پیشرفت 81درصدی مجتمع نفتی بندرخلیج فارس/ توسعه زیرساخت های بندرشهید رجایی در سال اقتصاد مقاومتی
+ پ -
پیشرفت ۸۱درصدی مجتمع نفتی بندرخلیج فارس/ توسعه زیرساخت های بندرشهید رجایی در سال اقتصاد مقاومتی

معاون مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد:بخش نفتی بندر خلیج فارس نیز یک میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب مخازن جدید نگهداری فرآورده نفتی در دست اجراست که ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛عباس کمالی،با اشاره به طرح های عمرانی حوزه سرمایه گذاری بزرگترین بندر تجاری کشور گفت: یک هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در سال گذشته برای ساخت و ساز محوطه های بندری در زمینه صادرات و واردات کالاهای غیر نفتی سرمایه گذاری شده است.

 

وی با بیان اینکه در بخش نفتی بندر خلیج فارس نیز یک میلیون و ۳۰۰ هزار مترمکعب مخازن جدید نگهداری فرآورده نفتی در دست اجراست که ۸۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار کرد:  طرح اطفای حریق بندر شهید رجایی نیز به عنوان اولویت های سال جدید این بندر در حوزه مهندسی عمران است.

 

کمالی افزود: حصارکشی اراضی ۲۴۰۰ هکتاری به طول ۲۱ کیلومتر انجام شده و طرح جامع این اراضی در سازمان بنادر و دریانوردی در حال مطالعه است.

 

معاون مهندسی عمران اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان تصریح کرد: احداث ۲ تقاطع غیر همسطح در بندر برای کاهش ترافیک با توجه به برداشته شدن تحریم ها و افزایش تردد در دستور کار است.

 

این مقام مسئول با اشاره به برنامه های سال جدید بزرگترین بندر تجاری کشور در زمینه اجرای الزامات پدافند غیرعامل، خاطرنشان کرد: ساخت مجتمع آبشیرین کن و طرح کاهش مصرف انرژی در مصرف برق در حال مطالعه و انجام است تا در صورت خشکسالی و بحران آب مشکلی برای گلوگاه اقتصادی کشور پیش نیاید.

 

انتهای پیام/ی

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر اول خبر fff