پیروزی ترامپ و کلینتون در می‌سی‌سی‌پی
+ پ -
پیروزی ترامپ و کلینتون در می‌سی‌سی‌پی

نامزدهای پیشتاز جمهوری‌خواه و دموکرات در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) در یکی دیگر از رأی‌گیری‌های درون‌حزبی پیروز شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا؛ نامزدهای پیشتاز جمهوری‌خواه و دموکرات در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا، بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) در یکی دیگر از رأی‌گیری‌های درون‌حزبی پیروز شدند.

دونالد ترامپ، میلیاردر جنجالی و پیشتاز رقابت‌های درون‌حزبی جمهوری‌خواهان، بامداد چهارشنبه در رأی‌گیری‌های درون‌حزبی ایالت «می‌سی‌سی‌پی» پیروز شد.

ترامپ، بر اساس آخرین نتایج به دست آمده، با کسب ۴۹٫۷ درصد از کل آرا  توانسته بالاتر از سناتور تد کروز که ۳۴٫۹ درصد آرا را به خود اختصاص داده در صدر قرار بگیرد. نامزدها در این ایالت، برای کسب ۴۰ رأی ایالتی رقابت می‌کنند که به نسبت آرا، میان برندگان تقسیم خواهد شد.

در میان دموکرات‌ها، «هیلاری کلینتون» با کسب ۸۲٫۷ درصد از آراء تا این لحظه در ایالت «می‌سی‌سی‌پی» به یک پیروزی قاطع در برابر سناتور «برنی سندرز» دست یافته که تنها ۱۵ درصد از آرا را از آن خود کرده است. رقابت در اینجا برای ۳۶ رأی ایالتی است که به نسبت تقسیم خواهد شد.

رأی‌گیری‌های درون‌حزبی برای جمهوری‌خواه‌ها و دموکرات‌ها همزمان در روز چهارشنبه در ایالت «میشیگان» نیز برگزار شد.

در این ایالت هم برای جمهوری‌خواه‌ها «دونالد ترامپ» موفق شده با کسب نزدیک به ۳۸ درصد آراء برنده شود. جان کسیچ بعد از ترامپ در رده دوم و تد کروز در رده سوم قرار گرفته است.

در میشیگان رقابت سختی بین هیلاری کلینتون و برنی سندرز جریان دارد. سندرز در این ایالت با کسب ۵۱٫۷ درصد از آرا از کلینتون که ۴۷ درصد آرا را از آن خود کرده پیشی گرفته است.

علاوه بر این دو ایالت، جمهوری‌خواه‌ها در دو ایالت هاوایی و آیداهو هم به نامزدهای این حزب رأی داده‌اند. هنوز نتیجه‌ای از این دو ایالت اعلام نشده است.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff