پهلوگیری 6هزار شناور در بنادر مرکز هرمزگان/ افزایش 45 درصدی صادرات کالای نفتی در بندرشهیدباهنر

+ پ -
پهلوگیری ۶هزار شناور در بنادر مرکز هرمزگان/ افزایش ۴۵ درصدی صادرات کالای نفتی در بندرشهیدباهنر

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر اظهار کرد:از ابتدای سال جاری تاکنون، ۵ هزار و ۹۴۴ فروند شناور در بنادر شهید باهنر، جاسک و تیاب پهلو گرفتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۷ درصد رشد را نشان می دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛محمد محسنی،مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر در جمع خبرنگاران با اشاره میزان سفرهای دریایی در بنادر تحت مدیریت اداره بنادر شهید باهنر گفت: از ابتدای سال جاری تا ابتدای آبان ماه، یک میلیون و۸۲۱ هزار و۷۱۹ نفر مسافر  جابجا شدند که رشد ۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه  عمده ترددها از طریق بندر شهید حقانی صورت گرفته است، اظهار کرد:از ابتدای سال جاری تاکنون، ۵ هزار و ۹۴۴ فروند شناور در بنادر شهید باهنر، جاسک و تیاب پهلو گرفتند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، ۲۷ درصد رشد را نشان می دهد.

محسنی افزود: در هفت ماهه سال جاری بالغ بر یک میلیون و ۱۳۵ هزار و ۸۹۴ تن کالای نفتی و غیرنفتی در بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در شرق استان تخلیه و بارگیری شده که از این میزان، ۸۰۰ هزار و ۱۰۰ تن مربوط به کالاهای غیرنفتی و ۳۳۵ هزار و ۷۹۴ هزار تن به کالاهای نفتی اختصاص داشته که در بخش نفتی ۲۸ درصد افزایش داشته است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر تصریح کرد:در سال جاری ۶۱۹ هزار و ۳۶۶ تن کالای غیر نفتی و ۹۷ هزار و ۸۲۵ تن کالای نفتی از این بنادر صادر شد که در بخش نفتی ۴۵ درصد افزایش داشته است.

وی با اشاره به اینکه ۶۱ هزار و ۳۵۹ تن کالای وارداتی غیر نفتی وارد بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در شرق هرمزگان شده است،افزود: مواد شیمیایی، کشاورزی، مواد معدنی، قیر، میوه و تره بار، مواد پروتینی، دام زنده، آهن آلات و مصالح ساختمانی از جمله کالاهای صادراتی بوده که از بندر باهنر به کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس وکشورهای حوزه اقیانوس هند جابجا شده است.

محسنی یاداور شد:عمده کالاهای وارداتی شامل برنج، خشکبار، مصالح ساختمانی، خودرو، قطعات یدکی، پارچه، لوازم خانگی و ماشین آلات راهداری است که این محموله ها پس از طی شدن تشریفات گمرکی، از طریق بندر شهید باهنر روانه بازارهای داخلی کشور می شود.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر با اشاره به عملیات تخلیه و بارگیری ۴۰۵TEU کانتینر طی سال جاری با افزایش ۵۷ درصدی خاطر نشان کرد:طی هفت ماهه نخست امسال ۳۶ هزار و ۷۶۱ دستگاه خودرو از طریق این بندر ترانزیت شده است.

 

 

انتهای پیام/م

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


نشر خبر اول خبر fff