پیشرفت استان درگرو رشد و ترقی شهرستان هاست/لزوم توجه بیشتر دولت به حوزه فرهنگ و هنر
+ پ -
پیشرفت استان درگرو رشد و ترقی شهرستان هاست/لزوم توجه بیشتر دولت به حوزه فرهنگ و هنر

فیلمساز جاسکی با اشاره به اینکه کانون های فیلم و عکس هرمزگان رو به فراموشی است ، گفت : تمرکز دولت در طی این چند سال در حوزه خارجی و روابط خارجی کشور بوده است و توجه دولت در حوزه فرهنگ و هنر انتظار بیشتری می رفت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ، جمال جلالی فیلم ساز شهرستان جاسک در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار فرهنگ کده افزود: از سن نوجوانی عاشق هنر سینما به خصوص عکاسی و تصویر برداری بودم و در سن ۲۰سالگی در کلاس های هنری فیلم سازی شرکت و در انجمن ها و کانون های مربوط به رشته سینما فعالیتم را آغاز کردم .

 

 

وی با بیان اینکه نخستین اثرم را یکسال بعد از فعالیتم در سن ۲۱سالگی به عنوان «مهمان خدا» که داستان یک کودک فقیر را به تصویر می کشید را ساختم ، بیان کرد : چندین سال بعد از اولین اثرم و تجربه هایی که در کلاس ها و آموزشگاه های فیلم سازی کسب کردم موفق به چندین فیلم دیگر از جمله « هشتا »، «مرز» ،«محک» ، «روایت جاودانه »،«مسیر نهایی » و «گرمای یخ » شدم.

 

 

جلالی به کارهای در دست تدوین خود اشاره کرد و اظهار کرد : در حال حاضر درگیر ساخت یک انمیشن و نوشتن ۳ فیلمنامه و یک برنامه تلویزیونی با موضوع چالش های موجود در شهرستان جاسک با نگاه و بررسی مشکلات مردم برای صدا و سیما مرکز خلیج فارس در دست ساخت دارم که هم اکنون در حال تحقیق خط تولید هستم .

 
این فیلم ساز به وضعیت فیلم سازی در استان اشاره کرد و افزود : در گذشته به کانون های فیلم و عکس شهرستان ها توجه بیشتری می شد که در حال حاضر رو به فراموشی سپرده شده است و استان تشکیل شده از چند شهرستان و اگر شهرستان ها پیشرفت کنند قطعا سطح استان هم ارتقا پیدا خواهد کرد که در ۵ سال گذشته شهرستان کوچک جاسک بیش از ۳۰فیلم کوتاه ساخته است .

 
وی با بیان اینکه مسئولان از هنرمندان حمایت کنند و اگر هم حمایت نمی کنند لااقل سنگ اندازی در پیشرفت هنرمندان نکنند ، تصریح کرد : انتظار می رود با این تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن مسئولان نسبت به پشتیبانی کردن از هنرمندان فضایی بوجود بیاورند که هنرمندان راحت تر و بدون دلواپسی های سخت گیرانه و ایجاد فضای مناسب و امکانات بهتر هنرمندان را یاری کنند.

 

 

جلالی ادغان کرد: تمرکز دولت این چند سال در حوزه خارجی و روابط خارجی کشور بوده است و در حوزه فرهنگ و هنر انتظار بیشتری از دولت می رفت به خصوص مناطق جنوبی کشور که ارتباط زیادی با کشورهای حوزه خلیج فارس دارند.

 

 

فیلمساز هرمزگانی به انتظارش به شرایط فرهنگی و هنری پس از برجام اشاره کرد و گفت :امیدوارم که به لحاظ امکانات سخت افزاری و فنی کانون های فیلم و عکس را دریابند و امکانات ساخت فیلم هزینه بر است که دولت باید با تسهیلات کم بهره و هم به فیلم سازان برای دایر کردن شرکت های فیلم سازی بدهد و هم از طرح ها و پروژه های آنها حمایت مالی کند.

 

 

وی ضعیف بودن استان هرمزگان در ساخت فیلم جنگی را دید نگاه استان به عنوان کارگاه اقتصادی دانست و عنوان کرد :وقت آن رسیده که مسئولان، هرمزگان را از دید فرهنگی هم نگاه ویژه داشته باشند که هنرمندان این دید را دارند و نیاز است در این خصوص مسولان کشوری به خصوص وزارت ارشاد هم این دید ایجاد شود .

 

 

جلالی خاطر نشان کرد :صدا و سیما باید نگاه ویژه به هنرمندان مناطق دور افتاده داشته باشد و در برنامه های تلویزیونی و رادیویی هنرمندان دعوت کنند نقد بنده این است که تنها به هنرمندان رشته موسیقی نگاه داشته باشند بلکه از فیلمسازان هم در برنامه های زنده دعوت به عمل آید و بنده حرفای زیادی از هنر فیلمسازی در خصوص آینده جاسک دارم که نیار به تریبن برنامه بزرگ (شو بندر ) دارم .

 

 

انتهای پیام/س

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff