کیلومتری بندرعباس قرار گرفته است و آب و هوای بندر لنگه مثل سایر شهرهای ساحلی مرطوب و تابستان شرجی و گرم دارد. این بندر از بنادر زیبای ایران است، که به آن عروس یا مروارید خلیج فارس هم می‌گویند و آثار تاریخی و باستانی زیادی دارد که ارزش تاریخی این شهر را بیان می کند و دیدن این شهر و مکان ها و جاذبه ها و آثارش خالی از لطف نیست.

 

 

چشمه چاه احمد در مسیر جاده بندر خمیر به بندرلنگه و دو راهی خرک قرار دارد  و فاصله بندر خمیر تا دو راهی خرک ۹ کیلو متر و از دو راهی تا مظهر چشمه در حدود ۲ کیلومتر است که ۵۰۰ متر آن می‌باید پیاده طی شود . در نزدیکی مظهر چشمه یک استخر طبیعی به شکل مربع وجو دارد که طول هر ضلع ان در حدود ۵ متر است .

چاه-احمد

آب این چشمه از شکاف سنگهای آهکی دو لومیتی از زمین خارج می‌شود  و در حوالی چشمه نیز دو باب اتاقک ساخته شده‌است که مورد استفاده مسافران قرار می‌گیرد آب این چشمه در ردیف آبهای گوگردی با کاتیونهای مختلف گرم است .

 

ورود گوگرد به دستگاه متابولیسم بدن باعث بروز فعل و انفعالات مختلف در این دستگاه ها شده و در درمان بیماری های مختلف تنفسی , رماتیسم و بیماری های جلدی مؤثر واقع می شود. آب های کلروه سولفاته : این نوع آب ها خاصیت تسکین دهندگی , ضد خارش ملین و صفرا آور است. آب های کلروه سدیک مصرف خارجی این آب ها محرک قوا است و برای درمان برخی از بیماری های زنانه مورد استفاده قرار می گیرد .

 

چشمه چاه احمد یکی از مهمترین چشمه های آب معدنی استان هرمزگان است که در مسیر جاده بندر خمیر به بندر لنگه می باشد.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff