پرچم بزرگ ایران در ساحل مکران به اهتزاز درآمد
+ پ -
پرچم بزرگ ایران در ساحل مکران به اهتزاز درآمد

به مناسبت گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر و میلاد زین العابدین(ع)،پرچم بزرگ جمهوری اسلامی ایران با حضور مسئولین اجرایی جاسک در امتداد کرانه ساحل مکران به اهتزار در آمد.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی هرمز ،موسی احمدیان ، شهردار جاسک درحاشیه  آیین برافراشتن این پرچم و در گفتگو با خبرنگار مکران نیوز اظهار کرد: به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران نمایانگر ایستادگی، پایمردی و پویایی ملت ما است.

احمدیان با بیان اینکه پرچم، سمبل و نمایانگر هویت یک کشور و نشانه ای برای شناخت آن کشور در عرصه های بین المللی است خاطرنشان کرد: امروزه هر کجا که پرچم ایران به اهتزاز در می آید مهمترین عامل نشان دادن حق و حقیقت ، صفا و صداقت ، آگاهی و سازندگی و نماد استقلال و آزادی است .

این مقام مسئول افزود: در پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران، رنگ سفید نشانه صداقت و پاکی، رنگ سبز علامت امید به آینده، رویش و ماندن و رنگ سرخ نشان جانفشانی و ایستادگی جوانان این مرز و بوم در برافراشته نگه داشتن این نماد ماندگار ایران اسلامی است.

وی با تاکید بر اینکه باید حرمت پرچم نگه داشته شود ، بیان نمود : احترام به پرچم واجب و لازم است چرا که پرچم علامتی مقدس برای ملتها ، بویژه در جمهوری اسلامی نشانه و فریاد توحید است .

 

شهردار جاسک یادآور شد : این پرچم  ۱۰۳متر مربع مساحت دارد که بر روی پایه ای به بلندای ۳۳ متر نصب شده است.

 

انتهای پیام/م

 

fff
دیدگاه ها

لطفا پیش از ثبت دیدگاه قوانین زیر را مطالع بفرمایید.

  • دیدگاه خود را مرتبط با همین خبر بنویسید.
  • از توهین بر اشخاص و ادیان پرهیز کنید.
  • تکمیل تمامی فیلدها الزامی می باشد.
  • دیدگاه شما پس از بررسی و تائید نمایش داده خواهد شد.

fff fff


شبکه اجتماعی سلام نشر خبر اول خبر fff