پیشگیری و آموزش باید از مهد کودک ها شروع شود/گسترش اعتیاد حربه دشمن برای نابودی بینان خانواده است
+ پ -
پیشگیری و آموزش باید از مهد کودک ها شروع شود/گسترش اعتیاد حربه دشمن برای نابودی بینان خانواده است

مدیر کل منابع انسانی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: برای پیشگیری از معضل بزرگ و اجتماعی اعتیاد باید پیشگیری و آموزش از مهد کودک ها آغاز شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ علی اصغر شاملو، مدیر منابع انسانی و پشتیبانی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری  در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار کیش پرس،با اشاره به اینکه اعتیاد خطری است که همه افراد جامعه را تهدید می کند، گفت: مسئله مهم در پیشگیری از این بلای خانمانسوز این است که مردم از عوارض و خطرات گرایش به انواع مواد مخدر آگاه شوند.

 

وی افزود: بسیاری از افراد به دلیل عدم شناخت و آگاهی کافی از مواد مخدر به خصوص روانگردان ها که به نام ها و بهانه های مختلف در اختیار آنان قرار می گیرد گرفتار می شوند.

 

شاملو با اشاره به فعالیت های ستاد مبارزه با مواد مخدر اظهار کرد: این ستاد در سه زمینه مبارزه، پیشگیری و درمان با بهره گیری از مشارکت های مردمی فعال است.

 

وی ادامه داد: در عرصه مبارزه با مواد مخدر یک هماهنگی و هم افزایی در کشور وجود دارد و امید است با این همکاری ها به روزی برسیم که معتادی در جامعه نداشته باشیم.

 

این مقام مسئول در ستاد مبارزه با مواد مخدر نهاد ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه جزیره کیش در راستای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر توفیقات خوبی داشته است، افزود: در حوزه ستادی جزیره کیش به عنوان یک استان مد نظر قرارگرفته و امکانات و اختیاراتی که به شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر داده شده در چارت سازمانی به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است در صورتی که در گذشته کیش در چارت سازمانی این ستاد قرار نداشت.

 

وی با بیان اینکه در بازدیدهای صورت گرفته در جزیره کیش شاهد حضور هیچ فرد معتاد در سطح شهر نبودیم، اضافه کرد: مسئله مهم این است که بدانیم اعتیاد خطری است که پشت در هر خانه ای خوابیده و فرقی نمی کند که ساکن این خانه یک مسئول است یا یک شهروند عادی، زن است یا مرد، تحصیل کرده است یا بی سواد، باید در رابطه با خطرات و عوارض ناشی از اعتیاد و راه های پیشگیری و درمان آن مردم بیش از پیش آگاه شوند.

 

شاملو تاکید کرد: باید پیشگیری و آگاه سازی از خانواده و مهد کودک ها شروع شود ومردم با آسیب های این بلای بزرگ و خانمانسوز که بنیان خانواده و اجتماع را از میان می برد آشنا شوند. باید آگاه باشیم که دشمن با گسترش اعتیاد در میان جوانان و نوجوانان بنیان خانواده ها را نشانه رفته است.

 

وی با تقدیر از شورای هماهنگی مبارزه با مواد کیش اظهار کرد: حضور موثر شورای مبارزه با مواد مخدر و فعالیت های شایان توجه آن ها به خوبی در کیش مشاهده می شود اما نباید توقف کنیم؛ باید انگیزه های فعالیت را بیشتر کرده و کیش را به عنوان یک شهر پاک و عاری از اعتیاد و الگو در کشور معرفی کنیم.

 

مدیرکل منابع انسانی ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری با اشاره به اینکه اعتیاد چیزی نیست که مردم یک روزه گرفتار آن شوند، تصریح کرد: بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های اجتماعی وخانوادگی انسان ها را به سوی اعتیاد گرایش می دهد حتی درگیری های خانوادگی اثرات بسیار بدی بر روی پدر، مادر و فرزندان دارد.

 

وی ادامه داد: اگر به فرزندان چنین خانواده هایی توجه لازم صورت نگیرد، مشاوره و راهنمای لازم داده نشود ممکن است به سوی این ناهنجاری های اجتماعی سوق پیدا کنند. در نتیجه این وظیفه ماست که زمینه ارتباط مردم با مراکز مشاوره را بوجود آوریم تا زمینه های پیشگیری فراهم شود.

 

شاملو علت گرایش جوانان و نوجوانان به اعتیاد را در بیشتر موارد بی توجهی خانواده ها دانست و افزود: یکی از عوامل مهم بی توجهی والدین به فرزندان، اینکه دوست فرزندان خود نیستند. حتی در قشرهای فرهنگی و تحصیل کرده که از فرزندان خود غافل شده اند و زمینه گرایش فرزندان را به ناهنجاری های اجتماعی فراهم می آورند.

وی یکی از معضلات بزرگ اجتماعی را مصرف سیگار و گسترش مصرف آن در جامعه دانست و خاطر نشان کرد: استفاده از سیگار به خصوص در میان جوانان زمینه را برای گرایش به مواد مخدر آماده می کند زیرا قبح مصرف دخانیات از میان می رود و این افراد به سادگی در دام مصرف مواد مخدر گرفتار می شوند.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff