پیک امید هرمزگان به میان کودکان کوهشاه و احمدی حاجی آباد رفت

پیک امید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان با هدف ایجاد شادی و نشاط و امید در کودکان و نوجوانان کمتربرخوردار به مناطق روستایی کوهشاه و احمدی شهرستان حاجی آباد رسید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ پیک امید کانون  پرورش فکری هرمزگان که در هفته ملی کودک کار خود را با خدمات‌رسانی به کودکان و نوجوانان منطقه شهاب قشم آغاز کرده بود، خود را به میان کودکان و نوجوانان منطقه کم‌تربرخوردار مناطق احمدی و کوهشاه شهرستان حاجی آباد رساند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان در جمع کارشناسان و مربیان این منطقه، اظهار کرد: پیک امید هرمزگان به دعوت بنیاد علوی و با هدف ایجاد شادی و نشاط و امید در کودکان و نوجوانان در سفری دو روزه، به ۱۲ روستا کمتربرخوردار این مناطق، بیش از ۵۰ فعالیت فرهنگی هنری و ادبی انجام داد.

پروین پشتکوهی افزود: در این امداد فرهنگی کودکان و نوجوانان روستاهای مازگرد، جغان، مرزاندر، بنه‌دان، چاله‌الیاس، گیشاب، حسن آباد، آبید، چک‌چک، پور و مناطق کوهشاه و احمدی از خدمات کانون بهره‌مند شدند.

وی اظهار داشت: اهم فعالیت‌های انجام شده در این دو روز شامل اجرای نمایش‌عروسکی؛ قصه‌گویی، نمایش‌فیلم، کاردستی(عروسک سازی)؛ نقاشی، مسابقه، نوشتن خلاق، شعرخوانی، بازی و سرگرمی بود.

مدیرکل کانون پرورش فکری هرمزگان یادآورشد: کانون با بیش از نیم قرن فعالیت در حوزه کودکان و نوجوانان با کتابخانه‌های سیار روستایی، شهری، کتابخانه های پستی و بخش مکاتبه‌ای و تماشاخانه سیار همواره تلاش کرده است تا پیام آور شادی و نشاط و امید برای فرزندان ایران اسلامی باشد.

براساس این گزارش، در این میان احمد مرادی نماینده مردم شهرستان‌های بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی‌آباد و بندرخمیر که در حال سفر استانی به این منطقه بود، با حضور در جمع کودکان و نوجوانان، از خدمات کانون پرورش فکری در خدمت‌رسانی به این مناطق تقدیر کرد.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در هفته ملی کودک نیز پیک امیدی به روستای گورزین واقع در جزیره قشم اعزام کرد، تا پیام‌آور شادی و نشاط برای کودکان کم‌تربرخوردار باشد و عدالت فرهنگی را تحقق بخشد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/