پیشگیری از وقوع جرم از مهمترین اهداف دستگاه قضایی است
+ پ -
پیشگیری از وقوع جرم از مهمترین اهداف دستگاه قضایی است
رئیس دادگستری حاجی آباد عنوان کرد:

پیشگیری از وقوع جرم از مهمترین اهداف دستگاه قضایی است

رئیس دادگستری حاجی آباد با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم به عنوان یکی از مهمترین اهداف است، اظهار کرد: با بررسی آسیب شناسی و جامعه شناختی موضوع جرم ریشه فردی –مادی و فرهنگی دارد، همیشه نباید دستگاه قضایی ورود کند بلکه در صورت همکاری دستگاههای فرهنگی از جرایم کاهش می یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ پیارم حاجی آباد، حجت الاسلام و المسلمین صادقی، رئیس دادگستری شهرستان حاجی آباد در اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم در حاجی آباد با بیان اینکه پیشگیری از وقوع جرم به عنوان یکی از مهمترین اهداف جلسات معاونت پیشگیری از وقع جرم دادگستری حاجی اباد است، گفت: با بررسی آسیب شناسی و جامعه شناختی موضوع جرم ریشه فردی –مادی و فرهنگی دارد، همیشه نباید دستگاه قضایی ورود کند بلکه در صورت همکاری دستگاههای فرهنگی از جرایم کاهش می یابد.
رئیس دادگستری حاجی آباد بیان کرد: بایستی واژه پیشگیری مورد توجه خاصی قرار گیرد و با کمترین هزینه بهترین بهره وری قبل از درمان را کسب کرد لذا متولیان این امر وظیه داریم که در موارد فرهنگی  بویژه در حیطه نوجوانان و جوانان که تأثیرپذیری بیشتری دارد، ورود پیدا کنیم.
صادقی تصریح کرد: برای رسیدگی باید امکانات و شرایط را فراهم کرد و گسترش نهاد های کیفری به منزله  مبارزه با معلول است  لذا دستگاه قضایی که سرچشمه و منشا پیشگیری می باشد را باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: دستگاه قضایی با پیش بینی قانون با کمک سایر نهادها،دستگاهها و متولیان امور اجتماعی عضور شورای پیشگیری از وقوع جرم در این شهرستان بایستی جلسات کارگاهی بیشتری تشکیل دهند و از وجود همه کارشناسان ذیربط استفاده گردد.

 

رئیس دادگستری حاجی آباد با بیان اینکه پیشگیری یکی از مهم‌ترین روش‌های از بین بردن بیماری‌ها است، تصریح کرد: با توجه به اینکه هنوز بشر نتوانسته دلیل بیماری‌ها را کشف کند اما در خصوص مهار آنها اقدام‌های خوبی انجام داده است.
صادقی با بیان اینکه مهم‌ترین رکن تربیتی، خانواده است، خاطرنشان کرد: امروز مدیریتی در جامعه موفق است که خانواده موفقی داشته باشد و بتواند برای شهروندان آسایش و امنیت ایجاد کند.

 

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff