پنتاگون: ۱۰ عضو داعش مرتبط با حملات پاریس را کشتیم
+ پ -
پنتاگون: ۱۰ عضو داعش مرتبط با حملات پاریس را کشتیم

سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا در مقابله با داعش می‌گوید که در حملات واشنگتن در سوریه و عراق ۱۰ تن از رهبران داعش که به حملات پاریس مرتبط بودند، کشته شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، یک سخنگو در وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ۱۰ عضو ارشد داعش که در حملات تروریستی پاریس مرتبط بودند، در حملات اخیر واشنگتن به عراق و سوریه کشته شدند.

به گزارش راشا تودی، سخنگوی ائتلاف به رهبری آمریکا در مقابله با داعش امروز سه شنبه اعلام کرد که در حملات واشنگتن در سوریه و عراق ۱۰ تن از رهبران داعش که به حملات پاریس ارتباط داشتند، کشته شدند.

«استیو وارن» گفت: «در حملات ماه گذشته میلادی ما ۱۰ تن از شخصیتهای رهبری داعش را با حملات هوایی کشتیم که برخی از آنها به حملات پاریس مرتبط بودند».

وی اعلام کرد که یکی از ۱۰ کشته حملات یک ماه گذشته آمریکا در عراق و سوریه، «چارافه الموذن» در سوریه بوده که او با «عبدالحمید اباعود» مغز متفکر حملات پاریس در ارتباط مستقیم بود.

به گفته این مقام آمریکایی، این عضو ارشد داعش در حملات هوایی ۲۶ دسامبر آمریکایی‌ها به موصل عراق کشته شد.

حملات مرگبار اخیر پاریس که توسط سه تیم تروریستی متشکل از ۷ نفر در چند نقطه از شهر پاریس به وقوع پیوست و منجر به کشته شدن دستکم ۱۳۲ نفر و مجروح شدن بیش از ۳۰۰ نفر شد.

مقامات فرانسوی از شناسایی فردی بلژیکی به نام «عبدالحمید اباعود» به عنوان مغز متفکر حملات پاریس خبر داده و اعلام کردند که وی احتمالا حملات اخیر پاریس را هدایت می‌کرده و با عوامل انتحاری ارتباط مستقیم داشت.

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff