پنجمین جشنواره شکرگزاری انبه و گل یاسمین در میناب برگزار می شود
+ پ -
پنجمین جشنواره شکرگزاری انبه و گل یاسمین در میناب برگزار می شود

جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین با هدف پیاده سازی راهبردتوسعه اقتصاد محلی، اشتغالزایی و سرمایه گذاری در صنعت باغداری از ششم تا هشتم تیرماه در میناب برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز؛به نقل از میناب جنوب، وحید مکی زاده، دبیر اجرایی پنجمین جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین میناب  گفت: برگزاری جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل در راستای موقعیت اقتصادی و پیاده سازی راهبردتوسعه اقتصاد محلی و اشتغالزایی در صنعت باغداری در میناب برگزار می شود.

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین  میناب  افزود: شهرستان میناب با همه پتانسیل ها و ظرفیت های موجود، هنوز ساختار مناسبی برای فعالیت های گردشگری وجود ندارد لذا فراهم کردن زمینه برای برپایی هفته گردشگری میناب از اهداف جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل می باشد.

وی زمان برگزاری پنجمین  جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل را ششم تا هشتم تیرماه جاری عنوان کرد و افزود:این جشنواره با شعار “میناب شهر شور و شادی” برگزار می شود.

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین  میناب معرفی و تقویت ظرفیت های میناب در حوزه های مختلف و تشویق و ترغیب چهره های موفق و فعال در زمینه باغداری به کاشت محصولات بومی منطقه را از دیگر اهداف جشنواره دانست و بیان کرد:زیبایی های میناب جلوه ای از زیبایی و حکمت خلقت و باید آن را به همه جهان معرفی کرد.

مکی زاده ،سمینار یک روزه میناب شناسی و نکوداشت یکی از مفاخر فرهنگی میناب، برگزاری روز خانواده، مسابقه نقاشی ویژه کودکان، نورافشانی قلعه هزاره و مسابقه عرضه محصولات خانگی با اولویت فرآورده‌های انبه را از دیگر برنامه های این جشنواره ذکر کرد.

وی یادآور شد: برگزاری بازی های بومی محلی، برگزاری آیین های میناب به شکل نمادین تحت عنوان “شب آیین میناب” و شعرخوانی و ضرب المثل خوانی بومی از دیگر برنامه های چهارمین جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین گل در میناب است.

دبیر اجرایی پنجمین جشنواره شکرگزاری انبه و یاسمین  میناب خاطرنشان کرد:آئین پایانی جشنواره نیز با محوریت نکوداشت یکی از مفاخر علمی میناب برگزار می شود.

انتهای پیام/

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff