پیش بینی برداشت ۱۰۰ هزار تن لیموترش از باغات رودان/ اختصاص رتبه نخست تولید لیموی با کیفیت به رودان
+ پ -
پیش بینی برداشت ۱۰۰ هزار تن لیموترش از باغات رودان/ اختصاص رتبه نخست تولید لیموی با کیفیت به رودان

مدیر جهاد کشاورزی رودان با بیان اینکه رتبه نخست تولید لیموترش با کیفیت به رودان اختصاص دارد، اظهار کرد: برداشت لیموترش تا پایان شهریورماه سال جاری ادامه دارد و پیش بینی می شود نزدیک به ۱۰۰ هزارتن لیمو از باغات رودان برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ مهندس سهراب مرشدی مدیر جهاد کشاورزی رودان در گفتگو با خبرنگار رودان نیوز، با بیان اینکه لیموترش رودان از لحاظ کیفیت و تولید در استان و منطقه رتبه نخست را به خود اختصاص داده است، گفت: برداشت لیموترش در رودان از نیمه اردیبهشت ماه شروع و تا پایان شهریورماه سال جاری ادامه دارد و پیش بینی می شود نزدیک به ۱۰۰ هزارتن لیمو از باغات رودان برداشت شود.
وی با اشاره به افزایش ۵ درصدی تولید لیموترش در رودان نسبت به سال گذشته افزود: این افزایش در اثر کشت مجدد نهال لیمو توسط باغداران و تبدیل نهالهای غیر بارور به بارور است.

 

مدیر جهاد کشاورزی رودان با اشاره به قیمت لیموترش امسال در رودان، ادامه داد:  قیمت لیموترش از آغاز زمان برداشت به صورت دست چین در رودان از ۱۸۰۰۰ تومان شروع و تا کنون به مرز ۴۰۰۰ تومان رسیده است که این قیمت در حال حاضر تا اندازه ای منطقی و جوابگوی هزینه های باغدار می باشد ولی کمتر از این قیمت  باعث ضرر و زیان باغداران رودانی خواهد شد.

 

مرشدی خاطرنشان کرد: با وجود این که تعداد خریداران لیموترش متناسب تولید این محصول می باشد با قیمت مناسبی از باغداران خریداری شود اما در صورت اشباع بازار و افت قیمت، تعاونی های خرید محصول وارد عرصه  می شوند و لیموترش را با قیمت تضمینی از باغداران خریداری می کنند.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff