پیش بینی برداشت ۱۴ هزار تن میگوی پرورشی در میناب

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛خلیل حیدری رئیس اداره شیلات شهرستان میناب در گفتگو با میناب جنوب گفت: فصل برداشت میگو در میناب از آبان آغاز شده و تا نیمه دی ادامه دارد و پیش بینی می شود تا پایان فصل برداشت ۱۴ هزار تن میگو در میناب برداشت شود.

حیدری خاطر نشان کرد: از آغاز فصل برداشت میگوی پرورشی در میناب تاکنون ۹ هزار تن میگو برداشت شده است و برداشت میگو به علت افزایش دانش مزرعه داران و استفاده از شبکه‌های هوا دهی نسبت به پارسال ۴۰ درصد افزایش دارد.
رئیس شیلات میناب افزود: میگو‌های برداشت شده پس از بسته بندی، علاوه بر مصرف داخلی به کشور‌های چین، اسپانیا، تایوان، فرانسه و امارات هم صادر می‌شود.

 

رئیس شیلات میناب، تصریح کرد: با پیگیری انجام شده در اداره کل شیلات هرمزگان و شیلات شهرستان میناب این مهم در حال توسعه و ترویج بیش از پیش است که خوشبختانه در حال حاضر بالغ بر 80درصد مزارع پرورش میگوی شهرستان مکانیزه شده‌اند‌.

حیدری خاطرنشان کرد: در سایت های پرورش میگوی تیاب شمالی و جنوبی شهرسان میناب در سال 96 با سطح زیر کشت یک هزار و 900 هکتار بالغ بر 9 هزار و 470 تن میگو تولید شده است که 62 در صد تولید میگوی استان‌ را به این شهرستان اختصاص داده است.

رئیس اداره شیلات میناب، با اشاره به اینکه صنعت میگوی ایران از سال 1370 در منطقه کلاهی شهرستان میناب آغاز شده است، گفت: شهرستان میناب همواره در صنعت تکثیر و پرورش میگو پیشرو بوده است.

حیدری از مهم ترین مزایای بکارگیری فن آوری های نوین در استخرهای پرورش میگو بالا بردن میزان تولید میگو در واحد سطح، بهبود کیفیت محصول، افزایش میانگین وزن میگو، کاهش هزینه‌های آماده سازی در دوره‌های بعدی پرورش میگو ‌و ‌امکان مقابله با نقاط بحرانی از طریق افزایش میانگین میزان اکسیژن در استخرنام برد.

حیدری افزود: ۱۱۵ مزرعه پرورش میگو در دو سایت تیاب شمالی و جنوبی شهرستان میناب وجود دارد.

قیمت هر کیلوگرم میگو در مزرعه بین ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان است.

انتهای پیام/