پیامبر اسلام(ص) الگو و سیره نبوی تمام مسلمین جهان است
+ پ -
پیامبر اسلام(ص) الگو و سیره نبوی تمام مسلمین جهان است

امام جمعه موقت اهل سنت بندرعباس اظهار کرد:منشا مشکلات امروز امت برگرفته از بی تفاوتی به فرامین الهی که باعث تفرقه وچند دستگی و جنگ ایجاد می شود که پیامبر اکرم بر این موضوعات تاکید بسیار کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛سید عبدالباعث قتالی، امام جمعه موقت اهل سنت بندرعباس در ششمین همایش وحدت و بیداری اسلامی با اشاره به اهمیت به سیره پیامبر (ص) یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده در تمامی همایش های وحدت اسلامی  است، گفت: باید پیامبر اسلام را به عنوان یک الگو و سیره نبوی به تمام مسلمین جهان قرار دهیم.

وی افزود:با توجه به سوره کوثر در قرآن بیان کننده این است باید نعمت های الهی را بشناسیم و قدردان آن نعمت ها باشیم.

امام جمعه موقت اهل سنت بندرعباس  اظهار کرد: با وجود این که مسلمانان هم اکنون حاصل نعمت های بسیاری هستند که نمونه آن بر این است که در یک سرزمین اسلامی زندگی می کنند و در امنیت و آرامش قرار گرفته اند و اگر ما این نعمت ها را بشناسیم و توجه کنیم.

وی افزود: در سوره کوثر به محور وظیفه شناسی و آسیب شناسی بیان شده است که امروزه علما ما باید این محور بررسی کنند تا بتوان مشکلات امت را حل نمود.

قتالی با اشاره به مشکلات امروزه امت اسلامی گفت: منشا مشکلات امروز امت برگرفته از بی تفاوتی به فرامین الهی که باعث تفرقه وچند دستگی  و جنگ ایجاد می شود که پیامبر اکرم بر این موضوعات تاکید بسیار کرده است.

امام جمعه موقت اهل سنت بندرعباس بیان کرد:در همه کشورهای اسلامی به غیر از ایران علما نقش تاثیرگذاری بر دولتها ندارند که این بی توجهی باعث می شود عدم بهره گیری از این ظرفیت اسلامی، تفرقه در جوامع اسلامی افزایش داده است، ایران به عهده وحدت میان شیعه و سنی می تواند الگوی تمامی کشورهای اسلامی باشد.

وی افزود:توجه به قرآن را باید در زندگی بیشتر کنیم چه در خواندن ، زندگی ، مدارس ، وحتی در خطبه های نماز جمعه باید بیشتر تاکید نمود.

قتالی خاطر نشان کرد : در روز گذشته رئیس جمهور خبر از تدوین منشور شهروندی داد که کشور ایران شهروند درجه یک و دو نداریم و همه در یک سطح قرار دارند و این نشان از وحدت و همبستگی میان تمام شهروندان است.

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff