پیشرفت صنعتی بندرخمیر نیازمند تحکیم روابط دانشگاه، صنعت و تجارت است
+ پ -
پیشرفت صنعتی بندرخمیر نیازمند تحکیم روابط دانشگاه، صنعت و تجارت است

رئیس دانشگاه پیام نور بندرخمیر با اشاره به افتتاح کلینیک صنعتی در دانشگاه پیام نور بندرخمیر اظهار کرد: پیشرفت صنعتی بندرخمیر نیازمند تحکیم روابط دانشگاه با سازمان صنعت و معدن و تجارت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ به نقل از  هرمزپرس؛ در نشست علمی ارتباط صنعت و دانشگاه احمد زاهری رئیس دانشگاه پیام نور بندرخمیر به ارائه گزارش مختصری از فعالیتهای پژوهشی دانشگاه پرداخت و اظهار کرد: یکی از عوامل موثر جلوگیری از فرار مغزها فعال کردن مراکز و نهادهایی است که به ایده های نو اهمیت می دهند.
رئیس دانشگاه پیام نور بندرخمیر ضمن اشاره به توافقاتی که بین وزارت علوم و وزارت صنعت انجام شده است آمادگی دانشگاه را در خصوص افتتاح کلینیک صنعتی بیان کرد و گفت: دانشگاه ها باید بخشی از درآمد خود را از تجاری سازی علوم بدست آورند.
در این دیدار یوسف ذاکری رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت بندرخمیر به همراه حسین ساحلی زادگان رئیس اصناف، به فرصت مطالعات صنعتی ایجاد شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد و گفت: در این خصوص شرایط برای اعضای هیات علمی دانشگاه ها وجود دارد.

در ادامه این نشست راهکارهایی در جهت استقلال مالی از طریق تجاری سازی پژوهشها و ایده ها، بررسی طرح های آینده نگر و نیازهای آتی کشور و همچنین تربیت دانشجوی ماهر و کارآمد برای بازار کار که منجر به تحکیم روابط دانشگاه با صنعت و تجارت باشد ارائه شد.
در پایان نشست پیشنهاداتی در خصوص طرح های تحقیقاتی و پژوهشی و همچنین ارتباط و آشنایی بیشتر بین صنعت و دانشگاه مطرح و طرفین به بیان دیدگاه های خود پرداختند و مقرر گردید چندین کارگاه آموزشی توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه برگزار گردد.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff