پیام سیاسی اربعین در آستانه روز دانشجو
+ پ -
پیام سیاسی اربعین در آستانه روز دانشجو

۱۶آذر مال دانشجوی ضد آمریکاست،مال دانشجوی ضد سلطه است،دانشجویی که استکبار و ظلم را بر نمی تابد و با جان و دل در مقابلش می ایستد و با مشت های گره کرده«نه»می گوید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز به نقل از  هرمزپرس؛۱۶آذر مال دانشجوی ضد آمریکاست،مال دانشجوی ضد سلطه است،دانشجویی که استکبار و ظلم را بر نمی تابد و با جان و دل در مقابلش می ایستد و با مشت های گره کرده«نه»می گوید.

امام خامنه ای(مد ظله العالی)
بی شک۱۶آذرماه۱۳۳۲وشهادت شهیدان مهدی شریعت رضوی،مصطفی بزرگ نیا و احمد قندچی برگ زرینی در سند افتخارات جنبش دانشجویی و نقطه عطفی‌ در بلوغ و پویایی جریانات اصیل دانشجویی است.
تردیدی نیست که این دانشجویان دراعتراض به نقش آمریکای خبیث و روباه پیر انگلیس،در کودتای۲۸مرداد۱۳۳۲وبرای جلوگیری از افزایش نفوذ دشمن در جامعه دانشگاهی(چالشی که امروز نیز با آن مواجهیم)و نهایتا جلوگیری از ورود نیکسون به محیط دانشگاهی و دانشگاه تهران،جان خود را فدا کردند.

اما این روزها در حالی به۱۶آذرماه سال۱۳۹۴نزدیک میشویم که مرز جبهه حق و باطل در جنگ نرم کنونی باریکتر از هر زمان گشته و دانشگاه ها به عنوان خط مقدم این جبهه از جایگاه ویژه ای برخوردارند.
بدین معنا که…
از طرفی تقارن روز دانشجو،اربعین حسینی و تشییع پی در پی شهیدان مدافع حرم بسی پرمعناست.

تلاش افسران جنگ نرم،پیروان خط روح الله و سربازان مقتدا و مولادر دانشگاهها برای جلوگیری از «نفوذ ظریفانه»دشمن و ایادی استکبار و ایستادگی در مقابل سکولاریزه کردن و لیبرالیزه کردن دانشگاه ها توسط مزدوران و جیره خواران جبهه باطل،که به واقع جهاد اکبر است،بیش از هر زمان هویداست.

دانشجویان آرمانگرایی که تکلیف محور و با رعایت تقوا و با در نظر گرفتن شرایط صحنه در سنگر درس و دانشگاه،مقابل همه کج فهمی ها و کج روی ها ایستاده اند و سر فرود نیاورده اند.

از طرف دیگر فتنه گران و فتنه انگیزان هفتاد و هشتی و هشتاد و هشتی این روزها بیش از پیش نقاب از چهره برکشیده اند و از هیچ اظهار نظری در جهت توهین به ارزشها و مقدسات ملت امتناع نمی‌ورزند.از اظهار نظرهای داعش مآبانه پیرامون قیام عاشورا و اربعین حسینی گرفته تا حمله به ولایت مطلقه فقیه چه در باب جایگاه چه در مصداق…

ایشان همان هایی اند که از یکسو شعار:«زنده باد مخالف من»سر می دهند و از سوی دیگر منتقدان را به جهنم دعوت می کنند!همان هایی که نظام را با شعار فریبنده و دروغ:«آزادی بیان هست،آزادی پس از بیان نیست!»متهم میکنند در حالیکه خود در دانشگاهها به روی منتقدان اسلحه می کشند و ناموس مسلمین را در مقابل چشم سایر دانشجویان به باد کتک میگیرند(دانشگاه آزاد یاسوج).

در حالیکه رئیس جمهور حقوق دان از پایان افراطی گری،بی قانونی و خفقان در دانشگاهها سخن به میان می آورد،گماشتگان ایشان در استانداری یک استان(هرمزگان)با فشار بر رئیس یک دانشگاه(آزاد)بساط سخنرانی یک فرد معلوم الحال را بدون تصویب در هیئت نظارت بر تشکل های دانشگاه برپا می کنند و خود برای عرض خیر مقدم پیشقدم می شوند،اما گزینه های پیشنهادی تشکلهای انقلابی برای سخنرانی در همان دانشگاه رد می شود!

یا آنجا که معاون یک دانشگاه(جامع هرمزگان)تصمیم میگیرد به جای کار فرهنگی،کار سرهنگی کند!و با سوء استفاده از عناوین مسئولیتی خود و با تهدید منتقدین یک برنامه  به تعلیق تحصیلی سعی در ایجاد رعب و وحشت در آنان دارد.
و…

قطعا دانشجویان انقلابی از هرگونه آزاداندیشی مبتنی بر اخلاق،منطق و استدلال استقبال خواهند کرد و به پیروی از مراد و مقتدایشان از هیچ تلاشی برای سیاسی کردن دانشجویان مضایقه نخواهند کرد.اما اجازه نخواهند داد عده ای فتنه گر و ساختارشکن دانشگاه را جولانگاه خود کرده و از احساسات پاک دانشجویان سوء استفاده کنند.

به واقع پیام عاشورا و اربعین امسال به جنبش دانشجویی و فعالان دانشجویی میتواند این مهم باشد که اگر جمله«کل یوم عاشورا و کل أرض کربلا»را به خوبی فهم‌ کنند،خواهند یافت «یوم»در دانشگاهها روزهای حساسی چون روز دانشجو(۱۶آذر)ست و «أرض»همان محیط دانشگاه است.زمان و مکانی که در جبهه جنگ نرم نقطه تقابل جریان حق و باطل است و برای پیروزی در این نبرد فکری-فرهنگی،فهم دقیق شرایط و جهاد اکبر میطلبد!

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff