پیکر ۸۰ زائر جانباخته منا امروز به کشور برمی‌گردد/ پایان کار ستاد مکه
+ پ -
پیکر ۸۰ زائر جانباخته منا امروز به کشور برمی‌گردد/ پایان کار ستاد مکه

معاون امور حج سازمان حج و زیارت از انتقال پیکرهای حدود ۸۰ جانباخته ایرانی خبر داد و گفت: ستاد مکه امروز با خالی شدن مکه از زائران ایرانی به فعالیت خود پایان داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، حمید محمدی در تشریح آخرین وضعیت بازگشت پیکر زائران ایرانی جانباخته گفت: در چهارمین مرحله انتقال، پیکر نزدیک به هشتاد جانباخته دیگر فاجعه دلخراش منا که مراحل شناسایی شان انجام شده است و امروز از جده به تهران انتقال می‌یابد.

رئیس عملیات حج ۹۴ افزود: هنوز آماری از تعداد دقیق پیکرها و ساعت دقیق پرواز نداریم ولی امروز قطعا به میهن باز می‌گردند.

وی ادامه داد: سازمان حج و زیارت خانواده این عزیزان را از شناسایی پیکر و انتقال اجساد عزیزانشان مطلع کرده است.

حمید محمدی در خصوص آخرین وضعیت قربانیان ایرانی حادثه منا تصریح کرد: با تحویل گرفتن دو پیکر دیگر از جانباختگان ایرانی، ۶۵ پیکر همچنان مفقود است.

معاون امور حج سازمان حج و زیارت گفت: بدین ترتیب پیکر ۳۹۹ زائر ایرانی جانباخته تاکنون مشخص شده است که بیش از سیصد تن از آنها با سه پرواز به ایران منتقل شده است.

وی با اشاره به اینکه مسئولیت پیگیری سرنوشت مفقودان حادثه منا بعهده کنسولگری کشورمان در جده است، گفت: تیم کمیته شناسایی در راستای کمک به این کنسولگری درروزهای آینده کار جستجو را در دو سردخانه جده و مکه ادامه خواهد داد.

محمدی همچنین با اشاره به اینکه فعالیت ستاد مکه امروز پایان یافت، گفت: امروز با انتقال ۱۸۵۰حاجی دیگراز طریق فرودگاه جده به ایران، عملا شهر مکه از زائر ایرانی خالی می‌شود.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff