پیروی از ولایت فقیه و حضور آگانه مردمی از شروط اساسی پیروزی انقلاب اسلامی است/ حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن ضرورتی اجتناب ناپذیر است
+ پ -
پیروی از ولایت فقیه و حضور آگانه مردمی از شروط اساسی پیروزی انقلاب اسلامی است/ حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن ضرورتی اجتناب ناپذیر است

امام جمعه کیش پیروی از ولایت فقیه و حضور آگاهانه مردم در صحنه های مختلف انقلاب را از شروط اساسی پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از کیش پرس، حجت الاسلام علیدادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه کیش با دعوت مردم به رعایت تقوی الهی و تبریک روز نیروی هوایی ارتش گفت: همافران نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با پیوستن به امام راحل (ره) و با تحمل مرارت‌های فراوان و تقدیم شهدای گلگون کفن به انقلاب اسلامی نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند.

وی با اشاره به تحریم تاریخی تنباکو توسط میرزای شیرازی و شکسته شدن تصمیم دولت در واگذاری امتیاز توتون و تنباکو به انگلیس این واقعه را یکی از برگ‌های زرین انقلاب، ریشه‌ها و پایه‌های استوار آغاز مبارزات متاثر در پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی برشمرد و افزود: میرزای شیرازی با این حرکت انقلابی خود کمر انگلیس را شکست و موجب شد امتیاز داده شده باز پس گرفته شود.

امام جمعه کیش جریان مبارزات مشروطه را از دیگر پایه‌های محکم در جریان سازی مبارزات انقلابی اسلامی خواند و اظهار کرد: محصول آن همه مبارزات از سال ۱۳۴۱ به رهبری امام خمینی(ره) و ملت ایران در یک جریان جدید و با شتاب پذیرفته شده برای پیروزی انقلاب اسلامی ایران قرار گرفت تا توانست در ۲۲ بهمن پیروزی را نهایی کند.

علیدادی به اهمیت پیروی از رهبری و ولایت فقیه در پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: دستاوردهایی که دولت های مختلف از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز با وجود دشمنی های شاهد آن بوده است ریشه در این پیروی از ولایت فقیه و رهبری دارد.
وی حضور آگاهانه مردم در صحنه های مختلف اجتماعی از شروط بسیار اساسی و مهم پیروزی انقلاب اسلامی و استمرار این پیروزی ها در سال‌های گذشته دانست و بیان کرد: مردم ما همیشه در صحنه‌ها حضور فعال داشته و دارند و جا دارد در ۲۲ بهمن بار دیگر با حضوری پر رنگتر اقتدار و عظمت جمهوری اسلامی را برای تمامی جهان به نمایش بگذارند.
خطیب جمعه کیش با بیان ضرورت حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن، افزود: حضور مردم ضرورتی اجتناب ناپذیر است و هر کس که احساس تکلیف می‌کند در برابر دشمنی که با تمام قوا به دنبال شیطنت است حضور در راهپیمایی تنها راه خنثی کردن این شیطن‌هاست.
وی صف‌آرایی در برابر استکبار جهانی را دیگر دستاورد پیروزی انقلاب اسلامی نامید و یادآور شد: ملت ما در برابر نمایش آمریکا در صحنه‌های مختلف ایستاد و دفاع کرد و به همه جهان نشان داد که ایران اسلامی در مقابل سخنان بی منطق دشمنان می‌ایستد.
تابش نور امید در درون جهان اسلام و قلب ملت‌های ستمدیده از دیگر دستاوردهای انقلاب اسلامی است که امام جمعه کیش به آن اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی به جهان اسلام نشان داد که می‌توان در برابر ظلم و ستم ایستادگی کرد و امید دوباره‌ای به آنان بخشید.

استقلال و مدیریت از دیگر خصوصیاتی بود که امام جمعه کیش آن را از دستاوردهای پیروزی انقلاب خواند و اظهار کرد: ایستادگی در مقابل استکبار جهانی و ۸ سال دفاع در جنگ تحمیلی توسط جوانانی که به بهترین شکل در مقابل دشمن و تحریم‌های ظالمانه ایستادند و کسانی که با مدیریت و توانمندی در مذاکرات سخت و نفس گیر توانستند سخن حق خود را به کرسی بنشانند از سوی جوانانی که تربیت شده این انقلاب بودند دارایی مهمی است که از انقلاب اسلامی به دست آمده است.
وی عدالت اجتماعی و دفاع از مستضعفان و پابرهنگان را یکی از آرمان‌های انقلاب اسلامی دانست که به برکت وجود انقلاب اسلامی و پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن رقم خورد.

علیدادی به پیروزی‌های اخیر نیروهای جبهه مقاومت اشاره کرد و افزود: آزاد سازی شهرک‌های نبل و الزهرا در حومه شمالی حلب توسط جبهه مقاومت از دست تکفیری‌ها که به مدت چهار سال در محاصره قرار داشت به فرماندهی رهبر معظم انقلاب و فرماندهی میدانی سرباز رشید اسلام سردار سلیمانی قابل تقدیر و تبریک است.

وی به تفاوت نیروهای مسلمان و تکفیری در برخورد با مناطق آزاد شده اشاره کرد و گفت: به شهادت کسانی که در میدان نبرد حضور داشته‌اند و حتی مخالفان، آنها به عرض و مال مردم رحم نمی‌کردند در حالیکه رزمندگان اسلام در شهرها و روستاهای آزاد شده حتی پول غذای خود را به خانواده‌ها پرداخت می‌کنند. آنها در شرایط سخت نیز خدا را در نظر دارند.

امام جمعه کیش اظهار امیدواری کرد در آینده‌ای نزدیک با حضور تمامی مسلمانان جهان، همبستگی و همدلی، وحدت و همراهی اهل تسنن و شیعه در کنار یکدیگر شاهد پیروزی جهان اسلام بر استکبار جهانی باشیم.
وی همچنین از حضور بسیجیان و فرماندهی بسیج ناحیه مقاومت سپاه کیش در رزمایش الی بیت المقدس تقدیر کرد و توانمندی و آمادگی رزمی نیروهای بسیج در رزمایش الی بیت المقدس را ستود.

انتهای پیام/پ

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff