پیش بینی برداشت 80هزارتن هندوانه پائیزه از مزارع میناب
+ پ -
پیش بینی برداشت ۸۰هزارتن هندوانه پائیزه از مزارع میناب

مدیر جهاد کشاورزی میناب از پیش بینی برداشت ۸۰ هزار تن هندوانه پائیزه در چهار هزار هکتار از مزارع زیر کشت هندوانه در این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد سالاری مدیر جهاد کشاورزی میناب در گفتگو با میناب جنوب با اعلام این خبر گفت: میزان سطح زیر کشت و پیش‌بینی برداشت هندوانه پائیزه در میناب نسبت به سال گذشته تغییری نداشته و پیش بینی می‌شود در هر هکتار از زمین‌های زیر کشت این محصول به طور متوسط ۲۰ تن هندوانه برداشت شود..

مدیر جهاد کشاورزی میناب افزود: شهرستان میناب از نظر تولید هندوانه خارج فصل، خرما، انبه و صیفی‌جات رتبه نخست دارد و عمده محصول تولیدی کشاوران این منطقه به بازر های استان های همجوار و استان های تهران، آذربایجان شرقی و غربی و اصفهان ارسال می شود..

وی تصریح کرد: برگزاری کلاس و کارگاه‌های آموزشی ترویجی، توزیع نهاده‌های کشاورزی، آبیاری به موقع و نظارت مستمر کارشناسان و توصیه در جهت مبارزه با آفات و امراض و دفع علف‌های هرز و آبیاری قطره ای از اقدامات مهم جهاد کشاورزی است که به کشاورزان ارائه شده است.

سالاری مناطق عمده کشت این محصول را روستای چاه اسماعیل،زیارت مولا،چاه شیرین،تیرور ،گوربند، تلنگ ،هشتبندی،راونگ و زردتوجی عنوان کرد و بیان داشت: ۸۰ هزار تن هندوانه پائیزه  در ۴ هزار هکتار از مزارع زیر کشت هندوانه در این شهرستان برداشت می شود.

وی خاطر نشان کرد: فصل  کاشت هندوانه پائیزه  در میناب از ۱۰ شهریور آغاز و تا پایان شهریور ادامه دارد و زمان برداشت این محصول از ابتدای نیمه دوم آذرماه شروع و تا پایان آذر ماه می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی میناب گفت: شهرستان میناب با اقلیم مناسب و آب و هوای منحصر به فرد و خاک حاصلخیز، مستعد کاشت انواع محصولات خارج از فصل به ویژه صیفی جات و هندوانه است و یکی از شهرستان های تاکیم کننده  هندوانه شب یلدای استان  بشمار می رود.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff