پیش بینی برداشت ۲ هزار تن میگوی پرورشی از مزارع میناب
+ پ -
پیش بینی برداشت ۲ هزار تن میگوی پرورشی از مزارع میناب
رئیس اداره شیلات شهرستان میناب خبر داد:

پیش بینی برداشت ۲ هزار تن میگوی پرورشی از مزارع میناب

رئیس شیلات میناب پیش بینی کرد تا پایان تیرماه ۲۰۰ تن میگوی پرورشی از مزارع پرورش میگو در این شهرستان برداشت می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛خلیل حیدری رئیس اداره شیلات شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب با بیان اینکه  هزار و ۹۰۰ هکتار از سواحل شهرستان میناب در  تیاب شمالی و  جنوبی  به کشت و پرورش میگو در ۱۱۵ مزرعه اختصاص یافته است گفت: تا کنون ۱۰۷ تن میگو  از مزارع میگو شهرستان میناب برداشت شده است.

رئیس اداره شیلات شهرستان میناب افزود:  دوره اول  برداشت میگو که از اسفند ماه آغاز و تا تیرماه ادامه دارد و دوره دوم نیز از تیرماه تا آذرماه است.

وی بیان کرد :  از آغاز فصل برداشت تاکنون۱۰۷ تن میگوی پرورشی از ۴۹ هکتار مزرعه پرورش میگو در شهرستان میناب برداشت شده است.

حیدری میگوهای پرورشی وانامی را از جمله میگوی های برداشتی از این مزارع نام برد و خاطر نشان کرد: میگوهای برداشت شده پس از بسته بندی، علاوه بر مصرف داخلی به کشورهای چین، کره جنوبی و امارات متحده عربی صادر می شود.

رئیس اداره شیلات میناب در ادامه با بیان اینکه برداشت میگو پرورشی در میناب از ابتدای تابستان سال جاری آغاز شده و همچنان ادامه دارد، تصریح کرد: شهرستان میناب در سال‌ جاری تا کنون موفق به ذخیره سازی میلیونی قطعه بچه میگو شده است که روند ذخیره‌سازی بچه میگو نیز همچنان ادامه دارد.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff