پیاده سازی جهاد تبیین در بین اقشار مختلف جامعه امری ضروری است

امام جمعه رودان گفت: عمل و نهادینه کردن جهاد تبیین بین اقشار مختلف جامعه امری ضروری در مقابل این تحریف ها؛ توطئه‌ها و حملات دشمنان می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛ حجت الاسلام مهدی دری در خطبه ها نماز جمعه ظهر امروز رودان، ضمن تسلیت شهادت امام موسی کاظم(ع) و تبریک مبعث پیامبر اکرم(ص) با اشاره به اهمیت بعثت، اظهار کرد: در دورانی که جهل و نادانی و خرافات و معصیت در سرزمین عربستان بیداد می‌کرد، حضرت محمد(ص)به پیامبری مبعوث شد و به انسان‌ها کرامت بخشید و یکی از جاهلیت های غلط  شیطانی و ناپسند در دوران جاهلیت زنده به گور کردن دختران بوده که پیامبر اکرم(ص) باید به تنهایی عرب جاهل را از این رفتار زشت دور کند.

وی افزود: بعثت خاتم الانبیا، رحمت جهان خلقت، پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد(ص) نقطه عطفی در تاریخ زندگی بشر است.

امام جمعه رودان با استناد به سخنرانی های اخیر مقام معظم رهبری در خصوص جهاد تبیین، عنوان کرد: رهبر انقلاب با تاکید بر جهاد تبیین، اهمیت و تاثیر گذاری این موضوع را می رساند و ما بنا به فرمان ایشان فرموده ها و بیانات ایشان را در زندگی و کارهای خود نهادینه و پیاده سازی کنیم.

حجت الاسلام دری ادامه داد: در این برهه حساس با توجه به ضرورت عمل و نهادینه کردن جهاد تبیین در بین اقشار مختلف جامعه؛ روحانیون، اساتید و دانشجویان، فرهنگیان، پاسداران و دیگر نهادها میدان دار این موضوع باشند چراکه دشمن تلاش می کند دستاوردهای انقلاب و مسائل موجود در کشور را تضعیف کند که نباید این فضا و بهانه را به دشمن داد.

وی بیان کرد: در مقابل این توطئه‌ها و حملات دشمنان، مقام معظم رهبری جهاد تبیین را ضروری دانستند و این موضوع باید در دستور کار حلقات صالحین و بسیج هم قرار گیرد.

امام جمعه رودان با اشاره به مسئله سازش کشورها با آمریکا و شکست آنها تصریح کرد: تاریخ دوران معاصر نشان داده است کسانی که دنبال استراتژی سازش با دشمن مستکبر بوده‌اند، همواره بازنده و شکست خورده هستند.

وی گفت: مقاومت، کلیدی‌ترین جزء از انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته بوده است و اهمیت این مسأله به‌حدی بوده که دشمنان و به‌ویژه آمریکا و اسرائیل برای ناکارآمد بودن مفهوم مقاومت به روش‌های مختلفی متوسل شده‌اند و با وضع تحریم‌های گسترده سعی در بی‌فایده نشان دادن مدل مقاومت داشته‌اند.

حجت الاسلام دری خاطر نشان کرد: الحمدالله نهضت مدرسه سازی در شهرستان رودان قوت گرفته و از همه بزرگان و عزیزانی که با همت بلند در امر زمینه سازی برای گسترش و تعلیم و تربیت تلاش می کنند قدردانی می‌ کنیم.

انتهای پیام/