پول های بلوکه شده ایران بیشتر از اعداد بانک مرکزی است/ قاچاق کالا عامل اصلی رکود است، نه تحریم
+ پ -

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در زمان حساس کنونی باید مراقبت کنیم تا دستاورد های بدست آمده در چند سال اخیر کشور از دست نرود. …

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از راه دانا، محمد رضا پور ابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در خصوص شرایط جدید مدیریت اقتصادی در دوره رفع تحریم ها گفت: قاعدتا در زمان کنونی باید مراقبت کنیم تا دستاورد های بدست آمده در چند سال اخیر کشور از دست نرود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکی از چالش های پس از تحریم افزایش بودجه نفتی است که باید سعی کرد این بودجه را به حداقل رساند و از وابستگی به فروش نفت خارج شد.

وی تصریح کرد: در حال حاضر باید برای مدیریت اقتصادی کشوراولیت های خاصی در نظر گرفته شود تا به اقتصاد کشور ضربه وارد نشود، امکانات کنونی که دولت در اختیار دارد می تواند در جهت پویایی اقتصادی از آن ها استفاده کند.

پور ابراهیمی سهم تحریم ها در رکود اقتصادی را یک چهارم عنوان کرد و افزود: عمده رکودی که امروزه در زمینه اقتصادی داریم به واسطه عدم مبارزه جدی با قاچاق کالا است و نمی توان گفت که تحریم ها عامل اصلی این همه رکود است.

محمدرضا پور ابراهیمی بر پافشاری مجلس در بازگردانی پول های بلوکه شده کشور اشاره کرد و افزود: پول های بلوکه دولت بیشتر از آن اعداد و ارقامی که بانک مرکزی اعلام کرده است.

ابراهیمی اظهار داشت: کمیسیون اقتصادی مجلس گزارش مربوط به منابع مالی به واسطه تحریم ها را طی چند هفته آینده بررسی می کند و رقم واقعی آن نیز منتشر خواهد شد.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff