پیش بینی بارندگی شدید برای هرمزگان از روز سه شنبه/ آماده باش ستاد بحران برای مقابله با حوادث احتمالی
+ پ -
پیش بینی بارندگی شدید برای هرمزگان از روز سه شنبه/ آماده باش ستاد بحران برای مقابله با حوادث احتمالی

براساس پیش بینی سازمان هواشناسی در مناطق مختلف غربی، شمالی و شرقی استان احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه وجود دارد که کارگروه امداد و نجات، راه و شریان های حیاتی و شهرداری در حالت آماده باش به سر می برند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز، براساس اخطاریه سازمان هواشناسی،ناپایدار جوی از  روزهای سه شنبه۱۹ آبان  تا روز پنجشنبه در استان فعالیت دارند که موجب شدت بارش ، آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان  رودخانه های فصلی ، وقوع تگرگ و کاهش دما خواهد شد

همچنین برای امروز با ورود سامانه بارشی برای استان افزایش ابر رگبار باران و رعد و برق ، افزایش لحظه ای سرعت باد، آبگرفتگی معابر کاهش دما پیش بینی می شود.

پیش بینی بارندگی شدید برای غرب و شرق هرمزگان از روز سه شنبه

 

تربانی، رئیس مرکز آگاهی و پیش بینی هواشناسی استان هرمزگان در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به شرایط جوی استان طی روزهای آینده گفت: در حال حاضر سامانه بارشی در شهرستان های میناب و رودان در حال فعالیت است که میزان بارندگی ها در حد کمتر از ۵ میلی متر است.

 

 

 

وی با بیان اینکه احتمال بارندگی در برخی از نواحی شرقی تا ۱۵ میلی متر پیش بینی می شود، اظهار کرد: این سامانه امروز از شرق استان خارج می شود و سامانه جنوبی همراه با وزش باد، بارندگی شدید، سیلاب و مواج بودن دریا وارد استان می شود.

 

 

 

تربانی با اشاره به اخطاریه هواشناسی به ادارات و سازمانها افزود:در مناطق مختلف غربی، شمالی و شرقی استان احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه وجود دارد که شهرستان های بستک، پارسیان ، لنگه ، حاجی آباد، میناب و رودان در معرض بیشترین بارندگی قرار می گیرند که تا ۵۰میلیمتر پیش بینی شده است.

 

 

 

وی تصریح کرد: شهرستان بندرعباس با آسمانی ابری است که احتمال بارندگی در ساعات بعدازظهر و شب شدید تر است.

آماده باش ستاد بحران هرمزگان برای مقابله با حوادث احتمالی ناشی از بارشها

 

صفا، مدیر کل ستاد بحران هرمزگان در گفتگو با هرمز با اشاره به آماده باش ستاد بحران در استان گفت: با شروع فصل بارش  متولیان امر مانند شهرداری، آب منطقه و راه ترابری درصدد برطرف کردن نقاط بحرانی و حادثه خیز می باشند که در این رابطه سه نقطه حادثه خیر در حال رفع مشکل است.

 

 

 

وی با اشاره به اخطاریه سازمان هواشناسی افزود: سامانه بارشی از غرب استان وارد می شود و از شرق خارج می شود.

 

 

 

وی با بیان اینکه ۱۴ کارگروه در استان فعالیت دارد، خاطر نشان کرد:در حال حاضر ۵ کارگروه مانند کارگروه امداد و نجات، راه و شریان های حیاتی و شهرداری در حالت آماده باش به سر می برند.

 

 

 

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff