پیش بینی بارش های تابستانی در بشاگرد و ارتفاعات استان تا پایان هفته/بستک گرمترین نقطه هرمزگان
+ پ -
پیش بینی بارش های تابستانی در بشاگرد و ارتفاعات استان تا پایان هفته/بستک گرمترین نقطه هرمزگان

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر تاثیر سامانه ناپایدار فصلی تا پایان هفته جاری است که اغلب شهرستان های بشاگرد، جاسک و ارتفاعات استان را در بر می گیرد.

مجتبی حمزه نژاد، کارشناس سازمان هواشناسی استان هرمزگان در گفتگو با  شبکه اطلاع رسانی هرمز با اشاره به شرایط جوی استان و بارندگی ها طی روزهای اخیر گفت:بررسی نقشه های هواشناسی بیانگر تاثیر سامانه ناپایدار فصلی تا پایان هفته جاری در جنوب شرق کشور است که سبب ناپایداری موقتی در برخی نقاط استان هرمزگان خواهد شد.

وی اظهار کرد:طی این مدت در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در ارتفاعات استان بویژه مناطق شرقی، شمالی و مستعد مرکزی استان رشد ابر، رگبار موقتی باران و رعد وبرق و افزایش لحظه ای سرعت باد پیش بینی می شود.

حمزه نژاد با بیان اینکه  احتمال افزایش سرعت باد و گردوخاک در ساعات بعدازظهر دور از انتظار نیست،افزود: در روزهای آینده نوسانات دمایی تغییرات قابل ملاحظه ای نخواهد داشت و دریای عمان و تنگه هرمز متلاطم پیش بینی می شود.

کارشناس سازمان هواشناسی استان هرمزگان با اشاره به میزان بارندگی هادر استان تصریح کرد:شهرستان حاجی آباد با ۴/۵ میلی متر بارش شاهد بیشترین میزان بارش در استان بوده همچنین سردشت بشاگرد دو میلی متر و رودان نیز هشت دهم میلیمتر باران باریده است.

وی با بیان اینکه بارندگی ها در بندرعباس پراکنده بوده است،تاکید کرد:بارندگی هها اغلب به سمت حومه مرکزی کشیده شده که در مناطق شهرک راه آهن، ایسین  و تازیان شاهد بارش باران در روز گذشته بوده ایم.

کارشناس سازمان هواشناسی تاکیدکرد: منشا بارش های تابستانی در استان تاثیرات بادهای موسم هند است که اغلب شهرستان های بشاگرد، جاسک و ارتفاعات استان را در بر می گیرد و در برخی از مواقع به سمت مرکز استان کشیده می شود.

حمزه نژاد با اشاره به نوسانات دمایی استان خاطرنشان کرد:بیشینه و کمینه دمای بندرعباس بین ۳۰تا ۳۵درجه سانتیگراد می باشد و شهرستان بستک با دمای ۴۳درجه گرمترین و حاجی آباد با ۱۹درجه سانتیگراد خنک ترین نقاط استان گزارش شده است.

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff