پیاده‌روی اربعین میعادگاه تجدید میثاق با سیدالشهدا (ع) است

+ پ -
پیاده‌روی اربعین میعادگاه تجدید میثاق با سیدالشهدا (ع) است

امام جمعه بندرچارک گفت: پیاده روی اربعین به عنوان یک حرکت خودجوش مردمی، میعادگاه تجدید میثاق با سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از مروارید نیوز: حجت الاسلام والمسلمین عباس کثیر، امام جمعه بندرچارک ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته تقوی را لازمه تمام کارها و رفتارها دانست و گفت : تقوی و نماز دوبال پرواز و معراج مومن است.

 

وی در حدیثی ازپیامبراکرم صلى الله علیه وآله وسلم در خصوص نماز اشاره کردند و افزود: پیامبر فرمودند که خداوند تبارک و تعالى برخود عهد فرموده که بنده خود را که نماز را در اول وقت بخواند دو نعمت بزرگ عطا خواهد کرد اول: آن راعذاب نخواهم کرد و دوم: بنده خودم را بدون حساب وکتاب داخل دربهشت خواهم کرد.

 

کثیر درباره این دو نعمت تصریح کرد: انسان به غیر از خلاصی از عذاب خداوند که کوهها توان و تحمل آن راندارند‘و داخل شدن در بهشت برین و جاودان آنهم بدون حساب وکتاب چه چیزدیگری میخواهد.این به معنای رستگاری و فوز است که بواسطه نمازاول وقت بدست می آید.

 

إمام جمعه بندرچارک درادامه عنوان کرد: نقطه مقابل حدیث اول که رستگاری و سعادت درنماز اول وقت بود‘شقاوت و داخل شدن در جهنم و محروم شدن ازشفاعت پیامبر صلىالله علیه وآله وسلم و اهل بیت است که حاصل سبک شمردن نماز و اهمیت ندادن به آن است.که پیامبر در حدیثی می فرمایید ازمن نیست کسی که نماز خود را سبک بشمارد و به خدا قسم بر من در حوض وارد نمی شود.

 

خطیب جمعه بندرچارک ددرادامه به چند مورد از مناسبت ها اشاره کرد و باب انتخابات رئیس جمهورآمریکا گفت: همانگونه که رهبر عزیز ما گفتند هرکسی که رئیس جمهورشد‘چه درگذشته وچه حال جز شرنداشته و نخواهند داشت و ما همیشه آماده هراحتمالی و اتفاقی هستیم.

 

وی گفت: حضرت امام خامنه ای افزودند: مسؤلین ما باید به ظرفیتهای داخلی و اقتصادمقاومتی بیشتر توجه داشته باشند و از نعمتهای داخل استفاده کامل ببرند و شعار ما میتوانیم را فراموش نکنند.

 

کثیر در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: از برادر عزیز و بزرگوار جناب مهندس شیری مدیرکل مسکن و شهرسازی تشکر و قدردانی می کنیم که به شهرچارک تشریف آوردند و مشکلات و نیازهای این شهر و اطراف آن را از نزدیک مشاهده کردند امیدواریم دیگرمسئولان استان هم به مناطق محروم و نیازمند سفری داشته باشند و برای مشکلات و نیازهای این مناطق چاره ای اندیشیده شود.

 

وی در پایان خطبه هاگفت: پیاده روی اربعین به عنوان یک حرکت خودجوش مردمی، میعادگاه تجدید میثاق با سرور و سالار شهیدان، حضرت امام حسین (ع) است.

 

انتهای پیام/ت

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff