پنتاگون: تک‌تیراندازهای داعش مانع خروج غیرنظامیان از فلوجه می‌شوند
+ پ -
پنتاگون: تک‌تیراندازهای داعش مانع خروج غیرنظامیان از فلوجه می‌شوند

سخنگوی پنتاگون اعلام کرد که تک‌تیراندازهای داعش، راهروهای انسانی در فلوجه را هدف گرفته‌اند و اجازه نمی‌دهند که غیرنظامیان از این شهر خارج شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز و به نقل از فارس، «استیو وارن» سخنگوی نظامی پنتاگون اعلام کرد که تک‌تیراندازهای «داعش» راهروهای انسانی را که نیروهای امنیتی عراق برای آزادسازی غیرنظامیان عراقی شهر فلوجه ایجاد کرده اند، هدف قرار داده‌اند.

خبرگزاری فرانسه گزارش کرد، وارن اعلام کرد که تک تیراندازهای داعش به شهروندان عراقی اجازه فرار از فلوجه که به تصرف داعش درآمده را نمی‌دهند.

وارن به خبرنگاران گفت: «ما می‌دانیم که عراقی‌ها چندین مرتبه تلاش کرده‌اند تا راهروهای انسانی را بازکنند تا به غیرنظامیان اجازه دهند (از فلوجه) بیرون بیایند. به طور کلی موفقیتی در این زمینه کسب نکردند. داعش اقداماتی همچون استقرار تک تیراندازهایش را در پیش گرفته تا اطراف این راهرو بایستند و افرادی که تلاش می‌کنند از آن خارج شوند را بکشند و بنابراین این اقدامات، استفاده از این راهروها را  غیرممکن کرده است».

سخنگوی پنتاگون تصریح کرد که نیروهای عراقی تلاش کرده‌اند که سه راهرو ایجاد کنند اما تمامی این راهروها به واسطه تک‌تیراندازهای داعش، بلااستفاده شده است.

وی ادامه داد: «ما باید پخش شویم زیرا هیچ غیرنظامی در اواخر هفته گذشته برای استفاده از این راهروها تلاش نکرده است».

وارن اعلام کرد که نیروهای امنیتی عراق در حال حاضر به طور کلی، فلوجه را محاصره کرده‌اند و به آرامی نفوذ در آن را شروع کرده‌اند.

سخنگوی پنتاگون تصریح کرد: «فلوجه از آن جمله شهرهای عراق است که داعش در ابتدا کنترل آن را به دست آورد و بیش از دو سال است که در آنجا است بنابراین آنها بسیار بسیار در آن نفوذ کرده‌اند و رخنه کردن به‌ آنجا برای ما و عراقی‌ها دشوار است».

پنتاگون می‌گوید که داعش در حال شکست خوردن است و این تکفیری‌ها متحمل شکست‌هایی در شهرهای هیت و رمادی شده‌اند اما همچنان کنترل موصل که دومین شهر بزرگ عراق است را به دست دارند.

وارن ادامه داد که «هیچ دلیل نظامی ندارد که نیروهای عراقی قبل از بازپس‌گیری موصل، فلوجه را آزاد کنند».

طبق این گزارش، نیروهای عراقی تمامی تلاش خود را برای مقابله با داعش به کار گرفته‌اند و دستکم ۹۴ نفر در سه انفجار بغداد در روز چهارشنبه هفته گذشته که مرگبارترین روز در پایتخت عراق در سال جاری میلادی به حساب می‌آید، کشته شدند.

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff