تبلیغات تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

کد خبر : 88267
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۸ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۹| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ

چرا در دولت اعتدال موضع گیری ها و تصمیم گیری های افراطی رخ می دهد؟

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی هرمزگان طی نامه ای خطاب به رییس جمهور با بیان این مطلب که اگر بنا باشد همه هم و غم ما حل مسئله تحریم باشد هرگز به جایی نمی رسیم، اظهار کرد: چرا در دولت اعتدال موضع گیری ها …   به گزارش پایگاه خبری هرمز، متن کامل این نامه […]

چرا در دولت اعتدال موضع گیری ها و تصمیم گیری های افراطی رخ می دهد؟

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی هرمزگان طی نامه ای خطاب به رییس جمهور با بیان این مطلب که اگر بنا باشد همه هم و غم ما حل مسئله تحریم باشد هرگز به جایی نمی رسیم، اظهار کرد: چرا در دولت اعتدال موضع گیری ها …

 

به گزارش پایگاه خبری هرمز، متن کامل این نامه بدین شرح است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

با عرض سلام و خوش آمد محضر ریاست محترم جمهور و هیئت همراه:

 

سپاس از اینکه استان مدافعان خلیج فارس را به عنوان دومین مقصد سفر های استانی خویش برگزیدید,همان طور که مستحضرید بسیج دانشجویی به عنوان فراگیرترین تشکل دانشجویی کشور که ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی خامنه ای”مدظله العالی”در وصف آن فرمود:«بسیج یعنی آن عنصر دلسوزی که کشور را متعلق به خود و آینده را وابسته به تلاش خود میداند نگران است چون صاحب خانه است…»در حوزه های مختلف مطالبات و دغدغه هایی دارد که همگی مبتنی بر فرامین مقام معظم رهبریست.لذا اهم این مباحث درچند بند به شرح زیر خدمتتان ارائه می گردد.

 

 ۱ـ سیاست خارجی و داخلی: در حوزه سیاست خارجی از دولت محترم انتظار داریم عزت مردم سر افراز ایران را در صحنه بین المللی حفظ کند.

 

اگر بنا باشد همه هم و غم ما حل مسئله تحریم باشد هرگز به جایی نمی رسیم؛ چرا نمی خواهید باورکنید ما در مبانی و سطح راهبردی اختلاف دیدگاه های عمیق با غرب داریم و تا زمانی که از آرمان های خود دست بر نداریم، دشمنی ها کاسته نخواهد شد و همان گونه که قرآن کریم می فرماید:«ولن ترضی عنک الیهود و لا النصاری حتی تتبع ملتهم …”۱۱۲ـ بقره”».

 

البته این بدین معنا نیست که ما در حوزه دیپلماسی منفعل باشیم؛بلکه باید دراین عرصه تهاجمی وارد شویم.چرا باید منتظر باشیم تا دول استکباری “ونه قدرت های بزرگ”مسئله ای را برای ما بوجود آورند؟ رویداد های این سه دهه انقلاب نشان داده که آنها با اصل وجودی ما و گفتمان ما مشکل دارند نه با انرژی هسته ای.

 

 آیا رواست منتظر بنشینیم تا غرب با وجود نقاط ضعف فراوان اعتقادی و عملکردی به ما هجمه کند و ما تدافعی عمل کنیم؟ لذا به اعتقاد ما باید از عمق وجود چشم از یاری غرب فرو بست و به استحکام ساخت درونی نظام پرداخت که این مهم با وجود منابع غنی و سرمایه های انسانی مومن و متخصص که بسیاری از آنها در همین استان وجود دارد، امکان پذیر است.

 

در حوزه سیاست داخلی دو سوال اساسی مطرح است:

 

 الف)چرا در دولت اعتدال موضع گیری ها و تصمیم گیری های افراطی رخ می دهد؟

 

  ب) چرا اجازه می دهید در مدیریت های کلیدی و در دانشگاه ها عناصر آشوبگر و فتنه جو جولان دهند؟

 

نباید عده ای تند رو شما را که رییس جمهور ملت هستید منتسب به طیف سیاسی خاصی نمایند و مدیران را اتوبوسی جا به جا کنند.

 

۲ـ فرهنگ: اگر چه در حوزه فرهنگ سیاست جذب حداکثری و دفع حداقلی سیاستی کاملا درست و معقول است اما نباید با مسامحه و معامله ی ارزش ها به ضد خودش تبدیل شود.ما دانشجویان ضمن تشکر از جناب عالی، جهت بیان این مهم که: سینماگران باید جایزه اول را از مردم وطن بگیرند، لیکن بابت یکی دانستن هنرمند ارزشی و غیر ارزشی از جناب عالی گله داریم.بدیهی است که نمی توان همه را راضی نگه داشت؛ پس چه بهتر که ما از اصول به حق خویش کوتاه نیاییم.

 

درباب مهندسی فرهنگی که از مطالبات مقام معظم رهبری است انتظار داریم که سیاست های فرهنگی از یک نقطه مطمئن و از جانب صاحب نظرانی با سابقه ی روشن و انقلابی تدوین گردد و آرزوی سیاست گذاری و ریل گذاری درست در حوزه ی فرهنگ پس از سال ها محقق گردد.

 

۳ـ اقتصاد: پیش نیاز حرکت اقتصادی کشور، حرکت علمی و دانش بنیان است که این خود سبب رونق تولید ملی و چرخیدن چرخ های تولید ملی می شود در حوزه ی اقتصاد، راه بر طرف کردن مشکلات کشور نگاه به بیرون، نگاه به برداشتن تحریم ها و مانند اینها نیست.

 

همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند، راه حل همه این مشکلات نگاه به ظرفیت های درون و استحکام ساخت درونی کشور است. بنابر این الگوی ما در رسیدن کشور به سعادت مادی و معنوی باید الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی باشد و نه الگوی توسعه بر مبنای تفکر پوزیتیویستی که خاص غربی هاست و زمزمه های شکست آن هر روز به گوش میرسد.

 

در خصوص ظرفیت های استان هرمزگان موارد بسیاری هست که از مهمترین آنها می توان به وجود صنایع بزرگ نفتی,پتروشیمی,کشتی رانی و کشتی سازی و همچنین معادن مختلف فلزی و غیر فلزی و… اشاره کرد.در این میان سه مسئله وجود دارد:

 

 الف)مسئله اول اینجاست که طبیعت هرمزگان قبل از هر چیز به یک نگاه جدید احتیاج دارد.نگاهی که ابتدا ویژگی های این سرزمین را با تمام ابعادش بپذیرد و برنامه ریزی آمایشی در آن بر اساس همین ویژگی ها باشد، نه بر اساس اصولی که از قبل در مرکز و مبنای معیارهای تعریف شده در آنجا صورت گیرد.طبیعت منحصر به فرد استان هرمزگان همچنین ظرفیت های صنعتی و گردشگری این استان نوید دهنده ی نقش آفرینی بیش از پیش استان در عرصه ی اقتصاد کشور خواهد بود.

 

ب)دومین مسئله اینست که با وجود درآمد بالا ونرخ بهره وری بالای این استان,عدم تخصیص درصدی از این درآمد ها به مردم  استان درحالی که دریچه اقتصادی جمهوری اسلامی به جهان است و همچنین عدم به کار گیری نیرو های بومی در صنایع استان باعث بوجود آمدن پدیده های شومی نظیر قاچاق سوخت شده است که تبعات فرهنگی آن نیز هزینه آفرین شده است.

 

ج)مهم تر از همه اینکه با وجود این همه صنایع عظیم و منابع طبیعی غنی همچنان مهر محرومیت بر پیشانی این استان خورده است.

 

۴ـ نظام سلامت: در حالی سی و ششمین سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی می گذرد که هنوز اصلی ترین آرمان آن یعنی گفتمان عدالت در وجوه مختلف به ویژه در حوزه نظام سلامت محقق نشده است. هر چند می توان دلایل مختلفی را برای عدم تحقق این آرمان ذکر کرد، اما به نظر می رسد به فرموده ی رهبر معظم انقلاب«عدم اهتمام برخی از مسؤلین به همه ی آرمان های انقلاب»اصلی ترین دلیل آن باشد.در این باب ذکر موارد زیر ضروری به نظر می رسد:

 

الف)اختلاف ناعادلانه و غیر منطقی میان درآمد پزشکان متخصص با اینترن ها ,رزیدنت ها,پزشکان عمومی,پرستاران,پیرا پزشکان و سایر کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی و مراکز درمانی ,به گونه ای است که نارضایتی جمع کثیری از کارکنان مجموعه های مذکور را در بر دارد.این ناعدالتی در سیستم بهداشت و درمان استان هرمزگان بیش از هر جای دیگر نمایان است.

 

ب)در حالی که تخلفات متعددی(چون زیرمیزی) از سوی تعداد اندکی از پزشکان سالهاست که علاوه بر ایجاد نارضایتی میان مردم,زحمات بی حد و حصر زحمتکشان حوزه سلامت را نیز تحت الشعاع قرار داده، اما اهتمام جدی برای رفع این مشکلات وجود ندارد.

 

در اینجا از باب آسیب شناسی دو سؤال اساسی مطرح است چگونه سازمان نظام پزشکی که خود یک سازمان صنفی و اجرایی در حوزه نظام سلامت است، می تواند بر عملکرد خود نظارت داشته باشد ؟! آیا مصادیقی از این دست در ساختار غلط وزارت بهداشت وزیر مربوطه را وادار به بیان بخشی از واقعیات مبنی بر مریض بودن ساختار نظام سلامت نکرد؟! 

 

ج)رهبر معظم انقلاب فرمودند«ما می خواهیم اگر کسی در خانواده مریض شد آن خانواده بیش از رنج مریض داری ,رنج دیگری نداشته باشد.»اما آنچه در عمل شاهد آن هستیم مشکلات فراوان دیگری از جمله هزینه های سنگین درمان است که در کنار رنج مریض داری رنج های دیگری را به مردم عزیز تحمیل می کند.

 

در حال حاضر بیمه های درمانی بایستی۷۰% از هزینه های درمان مردم را تامین نمایند اما در عمل سهم پرداختی بیمه ها از ۳۰% تجاوز نمی کند.این شیوه عمل از سوی بیمه ها ظلمی آشکار به مردم و ضربه ای مهلک بر پیکر نیمه جان نظام سلامت کشور است.

 

د)با وجود اینکه استان هرمزگان به لحاظ موقعیت استراتژیک و ژئوپلیتیک و دارایی از منابع گوناگون جایگاه ویژه ای در کشور دارد و صنایع متعدد استان چرخ اقتصاد کشور را می چرخانند اما این صنایع هیچ نقشی را در راستای حمایت از نظام سلامت در استان ایفا نمی کنند.

 

از این رو استان هرمزگان با مشکلات عدیده ای همچون کمبود بیمارستان های جامع و مجهز در مرکز استان، کمبود درمانگاه ها در مناطق مختلف شهری و روستایی، کمبود کادر درمان و نهایتا کمبود دارو و امکانات بهداشتی روبروست.

 

در پایان بسیج دانشجویی آمادگی خود را جهت ارائه راهکار و همچنین کمک به منظور حل مشکلات مذکور اعلام می دارد.

 

«و من الله توفیق»

 

»شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان هرمزگان»

لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=88267
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,438 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل