تبلیغات تولید ایرانیتبلیغات
کانال رسمی تلگرام شبکه اطلاع رسانی هرمز

سیاسی
کد خبر : 477762
تاریخ انتشار:پنج شنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۱| تعداد نظرات :بدون دیدگاه
پ
در آئین افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس عنوان شد؛

چاره‌ای جز اعتماد به دولت نداریم/تبعیض و فساد مردم را رنجانده است

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در آئین افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس با بیان اینکه به دولت اعتماد داریم چون مقام معظم رهبری اعتماد دارد، گفت: برای جلوگیری از یاوه‌گویی‌های ابرقدرت‌های جهان، چاره‌ای جز اعتماد به دولت نداریم.

چاره‌ای جز اعتماد به دولت نداریم/تبعیض و فساد مردم را رنجانده است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛احمد مرادی، رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان در آئین افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس که با حضور دکتر روحانی رئیس‌جمهوری در بندرعباس برگزار شد، عنوان کرد: از جانب مجمع نمایندگان هرمزگان در مجلس و مردم هرمزگان حضور رئیس‌جمهور را گرامی می‌دارم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با تقدیر از وزیر نفت که با تلاش وافر، شجاعت و سلامت در زمینه داخلی و خارجی مدافعی متعصب برای نظام جمهوری اسلامی است، اظهار کرد: با حضور همتی در رأس استانداری هرمزگان شاهد روند حرکتی مناسبی هستیم و این موضوع با وفاق و هماهنگی مناسب امیدوارم تداوم یابد.

مرادی با اشاره به اینکه بسیار خوشحالیم که پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در هرمزگان به بهره‌برداری رسید و باید از زحمات تمامی کارگران، مهندسی و مدیران این مجموعه تقدیر کرد، خاطرنشان کرد: تا چنین نگاهی در کشور حکم‌فرما باشد ملت ایران اسلامی نه از آمریکا و نه از سایر کشورهای خودخواه هیچ هراسی ندارد.

چاره‌ای جز اعتماد به دولت نداریم

وی با بیان اینکه به دولت اعتماد داریم چون مقام معظم رهبری اعتماد دارد، اضافه کرد: برای جلوگیری از یاوه‌گویی‌های ابرقدرت‌های جهان، چاره‌ای جز اعتماد به دولت نداریم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان با اشاره به اینکه مشکلات چند وقت اخیر در خصوص نوسانات ارز و سایر کالاها صرفاً به‌واسطه برجام نیست، ادامه داد: برخی از اعضای کابینه دولت نیز کارایی لازم را ندارند و مجلس شورای اسلامی به این موضوع ورود خواهد کرد و به‌طور حتم رئیس‌جمهور خود نیز به این موضوع حساسیت به خرج می‌دهد.

مرادی با بیان اینکه مردم ایران اسلامی از سختی‌ها و مشکلات هراسی ندارند، اضافه کرد: در طول ۴۰ سال گذشته ملت ایران اسلامی با حضور حماسی در تمامی مناسبت‌ها مؤید پایداری و مقاومتشان برابر دشمنان است.

وی با اشاره به اینکه تبعیض و فساد مردم را رنجانده است، عنوان کرد: وقتی یک نفر بیش از ۳۰ هزار سکه می‌خرد، تعداد زیادی از مردم زندگی‌شان فرومی‌پاشد پس باید نسبت به این موضوعات حساس باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان هرمزگان افزود: هرمزگان هزاران میلیارد تومان درآمد گمرکات، نفت، گاز و مالیات به خزانه کشور وارد می‌کند اما مردم آن با خفت اقتصادی و اجتماعی زندگی می‌کنند.

مرادی با اشاره به اینکه اراده‌ای در مناطق آزاد برای استفاده از نیروهای بومی در بدنه اداری و هیئت‌مدیره آن‌ها وجود ندارد، خاطرنشان کرد: امیدوارم نگاه رئیس‌جمهور به کشور تداوم یابد و رهاورد این سفر به استان هرمزگان بتواند در اذهان مردم هرمزگان به نیکی به یادگار بماند.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس مصداق واقعی تحقق اقتصاد مقاومتی است

فریدون همتی، استاندار هرمزگان در آئین افتتاح فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس اظهار کرد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس مصداق واقعی تحقق اقتصاد مقاومتی در دولت تدبیر و امید است که امروز فاز دوم آن با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

استاندار هرمزگان بیان کرد: پالایشگاه ستاره خلیج فارس مصداق واقعی تحقق اقتصاد مقاومتی در دولت تدبیر و امید است که امروز فاز دوم آن با حضور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

همتی افزود: دستور ویژه رئیس جمهوری برای تامین مالی تکمیل فازهای دوم و سوم این پالایشگاه گره گشا شد و از دکتر روحانی برای این تصمیم صمیمانه قدردانی می کنم.

وی با بیان اینکه مجموعه وزارت نفت و قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) تلاش بسیاری را برای تکمیل پالایشگاه ستاره خلیج فارس انجام دادند، تصریح کرد: با اقدام و کمک خوب این پالایشگاه هفته پیش احداث یک بیمارستان ۲۷۰ تخت خوابی در شهر بندرعباس آغاز شد و امیدواریم در کمتر از دو سال تکمیل شود.

استاندار هرمزگان گفت: در پی سفر سال گذشته دکتر روحانی رئیس جمهوری به استان هرمزگان، مجموعه تصمیمات مناسبی در این سفر اتخاذ شد که اجرای بخش زیادی از این مصوبات آغاز شده است.

همتی افزود: با اجرای این مصوبات هزار و ۷۰۰ تخت بیمارستانی جدید در استان هرمزگان راه اندازی خواهد شد و دغدغه ها و نیازهای درمانی مردم هرمزگان تا سال ۹۹ تامین می شود.

استاندار هرمزگان بیان کرد: مشکل ورود فاضلاب به دریا دغدغه ۲۰ ساله مردم شهر بندرعباس بوده است که در پی تصمیم اتخاذ شده در سفر رئیس جمهوری بلافاصله وارد کار شدیم و تصفیه فاضلاب و روند اجرای استفاده از آن در آبیاری فضای سبز و تامین نیاز صنایع آغاز شده است.

همتی با بیان اینکه سال گذشته دو میلیارد و ۶۸ میلیون دلار کالای غیرنفتی از هرمزگان صادر شد، اظهار کرد: برای امسال سه میلیارد دلار صادرات کالای غیرنفتی و ایجاد ۳۰ هزار شغل در استان هرمزگان هدف گذاری شده است.

نفت خلیج فارس، اولین پالایشگاه میعانات گازی است

سردار سرتیپ پاسدار عباد الله عبداللهی، مسئول قرارگاه خاتم الانبیا در این مراسم با تاکید بر اجرای ۴۰پروژه در سال ۹۷ با اعتباری بالغ بر ۱۲۰هزار میلیارد بیان کرد: ۱۰۰هزار میلیارد از این اعتبار صرفا متخص پالایشگاه نفت خلیج فارس است که  شاخص های جهانی و ملی دارد.

وی با تاکید بر اینکه نفت خلیج فارس، اولین و بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی است، اظهار کرد:  راه اندازی این پالایشگاه در سخت ترین شرابط تحریم نماد همت، تلاش، کوشش، ایثارگری مهندسین ایرانی است.

مسئول قرارگاه خاتم النبیا با بیان اینکه ۸۰درصد  این پالایشگاه از نظر طراحی، تامین منابع، ساخت و راه اندازی داخلی بوده است ، گفت:۱۵ هزار کیلومتر  کابل کشی و ۸۰هزار تن نصب استراکشن و تجهیزان صورت گرفته است و هم اکنون ۱۰هزار نفر نیروی متخصص وجود دارد که توانایی ساخت پروژه هایی مشابه این پالایشگاه را دارند.

در نفت و گاز سال گذشته به میزان ۱۳ میلیون لیتر صادرات داشته ایم

بیژن زنگنه، وزیر نفت با اشاره به وضعیت کمی و کیفی تولید نفت و گاز در کشور گفت: درابتدای دوران ریاست جمهوری روحانی تولید بنزین یورو۴، ۳٫۴ میلیون لیتر بود که در حال حاضر به ۲۸ میلیون متر مکعب رسیده که با افتتاح فاز دوم  و سوم به ۵۴ میلیون لیتر خواهد رسید.

وی افزود:  مصرف بنزین در سال ۹۱، برابر با ۶۳٫۵ میلیون لیتر بوده که این مقدار تا خردادماه سال جاری به ۸۳٫۵ ملیون لیتر افزایش یافته است از این رو باید چاره رفع مشکل خودکفایی در بنزین را به جای پالایشگاه ها در شرکت های خودروسازی جستجو کرد تا با ساخت خودروهای کم مصرف از روند افزایش مصرف بنزین جلوگیری کند چرا که کشور توانایی بهره برداری سالانه پالایشگاهی در وسعت پالایشگاه خلیج فارس را ندارد و به صلاح کشور هم نیست.

زنگنه با اشاره به افتتاح فاز اول در اردیبهشت سال جاری گفت:  با افتتاح فاز دوم این طرح شاهد تولید ۱۲۰هزار بشکه در روز خواهیم بود و فاز سوم این طرح نیز در زمستان سال جاری در مدار قرار خواهد گرفت.

وزیر نفت ادامه داد: در نفت و گاز سال گذشته به میزان ۱۳ میلیون لیتر صادرات داشته ایم اما در سال جاری به علت افزایش مصرف داخلی پیش بینی ۵ الی ۶ میلیون لیتر صادارات را داریم.

انتهای پیام/

 

 

 

برچسب ها:
لینک کوتاه : http://www.hormoz.ir/?p=477762
این خبر را به اشتراک بگذارید
دیگر رسانه ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

6,514 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

یادداشت

گفتگو

بین الملل