پیش بینی برداشت 3هزار تن محصول بادمجان از مزارع جاسک
+ پ -
پیش بینی برداشت ۳هزار تن محصول بادمجان از مزارع جاسک

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جاسک از آغاز برداشت محصول بادمجان در این شهرستان خبرداد و گفت: ۳هزار تن محصول بادمجان در جاسک برداشت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛مختار حدیدی مدیر جهاد کشاورزی جاسک در گفتگو با مکران نیوز اظهار کرد: پیش بینی می‌شود تا پایان فصل برداشت بیش از ۳ هزار تن محصول بادمجان از مزارع اراضی دهستان سورک، گابریگ و جاسک برذاشت شود.

وی با اشاره به اینکه ۱۵۰هکتار از زمینهای کشاورزی شهرستان به کشت بادمجان اختصاص یافته خاطرنشان کرد: محصول برداشت شده علاوه بر تامین نیاز داخلی استان به استانهای اصفهان ،تهران،کرمان و فارس ارسال می شود.

حدیدی به اجرای طرح اصلاح الگوی کشت محصولات کشاورزی در شهرستان جاسک نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به بهره‌گیری از بذر مرغوب و مبارزه با آفات حدود ۸ درصد افزایش تولید داشته‌ایم و این طرح با هدف جلوگیری از کشت تک محصولی و ایجاد تنوع محصولات کشاورزی در شهرستان اجرا می شود.

وی اضافه کرد: برداشت بادمجان تا پایان بهمن‌ماه سال جاری ادامه خواهد یافت و جاسک یکی از شهرستان های تولید کننده بادمجان مرغوب در استان است.

مدیر جهاد کشاورزی جاسک عنوان کرد: شهرستان جاسک بالغ‌ بر شش هزار هکتار سطح زیر کشت باغی و زارعی در حوزه شرق و غرب را برخوردار است که در صورت سرمایه‌گذاری می‌توان آن را افزایش داد.

وی تصریح کرد: برداشت محصولات کشاورزی در شهرستان جاسک درحالی صورت می گیرد که به دلیل فصل سرما در سایر نقاط کشور محصولات کشاورزی برداشت نمی شود.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff