پیش بینی برداشت ۳۰۰ هزار تن محصول خارج از فصل در رودان
+ پ -
پیش بینی برداشت ۳۰۰ هزار تن محصول خارج از فصل در رودان

مدیر جهاد کشاورزی رودان با اشاره به آغاز برداشت محصولات خارج از فصل در رودان، گفت: پیش بینی می شودبیش از ۳۰۰ هزار تن انواع صیفی جات خارج از فصل در شهرستان برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، به نقل از رودان نیوز؛سهراب مرشدی مدیر جهاد کشاورزی رودان با بیان اینکه  تلاش کشاورزان رودانی در زمستان به تنظیم بازار در فصل سرد سال  کمک می کند،گفت:  رودان نقش مهمی در تنظیم بازار محصولاتی مانند گوجه فرنگی، خیار، انواع فلفل، پیاز، سبزی، کدو، سیب زمینی، بادمجان، لوبیا،بامیه در فصل‌های پائیز، زمستان و بهار داشته باشد.

 

وی  با بیان اینکه بیش از ۱۰هزار هکتار از اراضی کشاورزی رودان، محصولات خارج کشت می شود، افزود:پیش بینی برداشت  ۳۰۰ هزار تن انواع صیفی جات خارج از فصل از زمین های زراعی رودان می شود.

 

مرشدی اظهار کرد: بیشترین سطح کشت رودان به محصول گوجه فرنگی با ۱۶۰۰ هکتار، بادمجان ۱۶۰۰هکتار،سیب زمینی۱۳۵۰هکتار،پیاز ۱۳۴۰ هکتار و خیار با ۱۳۰۰ هکتار اختصاص دارد.

 

مدیر جهاد کشاورزی رودان تصریح کرد:این محصولات علاوه بر تامین نیاز شهرستان، به استان های تهران،فارس، اصفهان، خراسان رضوی و بخشی از آن به کشورهای عراق،افغانستان و روسیه صادر می شود.

 

مرشدی خاطر نشان کرد:برداشت محصولات خارج از فصل در رودان از نیمه آبانماه شروع شده و تا پایان اردیبهشت سال آینده ادامه دارد.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff